07.07.19, 17:30

O. Leon Knabit: Modlimy się z Chrystusem - albo z szatanem

Znów mogę się spotkać z zarzutem, że nie piszę tak, by moje stanowisko było dla wszystkich zrozumiałe. Ale ja liczę się, że pewien poziom percepcji u moich czytelników istnieje. Czasem jednak wydaje mi się, że jest on niższy niż mnie i innym się wydaje.

Sprawa wpisu, zatytułowanego Satyra. Nie pochwaliłem, ani nie potępiłem sposobu zatrzymania Artura. Nie negowałem faktu, że najgorszy zbrodniarz jest dzieckiem Boga i ten „najgorszy” może nas prześcignąć w drodze do królestwa niebieskiego. Pytam rozmaitych komentatorów. „Gdyby mieli brać udział w akcji zatrzymania szczególnie okrutnego, niepoczytalnego bandyty, postępowali by w sposób opisany w „Satyrze?” I tyle!!! Nie poruszam tematu gaci i „na bosaka”. Jeśli ktoś jeszcze nie rozumie, proszę pisać, będziemy wyjaśniali.

A ostatnio mamy wiele różnych pochodów i zgromadzeń, zarówno religijnych, jak i antyreligijnych. U nas przebiega to wszystko względnie spokojnie. Ale gdzie indziej? Jak postępowała policja hiszpańska ze zwolennikami niepodległości Katalonii? Co robi policja francuska z tymi, co „klimatycznie” a zwykle bardzo spokojnie protestują, siedząc na ulicach i placach. I wtedy są traktowani gazem łzawiącym i polewani wodą, nie dla ochłody. Nie ma tam jakiegoś Rzecznika? A może zaprośmy manifestantów do Polski. U nas policja jeszcze by uważała, by ich nikt nie rozjechał, a w czasie upałów częstowała by ich wodą mineralną. Czy dziwimy się, że niektórzy nie chcą takiej Unii. (Dla jasności sprawy: jestem zdecydowanie przeciw POLEXITOWI!!!!!!). Nasze zgromadzenia religijne, złączone często z uroczystością Bożego Ciała, mają najczęściej charakter Uwielbienia. W wielu miastach Polski, a najwięcej chyba w Rzeszowie, gromadzą się tysiące i dziesiątki tysięcy ludzi i przez parę godzin śpiewają na rożne sposób „Jezus jest Panem!”. Serce rośnie!

A papież Franciszek dołożył swoje. Jest on powszechnie w świecie akceptowany, gdyż pokazał inne oblicze Kościoła i nie boi się krytykować zastarzałych struktur w duszach ludzkich i w instytucjach. Prawdę mówi bez ogródek. I on to powiedział: Modlimy się albo z Jezusem albo z szatanem. Nie ma innej drogi.

A więc wszystko jest jeszcze bardziej jasne. Drogi, które nie są drogami Chrystusa, są drogami szatana. Oczywiście, wielu się oburzy albo z kpiną powie, że przecież szatana nie ma. A jemu w to graj. Bo jak się nie wierzy, że jest szatan, to człowiek wierzy, że on to wszystko wymyśla sam, bo on jest „jako bóg”. Przebiera się, rozbiera albo ubiera, przywiesi gdzieś rewelacyjne ogłoszenie: Pamiętaj biskupie, że mamy Cię w… miejscu, gdzie plecy tracą swoja szlachetną jednorodność. Nawet chciałaby napisać na odzieniu: Zabiłam własne dziecko, kiedy było jeszcze płodem, ale to za długo więc się pisze tylko Zrobiłam aborcję. I tak każdy wie, o co chodzi. I wreszcie transparent, z zadaniami, które by sparaliżowały służbę zdrowia: Nie dawajmy dzieci pedofilom. Ile by trzeba było psychologicznie przebadać nauczycieli, wychowawców rozmaitego rodzaju, dziadków, wujków, a to i wielu ojców, żeby zdecydować się dać im dziecko. A szatan się cieszy. To wasze pomysły? Ja wam je podsuwam, a wy jak pajacyki pociągane za sznureczki jesteście gotowi na największe bzdurstwo, byle dołożyć Kościołowi, a więc Chrystusowi, największemu przeciwnikowi szatana. I chociaż wiele zła doznajemy, wiele cierpimy od ludzi bezbożnych, (a ile od „bogobojnych!!!”) ostatecznie patrzymy na te trudne sytuacje aż z pewnym rozbawieniem: Jakie będziecie mieli miny, kiedy się zorientujecie, komu daliście się nabrać. Miłosierdzie Boże będzie tu miało dużo do roboty…

