27.03.14, 16:40Barack Obama, fot. Wikipedia

Obama u papieża. Festiwal hipokryzji

Portal katholisch.de podaje, że było to pierwsze spotkanie Baracka Obamy z obecnym papieżem. Ich rozmowa za zamkniętymi drzwiami trwała 50 minut. Obama zapewnił, że jest chrześcijaninem i że bardzo podziwia papieża Franciszka. Stwierdził też, że Ojciec Święty jest autorytetem moralnym. Z pewnością – jednak nie dla Obamy.

Warto przypomnieć, że administracja USA wspiera m.in. giganta aborcyjnego Planned Parenthood, odpowiedzialnego za śmierć milionów dzieci. Sam Obama wspominał kiedyś, że PP wykonuje „Bożą pracę”. Rząd USA chce też zobowiązać katolickie szpitale do zapewniania pacjentkom tabletek wczesnoporonnych. Inaczej mają stracić dofinansowania.

Według amerykańskiego kardynała Raymonda Leo Burke, polityka Obamy po prostu uderza w wartości chrześcijańskie reprezentowane przez Kościół katolicki.

pac

Komentarze

anonim2014.03.27 16:47
czarnuch to marionetka żydostwa usa
anonim2014.03.27 16:50
@Majestic, w jednym zdaniu tak bardzo pokazałeś, że jesteś idiotą...
anonim2014.03.27 16:52
Tylko czekać na atak frondowych trolli, wypominających Franciszkowi ugodowość, relatywizm, hipokryzję, sprzeniewienie, zdardę wartości chrześcijańskich i czego tam jeszcze. Bo przecież wszyscy byli świadkami tej rozmowy :D. No więc, trzy, dwa.. jeden.....!!
anonim2014.03.27 16:56
@Majestic http://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/06-03a.php3 temu świętemu też byś powiedział, że jest czarnuchem? Debilu?
anonim2014.03.27 17:05
LoveDeathLife wynos sie lewaku na durnowate ateistyczne strony jesli kuje cie w slepia rzeczywistosc
anonim2014.03.27 17:10
Festiwal hipokryzji to był w ostatnim przemówieniu o Ukrainie. Jak black mamba powiedział, że Rosja wprowadziła nowinkę polegającą na terroryzowaniu przez silne państwa słabych aż mi szczęka opadła. Sankcje (Iran, Syria, Wenezuela, Kuba), drony (Pakistan, Afganistan, Jemen). napaść Libia, Syria, Afganistan, Mali. Teraz pod zmyślonym powodem łapania jakiegoś Kony (faktycznie zbrodniarz porównywalny do marionetki prezydenta Ugandy - stworzył obozy koncetracyjne) USA wyslało żołnierzy do Ugandy. Putin przy nim to mały miś chociaż też się stara.
anonim2014.03.27 17:26
Bergoglio jest relatywistą moralnym,nie pouczył Obamy i nie wezwał do nawrócenia i oczyszczenia się z grzechów. Jest taki sam jak Obama. Podobnie myślą.
anonim2014.03.27 18:09
Burak Obambo w White Housie mieszka...
anonim2014.03.27 18:09
@Shumway Niektórzy na Fondzie lubią Putina.
anonim2014.03.27 18:19
Mam nadzieję że to 50 minut zasiały w tym antychryście ziarno prawdy. Ale czy wykiełkuje?
anonim2014.03.27 18:41
Nie każdy, kto siebie nazywa chrześcijaninem - jest nim naprawdę. Czy Obama jest chrześcijaninem? Wątpię... Większość Amerykanów widząc jego posunięcia, sympatie religijne, prześladowania w obliczu prawa i ludzi, którymi się otacza - uważa Obamę za muzułmanina.
anonim2014.03.27 18:43
Ile na tej stronie rasistów. Nie wstyd wam po swoich komentarzach chodzić do kościoła i nazywać się katolikami?
anonim2014.03.27 23:01
a od kiedy ten przypalaniec jest chrzescjaninem? http://www.youtube.com/embed/tCAffMSWSzY Barack Hussein Obama was born in Honolulu, Hawaii, to Barack Hussein Obama Sr. (black muslim) of Nyangoma-Kogelo, Siaya District, Kenya, and Ann Dunham of Wichita, Kansas. (white atheist ). When Obama was two years old, his parents divorced and his father returned to Kenya. His mother married Lolo Soetoro -- a Muslim -- moving to Jakarta with Obama when he was six years old. Within six months he had learned to speak the Indonesian language. Obama spent "two years in a Muslim school, then two more in a Catholic school" in Jakarta. Obama takes great care to conceal the fact that he is a Muslim while admitting that he was once a Muslim, mitigating that damning information by saying that, for two years, he also attended a Catholic school. Obama's