09.10.19, 18:53Zdj. MPD01605, CC BY SA 2.0, Flickr

Nie będzie porozumienia w sprawie unijnego budżetu?

Minister finansów, inwestycji i rozwoju, Jerzy Kwieciński ocenia, że do końca roku europejskim rządom nie uda się porozumieć w sprawie nowego budżetu UE. 

Komisja Europejska dostrzega jednak szansę na kompromis do końca grudnia. Jak informuje brukselska korespondentka Polskiego Radia, Beata Płomecka, KE apeluje do krajów Wspólnoty o przyspieszenie negocjacji.

Dotychczasowe negocjacje utknęły w miejscu z powodu rozbieżnych oczekiwań państw członkowskich. Komisarz ds. budżetu, Günther Oettinger również naciskał na przyspieszenie porozumienia.

"Jeżeli chcemy traktować sprawę poważnie, to czas na decyzje. Nie można akceptować dalszych opóźnień"-stwierdził. Z kolei minister Jerzy Kwieciński ocenia, że w tej chwili szanse na porozumienie są raczej niewielkie. Jak wskazał polski polityk, do porozumienia nie przybliża najnowsza propozycja budżetu przygotowana przez Finlandię, która jest jeszcze skromniejsza niż projekt zaproponowany przez Komisję Europejską w maju ubiegłego roku. Już wtedy przewidziano dla Polski cięcia w wysokości ok. 20 mld euro w porównaniu z obecnym budżetem.

Kwieciński zaznaczył, że "Polsce nie podoba się finansowanie nowych priorytetów Unii Europejskiej kosztem polityki spójności czy wspólnej polityki rolnej". Jak podaje Płomecka, wielu unijnych dyplomatów i urzędników ocenia, że porozumienie będzie możliwe raczej w drugiej połowie przyszłego roku. Wówczas prezydencję w UE obejmą Niemcy. 

