11.09.20, 10:20Fot. via Wikipedia, CC 0

,,Powstaną snopy ognistych strumieni padających na ziemię''. Koniec świata w objawieniach o. Pio

Ojciec Pio z Pietrelciny znany jest jako stygmatyk, mistyk, czy doskonały spowiednik. Zakonnik miał nadprzyrodzone wizje dotyczące zmarłych dusz, przyszłości świata i jego końca. 

Francesco Forgione, czyli o. Pio z Pietrelciny o swoich wizjach pisał często do swojego kierownika duchowego i przyjaciela o. Augustyna.  Już od najmłodszych lat pojawiały się u niego niesamowite umiejętności. W wizji zapowiadającej jego powołanie, jakiej doświadczył w grudniu 1902 roku, gdy medytował nad swoją przyszłością, zobaczył dostojnego mężczyznę odzianego w światło. Mężczyzna wziął go za rękę i powiedział: „Pójdź za mną i walcz jak dobry żołnierz”.

Zwykle po wizjach miały miejsca starcia z szatanem. 

Ojcu Pio ukazywały się również dusze czyśćcowe. Gdy zakonnik odpoczywał na swoim łóżku w klasztorze, zjawił się u niego człowiek, który oznajmił, że jest duszą czyśćową i nazywa się Pietro di Mauro. Zginął w pożarze 18 sierpnia 1908 roku. Poprosił ojca o odprawienie mszy świętej za niego.

Okazało się, że taki pożar rzeczywiście miał miejsce w przeszłości. Eucharystię odprawiono.

O. Pio zapowiadał również przyszłe losy świata, miewał wizje dotyczące dnia sądu ostatecznego. To 15 stycznia 1957 roku miało miejsce jedno z najbardziej znanych widzeń mistycznych. Widzenie trwało 3 dni i 3 noce. 

- Godzina mego przyjścia, czyli sądu dla jednej trzeciej ludności, jest bliska. (…) Przy tym przyjściu będzie jednak Boże miłosierdzie, a równocześnie twarda i straszna kara. - pisze Zbigniew Kozłowski w książce "Świat objawiony", przywołując wizję o. Pio, w której zobaczył Jezusa.

Jak wynika z widzenia - powstaną snopy ognistych strumieni padających na ziemię. Po sobie będą następować trzęsienia ziemi, ulewy. Noc będzie bardzo mroźna, wiatr będzie huczał, po pewnym czasie nastąpią grzmoty, a na ziemię zostaną zesłani Aniołowie Pokoju, którzy przyniosą ducha pokoju ze sobą.

„Powaga czasu skłania Mnie do zwrócenia uwagi wszystkim, że to wielkie niebezpieczeństwo grozi ludzkości, jeżeli się ona nie zmieni” – zapowiada Chrystus. 

- Od Budapesztu do Norymbergi i od Drezna do Berlina linie te zajęte będą wojskiem. (…) Wskutek powodzi zginą wsie i miasta. Południowa Anglia z północnym brzegiem zniknie, Szkocja ocaleje. Na zachodzie ziemia zniknie, a powstaną nowe lądy. Zginą Nowy Jork i Marsylia. Paryż będzie zniszczony w dwóch trzecich. Reisten, Augsburg, Wiedeń zostaną oszczędzone. Augsburg i kraje na południe od Dunaju nie odczują skutków wojny - czytamy

Jednak nie znamy dnia, ani godziny. Warto więc starać się o życie w łasce uświęcającej.

