16.03.20, 10:50

,,Nie łudźcie się, misja Fatimy nie jest zakończona''

"Człowiek może rozplątać cykl śmierci i terroru, ale nie może go zatrzymać... W Piśmie Świętym często widać, że Bóg poszukuje sprawiedliwych, aby ocalić miasto ludzkie i to samo czyni tutaj w Fatimie" – mówił w 2010 roku Benedykt XVI w homilii podczas Mszy św. na placu przed sanktuarium w Fatimie.

"Łudziłby się ten, kto sądziłby, że prorocka misja Fatimy została zakończona. Tutaj odżywa ów zamysł Boga, który stawia ludzkości od samych jej początków pytanie: „Gdzie jest brat twój, Abel? [...'/> Krew brata twego głośno woła ku Mnie z ziemi!” (Rdz 4, 9). Człowiek może rozpocząć cykl śmierci i terroru, ale nie może go zatrzymać... W Piśmie Świętym często widać, że Bóg poszukuje sprawiedliwych, aby ocalić miasto ludzkie i to samo czyni tutaj w Fatimie, kiedy pyta: „Czy chcecie ofiarować się Bogu, by znosić wszelkie cierpienia, które On zechce na was zesłać w akcie zadośćuczynienia za grzechy, przez które jest obrażany i jako błaganie o nawrócenie grzeszników?» (Pamiętniki Siostry Łucji, I, 162)” – mówił Ojciec święty.

Papież przypomniał również, że Matka Pana objawiła się w Fatimie, by „ofiarowując samą siebie, by wszczepić w serca tych, którzy się Jej zawierzają, płonącą w Jej sercu miłość Boga”. – W owym czasie były tylko trzy osoby, których przykład życia promieniował i rozmnożył się w niezliczonych grupach na całej Ziemi, zwłaszcza wraz z przejściem Pielgrzymującej Pani Fatimskiej, które poświęciły się sprawie braterskiej solidarności. Oby te siedem lat, które dzielą nas od stulecia Objawień, przyspieszyło zapowiadany triumf Niepokalanego Serca Maryi ku chwale Trójcy Przenajświętszej – apelował Benedykt XVI.

W kazaniu papież wskazał również, że prawdziwa nadzieja może opierać się tylko na Bogu. – Wiara w Boga otwiera człowiekowi horyzont nadziei, która nie zawodzi; wskazuje solidny fundament na którym można bez obaw opierać własne życie; prosi o oddanie się, pełne ufności, w ręce Miłości, która wspiera świat.

- Przybyłem do Fatimy, by na nowo cieszyć się obecnością Maryi i Jej macierzyńską opieką. Przybyłem do Fatimy, ponieważ do tego miejsca zmierza dzisiaj Kościół pielgrzymujący, w którym Jej Syn chciał widzieć narzędzie ewangelizacji i sakrament zbawienia. Przybyłem do Fatimy, aby się modlić wraz z Maryją i tak wieloma pielgrzymami za ludzkość, przygniecioną udrękami i cierpieniami. I wreszcie przybyłem do Fatimy z tymi samymi uczuciami, jakie żywili błogosławieni Franciszek i Hiacynta oraz Służebnica Boża Łucja, aby zawierzyć Matce Bożej intymne wyznanie, że „kocham”, że Kościół i kapłani „kochają” Jezusa i pragną wpatrywać się w Niego, gdy kończy się ten Rok Kapłański oraz aby zawierzyć macierzyńskiej opiece Maryi kapłanów, osoby konsekrowane, misjonarzy i wszystkich czyniących dobro, którzy sprawiają, że Dom Boży jest gościnny i dobroczynny – mówił papież.

