22.06.21, 09:08Fot. screenshot YouTube (Polskie Radio)

Nowe ugrupowanie na scenie politycznej? ,,Będzie kilka zaskoczeń''

Centrowi politycy PO i PSL postanowili powołać nowe stowarzyszenie polityczne, poinformował b. minister rolnictwa Marek Sawicki w rozmowie z "Super Expressem".

- Będą ludzie i z PSL, i z Platformy, i być może jakieś dwa, trzy zaskoczenia - powiedział Sawicki.

- W tym tygodniu, jako konserwatyści, zamierzamy poza Sejmem założyć stowarzyszenie, żeby zacząć się gromadzić wokół niego, a nie wokół klubu - dodał.

SE sugeruje, że stowarzyszenie może powstać pod patronatem Bronisława Komorowskiego, który chciałby powrócić do krajowej polityki.

Platforma Obywatelska znajduje się przy tym od dłuższego czasu w kryzysie. Jednym z wydarzeń wywołujących kryzys było zachowanie partii w stosunku do głosowania nad Funduszem Odbudowy, co spowodowało falę krytyki w szeregach partii oraz odpływ wyborców w kierunku Polski 2050 Szymona Hołowni. Z partii wyrzuceni zostali jej wieloletni konserwatywni działacze Paweł Zalewski i Ireneusz Raś, a następnie z partii odeszła europosłanka Róża Thun. Ponadto przed wyrzuceniem z partii Rasia i Zalewskiego pojawił się list otwarty 51 działaczy PO zawierający żądania zmian w partii.

PSL z kolei według zdecydowanej większości sondaży nie znalazłoby się w Sejmie, a partii potrzebne jest nowe odbicie. Niedawno wyrzucony z PO Raś dołączył do ludowców, a poseł PSL Teofil Bartoszewski zapewnił, że "to nie koniec transferów". 

jkg/se

Komentarze

Templar2021.06.22 20:11
Sawicki jest centrowy? To jest klasyczny "ARBUZ" , na zewnątrz zielony, w środku czerwony. Komuch drugiej kategorii. W PRL były komuchy First Class z PZPR i Second Class z ZSL ( dzisiejsze PSL).
Hop szydziaki2021.06.22 11:14
do zasranej kloaki.
Jacuś2021.06.22 10:58
A co to , jeszcze jeden pływak polityczny. Nadszedł jakiś dziwny czas na rozmnażanie się dziwolągów politycznych.
robin2021.06.22 9:49
Panie Sawicki czym wy jeszcze mozecie zakoczyc? oprucz tego, ze zajmujecie sie tylko soba i wymyslacie jakies absurdalne przegrupowania, a gdzie w tym wszystkim jest dobro polakow?
katolik2021.06.22 9:33
Samozakażenie pseudoszczepionką chemii genetycznej działa !Mordercy mordują ludzkość. Albo ludzkośc przeciwstawi się szczepieniom chemią genetyczną albo zdechnie! Szmaty medyczne mówią o bezobjawowym covid--- należy im się krzesło elektryczne, mordercy SSPIS I pseudoznachorzy przygotowują wielki przymusowy pseudoszczepionkowy chemią genetyczną reset Polaków !
rychu2021.06.22 10:47
Ciebie już ktos zresetował i zaprogramował
NIE Katolik2021.06.22 12:33
Katoliku jeśli chcesz się wypowiedzieć to zrób to kulturalnie i ze zrozumieniem bo jak na razie twój wpis jest warty wyrzucenia. Myśl trochę pobożny.