aleteia.pl/fronda.pl

Komentarze

Gall2020.09.14 19:31
Czyli jednak atak kosmitów :(
koma2020.09.12 17:25
Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy mówią kłamliwie wszystko złe na was z mego powodu. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie”.
Joanna2020.09.12 14:29
Świętego Ojca Pio obrałam sobie za przewodnika duchowego, po tym jak podczas modlitwy przyszedł do mnie. Wcześniej, w moim kościele przyglądałam się jego wizerunkowi na obrazie. Modliłam się do niego. Może dlatego wysłuchał mnie i otworzył swoje serce na moje problemy. Polecił mi założyć zeszyt i dyktuje mi moje przeznaczenie względem Boga. Często razem cierpimy. Choć on jest świętym to chce cierpieć by cierpieniem wstawiać się za ludźmi, tzw. ułomnymi w wierze. Uczy mnie "swoich" modlitw, prosi bym stawała się silna. Radzi by dusze, które pojawiają się w czasie modlitw odsyłać do Boga, by nie ulegać ich prośbom bo nie znam ich zamiarów i nie odróżniam zachcianek duchów złych od próśb dusz czyścowych.
Do rebel2020.09.12 9:06
Dla tego twój Bóg jak by się stosował do zasady zło dobrem zwyciężaj to nigdy nie pozwoliłby zgwałcić żadnego gwałciciela, pedofila itd. - okaleczyć tak, zabić tak ale ten co gwałci pedofila nie jest lepszy od niego.
rebeliant2020.09.12 20:55
Skoro pozwolił zgwałcić gwałcicielowi osobę, która mu nie zawiniła symetryczną krzywdą, to pozwoli na odwet - wówczas też istnieje szansa, że do odwetu nie dojdzie choć będzie na łasce swojej ofiary. Tylko przebaczenie i odpuszczenie odwetu pochodzące od pokrzywdzonej osoby uchroni gnoja, który czuje się silny i sprytny przed bólem siedzenia. Ja właśnie wypełniam swoje powołanie polegające na skromnym informowaniu wszelkich krzywdzicieli, że choć Bóg otworzył każdemu niebo, to jednak nie będzie grał z pokrzywdzonymi w ciuciubabkę i zapomnienie - każdy będzie miał szansę dać w pysk swoim oprawcom... lub im odpuścić. Lepsze chyba to niż wieczne piekło. Bóg osłonił wielu przed piekłem wiecznym, ale pomsty nie zachachmęci, jak to się niektórym wydaje, że gangster mafioso przez lata wyrządzał krzywdy, nagwałcił, dokonywał rozbojów pobić i po latach ... nawrócił się powiedział parę słówek wziął wafelek i już ma wszystko z głowy. Tak nie będzie, lecz zostanie mu odpłacone tą samą walutą od tych ją zaciągnął. Będzie gwałcony, bity i poniżany - chyba, że każda z jego ofiar mu odpuści. No i oczywiście jeśli ja się na to zgodzę. Ale ja się na to nie zgodzę - i dlatego nie chodzę do spowiedzi, gdyż nie przebaczam otrzymanych krzywd, a także nie przebaczam krzywd, których inni doznali. Nie będziecie za pieniądze do jednego krzyża przybijać oprawcy i jego ofiary. Dodam, że już od dziecka czułem to powołanie, niepokój, którego żadną "ziemską" frajdą nie jestem w stanie przyćmić. Ja jestem gwarantem "batów" wyrównawczych.
Anonim.2020.09.12 7:40
Ojciec Pio:Nie strasz,nie strasz bo się zes.........z
Po 11 ...2020.09.12 6:20
Przykro patrzeć jak daleko od Boga odchodzi KK. To branzlowanie się rojeniami oszustów, te wasze cuda, zawsze ściemnione, te tabuny wątpliwych świętych, te kulty obrazków, ta wasza hipokryzja, ukrywanie pedofilów, umiłowanie pedałowania, klepanie paciorków pompejańskich, to wszystko zabija KK. Zrobiliście z KK, sektę dla debilków, dla prawicowych oszołomów, dla moherowych starszych pań i innych zakompleksionych zboków. Jezus wam tego nie wybaczy.