O. Leon Knabit OSB

ps-po.pl

Komentarze

edi2019.07.8 9:33
Brawo Ojcze Leonie - POPIERAM, a po przeczytaniu wielu wulgarnych komentarzy na tym forum też - mamy dowód na istnienie szatana - BO PRZECIEŻ NORMALNY CZŁOWIEK NIE POTRAFIŁBY WYLEWAĆ Z SIEBIE TAKICH ŚCIEKÓW
Ewa2019.07.8 8:40
Dziękuję Panu Bogu za Jego świętych kapłanów i za Ciebie Ojcze ! Gratuluję ! Niezwykle celne i cenne uwagi ! Wystarczy przeczytać jak bardzo poruszyły tych, co jeszcze nie odnaleźli drogi do Pana Boga. Jest i dla nich nadzieja ! Czytają wypowiedzi Ojca, a więc szukają. Zostaną znalezieni ! Szczęść Boże Ojcu !
Mnichu2019.07.8 8:23
Algorytm ustawiony na 2. Klikasz w zieloną czerwona ma od razu 2 więcej.
nikt2019.07.7 22:41
No dobrze , tym razem przeczytam . Pewnie moja percepcja ma bardzo wąski zakres , bo początek to jeden wielki galimatias . Żadnej myśli nie można się doszukać . Nawet pomiędzy wierszami szukam ............i nic. Dalej są opisane demonstracje w różnych krajach i żadnej refleksji . Tylko porównanie : jak jest gdzie indziej a jak u nas .Dalej stara śpiewka : aborcja i LGTB - i co z tych zdań wynika ? Nic . To jest istotne " dołożyć Kościołowi a więc Chrystusowi " . Typowy obraz bezbożnej pychy kleru .....utożsamianie się z Synem Boga . Dobrze , że tylko to a nie tak jak Wojtyła potraktował Ducha Świętego jak swojego sługę . Tak dali się ludzie nabrać tym fałszywym pasterzom zwanym kler . Mam niesamowicie zawężoną percepcję , tylko wąska szparka została i ze względu na jego wiek nie napiszę czym są wywody tego księdza .
tango2019.07.8 9:15
Fakt, masz klapki na oczach.
anonim2019.07.8 12:27
Wszyscy Świadkowie Jehowy mają klapki na oczach.
ect2019.07.8 12:29
A jakiej percepcji postrzegania i rozumienia można spodziewać się po Świadku Jehowy?
Jahu2019.07.7 21:35
O. Leonie zobacz na powyższe wpisy, widać, że szatan się wkurzył, bo znów celnie go rąbnąłeś.
JPIII2019.07.7 20:45
Do kogo ten pedophil chce się modlić? Do pedała w...ojtyły pi..er..dolił się z dz..iwiszem?, Do chrystka pedała co łajdaczył się się z 12 ped...ałami zw. apostołam? Który był owocem starego pedophila zw. B.. ogiem, który zgwałcił 14-letnią dziewczynkę zw. Mar...ychą. Prawda was wyzwoli katole.
andrzejhahn32019.07.7 19:55
kolejne wypociny tego pasozyta spolecznego kretyna knabita
Cogito ergo sum2019.07.7 18:43
CZYLI TEN PAN KLECHA CHCE POWIEDZIEĆ, ŻE WIĘKSZOŚĆ LUDZI NA ZIEMI MODLI SIĘ Z SZATANEM, SKORO WIĘKSZOŚĆ NIE WYZNAJE CHRZEŚCIJAŃSTWA, A NIEKTÓRZY NAWET O TEJ SEKCIE NIE SŁYSZELI. Super jesteście klechy, tyle pogardy do człowieka to nawet naziści, inny katolicki ruch, nie mieli.
tango2019.07.8 9:13
W tobie to dopiero jest pogarda. Niedługo cię ona udusi.
Normalny2019.07.7 18:31
Dziadzio leki! LEKI!
aaa_kotki_dwa2019.07.7 18:25
Trudny wybór, ale nie słyszałem by satanista gwałcicł dzieci, z kolei szafarze najświętszwgo sakramentu są z tego znani, więc chyba jednak Szatan. Niosący Światło uszy i rogi do góry i jedziesz!
Zenon2019.07.7 19:18
Nie słyszałeś? To znaczy, że nie istnieje? To obejrzyj sobie ten film. Wcale nie jest o księżach: https://www.youtube.com/watch?v=m6KqdofTI3w
tango2019.07.8 10:43
No to jedź, ale kartki z tamtego miejsca nie dochodzą.
Mateusz2019.07.7 17:57
''Modlimy się z Chrystusem - albo z szatanem'' Nie wiem jak ty dziadku, ja się w ogóle nie modlę, bo nie wierzę w te bajki o Bogach, i diabełkach.
Oloo2019.07.7 17:51
"Modlimy się albo z Jezusem albo z szatanem. Nie ma innej drogi" Bzdura Nie modlę się od 45 lat i żyję szczęśliwy z jedną żoną(nie to co katolicy),dziećmi i wnukami
Mejer2019.07.7 18:13
żona pewnie modli sie za dwoje
gość1112019.07.7 23:22
ale na wszelki wypadek siedzisz na frondzie i interesujesz się tematem religii?
anonim2019.07.8 12:25
Oloo przekaż wyrazy współczucia dla żony, że tyle lat Cię musi znosić.
Albert2019.07.7 17:38
"Modlimy się z Chrystusem - albo z szatanem" Jest jeszcze trzecia, jedyna zresztą sensowna opcja. Nie modlimy się, bo kładziemy lachę na jakieś starożytne gusła wymyślane 3500 lat temu przez naprutych winem pastuchów nudzących się na pustyni.
tango2019.07.8 19:33
Nie modlimy się, nie żyjemy.
anonim2019.07.7 17:33
Nawet Jezus na widok syfu jaki się dzieje w kościele i co wyczyniają klechy zostałby zagorzałym ateistą!
tango2019.07.8 9:10
Skoro szatana nie ma, sam to wymyśliłeś. Tytanem umysłu nie jesteś.
anonim2019.07.5 11:06
Naprawdę? Można wybierać? I nawet nie będziecie palić żywcem tych którzy wybiorą nie po twojej myśli, księże? Dziękuję!
tango2019.07.8 9:07
Ty dalej tkwisz w średniowieczu