father, Barack Hussein Obama, Sr. was a radical Muslim who migrated from Kenya to Jakarta, Indonesia. He met Obama's mother, Ann Dunham - a white atheist from Wichita, Kansas - at the University of Hawaii at Manoa. Obama, Sr. and Dunham divorced when Barack, Jr. was two. Obama's spinmeisters are now attempting to make it appear that Obama's introduction to Islam came from his father and that influence was temporary at best. In reality, the senior Obama returned to Kenya immediately following the divorce and never again had any direct influence over his son's education. Dunham married another Muslim, Lolo Soetoro who educated his stepson as a good Muslim by enrolling him in one of Jakarta's Wahabbi schools. Wahabbism is the radical teaching that created the Muslim terrorists who are now waging Jihad on the industrialized world. Since it is politically expedient to be a Christian when you are seeking political office in the United States, Obama joined the United Church of Christ to help purge any notion that he is still a Muslim.
anonim2014.03.27 23:41
Na szczęście Papież wie kim jest Obama.
anonim2014.03.28 0:12
wiem , że dyplomacja , ale żeby aż tak?? Przecież Papież wie doskonale o postępowaniu Obamy , tego zajadłego aborcjonisty. Dlaczego toleruje i udaje , że jest ok??
anonim2014.03.28 1:29
@Piogal Twoje rady są fałszywe, proszę zatrzymaj je dla siebie.
anonim2014.03.28 14:08
Festiwalem hipokryzji nazwałbym nazywanie się katolikiem po popełnieniu takich szmatławych artykułów oskarżających nie tylko Franciszka ale i Benedykta. http://www.rp.pl/artykul/1091531.html
anonim2014.03.28 14:24
Syn zatracenia chciał bezpośredniego starcia z Papieżem,jego czas się kończy...
anonim2014.03.28 16:58
Katolickie szpitale w usa już dawno są wyposażone i podają antykoncepcje awaryjną ofiarom gwałtów zgodnie z tzw "Peoria Protocol" (zmniejszający do minimum ewentualny efekt antyzagnieżdżeniowy) o ile wiem Obama nie zamierza żadnych spitali do przeprowadzania aborcji. Pigułki antykoncepcyjne po stosunku są także podawana w szpitalach katolickich np w niemczech i szwajcarii wyłącznie dla ofiar gwałtu - zgodnie z tamtejszym prawem i przy poparciu biskupów i papieskiej akademii życia. http://vaticaninsider.lastampa.it/en/inquiries-and-interviews/detail/articolo/pillola-chiesa-church-iglesia-carrasco-22574/
anonim2014.03.28 20:53
Rasizm rozumiem jest w pełni katolicką postawą? Fajnych ma fronda czytelników, nie ma co.
anonim2014.04.2 7:23
@LoveDeathLife czarny to czarny; biały to biały - gdzie tu ujemny ładunek? dla mnie nazwanie kogoś czarnym lub białym nie zawiera w sobie negatywnych skojarzeń - po prostu stwierdzenie faktu raczej to wirus poprawności politycznej każe myśleć tobie i innym "nowoczesnym" inaczej pozdr
anonim2014.04.2 21:36
Wyjdę może tym razem poza schematy i powiem, że nie rozumiem larum artykułu oraz wielu komentarzy tutaj. Prezydent Obama odwiedził Papieża to i nadzieja jest, że wyjdzie z tego lepszym, rozumiejącym chrześcijan i biorącym Ich problemy i uwagi poważniej. Dla każdego jest nadzieja, szczególnie w Wielkim Poście. Nawet gdyby był to Putin, taka wizyta by mnie uspokoiła... Zobaczcie, nawet knajackie komentarze Piogala, który w swej bezczelności posuwa się do określania Papieża per "Pan" nie mogą zatracić nadziei dla niego. Marnotrawnego. Zagląda na Frondę, może coś do niego dotrze, może się opamięta i jakże zadufany zobaczy swoją pychę !
anonim2014.04.2 23:29
@LoveDeathLife Po co wulgaryzmy? W czym jesteś lepszy od tego użytkownika?! Zostałeś sędzią?! Nie sądź i powstrzymaj się od chamstwa. Przeczytaj artykuł i odpuść jakieś głupie uwagi. @Majestic Staraj się podać konkrety, bo rzucanie samych haseł stawia Cię w co najmniej niejasnej pozycji - takim językiem to możesz pisać na bloku sprayem: Tusk to ch.... Konkrety: nazwy, powiązania, może artykuł jak intelektualnie dasz radę, bo takie ujadanie samo dla siebie niczemu nie służy. Pozdrawiam