rebeliant2020.09.11 23:08
Ja natomiast mam objawienia, że Bóg włoży pomstę swoją w ręce słabych i pokrzywdzonych - tak, że teraz ich ciemiężyciele i prześladowcy dostaną po ryjach, a gwałciciele zostaną zgwałceni. Gdyż jak to zostało ustanowione przez Najwyższego - nic w przyrodzie nie ginie. Swoją drogą tak analizując dzieje wojen i sporów międzyludzkich na tle tego jak krótko żyje człowiek, jak wątła jest linia między życiem, a "śmiercią" to w tym obrazie można dostrzec rozbawioną twarz Diabła. Wielcy bojownicy i finansiści wywalczą sobie dodatkowe 30 lat życia w wątpliwej jakości luksusie i świadomością wyrządzenia masy krzywd. Ja rozumiem, że gdyby oni mieli do wywalczenia faktycznie jakieś bramy do nieba. Wszyscy siedzą w gnoju po pachy i jeszcze się tak zawzięcie naparzają, uciskają... aby w tym szambie mieć dywan z pereł - przecież to jest śmiech na sali choć tragiczny. Nie dość tego, to Człowiek w rzeczywistości jest nieśmiertelny i w związku z tym odebrać życia mu nie da rady, a tylko można z siebie mordercę zrobić.
rebeliant2020.09.11 22:49
Codziennie dla kogoś dochodzi do końca świata i na prawdę nie trzeba tornad z wrzącego ołowiu - człowieka drobnostka potrafi okaleczyć lub zabić. Z tego co tu piszecie można pomyśleć, że czytamy mity greckie o tytanach ciskających głazy. Na świecie dochodzi do kataklizmów, ale przypisywanie tego celowego działania Bogu robicie z niego pogańskiego cymbała. Gdy Bóg miał się narodzić na tym świecie, to nie towarzyszyły temu fale zabójczego promieniowania X, którymi Bóg miałby sobie utorować miękkie lądowanie. Wszedł On w ten świat delikatnie, ale mocno ze Słowem Bożym. Wszelkie wichury i strefy starć sił tytanicznych pochodzą od szatańskiego skażenia, a nie od Boga. Nie róbcie z Boga pogańskiego bożka grozy.
Bobby2020.09.11 22:47
baju baju I bedziesz w raju....zwykle bzdury
rebeliant2020.09.11 22:36
Przestańcie demonizować Boga - On oddał się na krzyżu, a potopy lub ogniste deszcze to ludzie ludziom zgotować potrafią.
foka2020.09.11 20:58
skoro Jezus mówił Ojcu Pio że godzina jest bliska to mówił do niego szatan...bo wg Biblii Jezus mówił apostołom, że o owej godzinie wie tylko Bóg Ojciec
rychu2020.09.11 15:45
Tak sie zastanawiam po kiego tu gudłaje wchodzicie?
Xylazy2020.09.11 13:47
Tu mozna przeczytac ze ojciec pijo to oszust: https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/ojciec-pio-nie-do-konca-swiety/sxdxzz5
***2020.09.11 19:17
...ty też wierzysz we wszystko co piszą gazety?
hahahahahaha2020.09.11 19:53
A ty wierzysz w bzdury o cudach Jezusa i zwidach Maryjnych
Jadwiga2020.09.11 21:07
No i co ? ...OPĘTANCU...! Lepiej się poczułeś, plując jadem na Pana Jezusa i Maryję! ... Jesteś już tylko dwunożną istotą, nie widać w tobie człowieka...! Och, żeby tak się stoczyć w bagno!
***2020.09.12 8:28
...a zajady ci nie popękały???
Antyjezu2020.09.11 12:53