przk

Komentarze

irmina2020.03.17 8:03
Przez ostatnie lata, żal było patrzeć na tych nowobogackich, którzy szydzili z ludzi i Polski, odbiło im zupełnie. Niech teraz zobaczą, co warte są te ich bogactwa.
jengnd2020.03.16 13:02
o w końcu ten cykl człowiek ma ROZPOCZĄĆ czy ROZPLĄTAĆ?
ciekawy2020.03.16 12:26
Fakt, w przepowiedni z Fatimy jest zapowiedź nawrócenia Rosji. A jak widać nic na to nie wskazuje aby się to miało spełnić. Rosja , kraj katolicki, dla Polski oznaczałoby to kres wielusetletniego zagrożenia ze wschodu.
anula2020.03.16 13:00
Nawrócenie dotyczy powrotu do wiary w Boga. Prawosławie jest szansą Rosji patrząc na tredycję czy historie.
Jagoda2020.03.17 3:11
ciekawy" ! Nie bądź za ciekawy ! Weż pod uwagę, że nic nie zapowiadało upadku komuny i rozpadu ZSRR! A rozpadł się ! To też nastapi! Powoli!
anonim2020.03.16 11:31
MSWiA zezwala na działalność “kościoła”, który udzieli homoślubów dzienniknarodowy.pl/mswia-zezwala-na-dzialalnosc-kosciola-ktory-udzieli-homoslubow/
emerytka2020.03.16 12:07
LEWACTWO MUSI ZNIKNAC RAZ NA ZAWSZE BEZ PRAWA POWROTU!!po zakonczeniu tej strasznej epeidemii juz nie bedzie jak bylo,TO PEWNE,nasatpily wylomy miedzy panstwami unii,szczegolnie miedzy niemcami,francja I RESZTA EUROPY tego sie juz nie sklei !! A u nas jak widac RZAD POLSKI RADZI SOBIE BARDZO DOBRZE W ZWALCZANIU PANDEMII czego nie mozna powiedziec o niemeickim frnacuskim,wloskim,hiszpanskim nowoczesnym rzadzie tych krajow,ktore swoje wlasne narody oglupily,otumanily wypraly z rozumu i wszelkiej nie tylko godnosci ale postzregania swiata wokol siebie,wartosci JAKIMI POWINIEN CECHOWAC SIE CZLOWIEK ISTOTA BOGA!!!niemieckie media prowadzone przez tychze nowoczerskich prowadzacych dla ktorych zrodlem sa rewolucjinsci marks i jego kochanek engels,oraz wowa ilicz lenin i jego herschel zinowajew ,ktorych w ksiazce opisal christopher mascht,BARDZO CIEKAWY TEKST "prawdziwe zrodla teczowej..."W POLSCE NIEPODLEGLEJ czytajcie,teraz na kwarantannie warto widziec z czym mamy do czynienia!!mysle ze i towarzyszom wyznawcom tej ideologii tez potrzebny rys historuczny wydarzen!!cza znac towrzysze swoje korzenie NIEPRAWDAZ???
StanPio2020.03.16 14:46
Władcy pieniądza! Boją się samowystarczalności lokalnych społeczeństw i chcą wszystkich podzielić żeby się nie zjednoczyli i nie rzucili im do gardeł! Ale jak przetrwamy to będziemy SAMOWYSTARCZALNI lokalnie i regionalnie! Z własnymi pieniędzmi bezodsetkowymi i bez lichwy ubezpieczeniowo-prowizyjnej! Przedwojenne hasło naszych matek z Narodowej Organizacji Kobiet: SWÓJ DO SWEGO PO SWOJE!!! Czyli Polak do Polaka po polskie towary usługi!
Jagoda2020.03.17 3:07
Czyżbyś pisał o pseudo ślubie, którego udzielał w Ratuszu Czaskowski ??
anonim2020.03.16 11:27
Dopóki nie jest zakończona jest nadzieja.
MT (1)2020.03.16 11:27
Obrażajcie lewacy dalej Jezusa I Maryję. Cud Słońca w Fatimie widziało na własne oczy setki tysięcy ludzi. Obecna epidemia to chyba jeszcze nie najgorsze co mogło się wydarzyć. I pewnie nie ostatnie co się wydarzy.