yenn/IAR, Fronda.pl

Komentarze

maggy2019.10.9 20:20
unijne priorytety to lgbt i uchodźcy
luther2019.10.9 19:46
Nie oszukujmy się, bo cała opozycja w Polsce i ich zwolennicy to zbiór najgorszych patologii, które szkodzą państwu i narodowi !!! To coś, co się pałęta w społecznym obiegu, a nazwało się totalną opozycją, to nie są Polacy – to gangsterzy ! Oni gardzą Polakami ! To grupa komunistów przysłanych nam na siłę przez Moskwę, a także żydowsko- niemieccy przybysze. Ich potomkowie to komunistyczny kożuch podłych i obrzydliwych dzieci resortowych, bełtu, mętów i pasożytów wszelkiej maści i rodzaju. Dla nich Polskość to nienormalność ! To wrogowie Polski, którzy posiadają jedynie polskie obywatelstwo. Jeśli nie oni lecz Polacy są przy władzy w Państwie, to czują się jakby ktoś na nich srał ! Są niewirygodni, niekompetentni i nienawistni, to kłamcy i oszuści, a złodziejstwo w czasach ich rządów przekraczało wszelkie granice. To zdrajcy narodu polskiego ! Oni bojkotują nawet największe święta narodowe, szczują na Polskę w UE i stosują wojnę hybrydową prowadzącą do zamachu Stanu żądając likwidacji urzędów wojewodów i utworzenia regionów federacyjnych. To nie jest żaden obóz polityczny opozycji, a pozaprawne zjawisko, które wymaga eliminacji z wpływu na politykę i państwo !
Onegdaj2019.10.9 19:45
Kaczyński mówi prawdę – trzeba wymienić lewackie pseudo-elity ! Prawdziwa scena polityki powinna dopiero powstać na gruncie reformy prawa, w tym prawa konstytucyjnego, reformy państwa i urzędów państwowych. Również poprzez stworzenie wymagalności wobec aspirujących do polityki, wymagalności prawnej, określającej ściśle kto może być urzędnikiem państwowym, prawnikiem i politykiem.
Po2019.10.9 19:44
Jeszcze raz podejmujemy próbę nawrócenia tej grupy lewaków na wiarę katolicką, chociaż zdajemy sobie sprawę, że będzie to bardzo trudne ! Myślę jednak, że nie będą chcieli być podobni do krów ateistek w mojej oborze. Wyczyścimy wasze nozdrza do tego stopnia, że minie wam nawet alergia do sierści kota Kaczyńskiego, a PIS będziecie nosić na rękach i chwalić go przy wszystkich okazjach. Będziemy wam pokazywać przykład z Tczewa, gdzie lokalny członek PO nagrał warszawskiego gangstera Neumanna, bo już miał dość tych debili, kłamców, złodziei i zdrajców, bo żygał na samą składnię liter PO. Źyczę wam wszystkim ojszczynogom powodzenia w nauce ! jak będziecie powtarzać za mną prawdę oczywistą, to będziecie robić to samo co kot, którego wychowały psy. Ten kot zaczął szczekać i razem z nimi atakuje inne koty.
realista2019.10.9 19:43
Zmieniłem mój pogląd dotyczący aborcji. Długo byłem przeciwnikiem aborcj. Po przeczytaniu jednak kilkudziesięciu notek i kilkuset komentarzy na Frondzie, po wielokrotnym wysłuchaniu polityków totalnej opozycji zmieniłem radykalnie mój pogląd i odtąd jestem za aborcją. Wierzę też, że lekarze oprócz chorób płodu mogą również zdiagnozować i przewidzieć stan rozwoju mózgu płodu. Ale jeśli nawet nie potrafią, to i tak na świat przyjdzie przynajmniej kilku debilowatych pismaków lub pseudopolityków mniej.
kamila2019.10.9 19:59
zgoda na aborcje pomatolsko czerwonychnajduchow....
Daniel K2019.10.9 19:40
Polityka to służba ojczyźnie i narodowi mówi Jarosław Kaczyński ! Dzisiej gwarantem takiej służby jest jedynie Prawo i Sprawiedliwość. Kaczyński mówi prawdę – trzeba wymienić lewackie pseudo-elity ! Prawdziwa scena polityki powinna dopiero powstać na gruncie reformy prawa, w tym prawa konstytucyjnego, reformy państwa i urzędów państwowych. Również poprzez stworzenie wymagalności wobec aspirujących do polityki, wymagalności prawnej, określającej ściśle kto może być urzędnikiem państwowym, prawnikiem i politykiem.
Topek2019.10.9 19:37
Jeden z reporterów pyta Sketynę, aby wymienił 3 - 4 największe sukcesy PO i co ta partia zrobiła dobrego dla Polski i Polaków w czasie ich 8 lat rządów ? Sketyna zamilkł, a potem ze spuszczoną głową długo się zastanawiał, ale nic nie wymyślił ! Obok stojący członkowie PO mieli miny sra-jącego kota na pustyni. A przecież to takie łatwe panie Sketyna: - podwyższenie wieku emerytalnego wszystkim do 67 lat, -tylko w ciągu 3 dni ukradliśmy Polakom 153 MLD zł z OFE beszczeszcząc Konstytucję, - pozwoliliśmy mafiom watowskim wykraść 260 MLD zł z budżetu państwa, - ok. 42 afery korupcyjne i złodziejskie na wiele MLD zł. Podnoszenie podatków, wyrzucanie Polaków z mieszkań (złodziejska reprywatyzacja), ograbianie Polaków z ich oszczędności (Amber Gold, GetBack), itd, itp, itd. https://dorzeczy.pl/kraj/62353/Schetyna-uslyszal-pytanie-o-sukcesy-rzadow-PO-i-zaniemowil-To-nagranie-podbija-siec.html To zbrodnia na narodzie polskim !!! Ci, którzy nadal popierają tą antypolską partię są, według Tuska, nienormalni !!!
JanP2019.10.9 19:44
A zamknęli już kogoś? Pisiaki, to jakieś przygłupy. to nie Kościół, że wierzy się w dogmaty. Jakoś nikomu z PO/PSL nie spadł do tej pory włos z głowy.
wojtek_f2019.10.10 7:18
Powodem bezkarności popaprańców jest konstytucja ukartowana przez pijanego kwach i to właśnie trzeba zmienić.
bidsafns2019.10.10 11:19
Ja bardzo proszę o wyjaśnienie, w jaki sposób konstytucja uniemozliwia posadzenie tych co wzięli te 240 miliardów. I gdzie one są, też proszę o wyjaśnienie. I, na marginesie, jeśli 240 miliardów dziury vatowskiej w 8 lat to była kradzież, to czym jest 90 miliardów tejże dziury w ostatnich czterech latach? Rozumiem, że to również kradzież. Choćby nawet i mniejsza, to i tak nielicha... I kto za nią odpowie? Tusk?
Oszywna kacza mordka2019.10.9 19:35
Przeżyliśmy potop szwedzki Przeżyjemy i pisdziecki
Topek2019.10.9 19:39
Nie dacie rady ! Kaczyński zapowiada likwidację postkomunizmu, czyli was, i kastrowanie tych, którzy odmówią deportacji !!!
o, yenny2019.10.9 19:33
Źle: … dalszych opóźnień"-stwierdził… Prawidłowo: … dalszych opóźnień” — stwierdził…
stop idiotom z platformy2019.10.9 19:27
Zaraz antypolskie smieci z Partii Obłakanych będa darli swoje zdradzieckie mordy/celne określenie Kaczynskieg/ zeby Polsce nic nie przyznać!!