Adam i Ewa zawsze straszą masową apokalipsą albo obiecują nagrody też dla mas. Zawsze się odwołują do instynktu stadnego np - wasz kraj przetrwa - będzie wielki, albo wasz kraj zostanie ukarany, wasze miasto będzie ukarane. Będzie jeszcze straszniejsza wojna i zginie "Wielu" ludzi - i zawsze odwołują się do ilości. A prawda jest taka że jak jesteś mężczyzną to całe życie jest jedna wielka apokalipsa - Na ulicy możesz zostać pobity codzienne co jest w praktyce śmiercią duchową i załamaniem nerwowym, Jest pełno młodych chłopaków których w szkole biją szkolne zbiry a w domu gnębią jeszcze rodzice, Przeciętny mężczyzna w związku z atrakcyjną kobietą - a nie taką co mu się tylko odrobinę podoba, w praktyce jest Żebrakiem miłości i niewolnikiem standardu - Imprez, podróży ,remontu, a to wszystko baba pożąda bo podświadomie ciągnie ją do prostytucji.
"Paryż będzie zniszczony w dwóch trzecich"2020.09.11 12:49
.... a miecz ten mieć będzie dziewięć ostrzy. Dziewięć ostrzy, a nie dwa, nie pięć, czy siedem, lecz dziewięć!
Przed spójnikami ("ani") bez przecinków!2020.09.11 12:43
Ależ pięknie panią wyedukowali na tych studiach! Wstyd!
Wycieraj düpy Polskim Panom, wycieraj!2020.09.11 12:52
A szczególnie spacje pomiędzy półdüpkami.
Anonim2020.09.11 12:56
Nikt kartofli na aptecznej wadze nie waży, oczywiście za wyjątkiem takich malkontentów, jak ty.
Jest Fronda? Jest piąteczek?2020.09.11 12:40
Jest LOLcontent! "snopy ognistych strumieni na Ziemię". Gdzie to było? W Star Treku czy w Gwiezdnych Wrotach?
Anonim2020.09.11 12:59
Ludzie bez wyobraźni zazwyczaj posiłkują się iluzją efektów specjalnych.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.09.11 11:53
jakie dopalacze wpyerdalał pio że miał takie jazdy?
Anonim2020.09.11 12:52
Też często zastanawiam się, co ty ćpasz, że z dnia na dzień jesteś coraz głupszy.
qwerty2020.09.11 19:54
Wasz towarzysz Jaruzelski przed śmiercią miał inne zdanie. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.
Rodryg2020.09.11 11:48
Ostatnio oglądałem na YT dokument opowiadający o tym jak Ojciec Pio przychodził do jakiiejś baby w Polsce: O tu jest: https://www.youtube.com/watch?v=AzIHWLQWl9w
Wycieraj düpy Polskim Panom, wycieraj!2020.09.11 12:00
Patrz z czego żyjesz śmieciu bladoruski, niewolniku.
Rodryg2020.09.11 13:32
Już ci pisałem że żyje z IT, pracując w dużej amerykańskiej korporacji.
Po 11 ...2020.09.11 10:59
Ja też czasem sobie Pio, ale tak pojechanych wizji niemajo.
Wycieraj düpy Polskim Panom, wycieraj!2020.09.11 11:31
Patrz z czego żyjesz śmieciu bladoruski, niewolniku.
rychu2020.09.11 11:32
Tak sie zastanawiam po kiego tu gudłaju wchodzisz?
Po 11 ...2020.09.11 21:59
Dla zabawy, po przednią rozrywkę. Frendzel.pl jest tak głupi, że aż śmieszny. No chyba, że to z założenia portal rozrywkowy? Ale chyba jednak nie, oni to niestety piszą na poważnie.
TwojaStara2020.09.11 10:38
To kościół jeszcze wierzy temu oszustowi?
Anonim2020.09.11 21:16
Piszesz..."....oszustowi..." ! Przecież piszesz o sobie!... Lechu, to ty jesteś największym oszustem i bluźniercą! To jest nawet względem ciebie, zbyt delikatne określenie!... Brak jest na ciebie tak złego określenia w naszym słowniku! Tobie nikt nigdy nie wierzył!