12.02.20, 14:00

Obłęd! Trzaskowski zawiązał lewacki ,,Pakt Wolnych Miast''

Włodarze Bratysławy, Budapesztu, Pragi i Warszawy zawiązali "Pakt Wolnych Miast". Oczekują, że Bruksela przekaże im pieniądze na "walkę z populizmem". Rafał Trzaskowski i burmistrzowie pozostałych stolic przedstawiają się jako "alternatywni" partnerzy Unii Europejskiej wobec rządów w ich krajach. O sprawie pisze "Politico".

 

Cała akcja jest próbą ominięcia demokratycznie wybranych władz Polski, Węgier, Czech i Słowacji przez lewicujących włodarzy stolic, tak, by otrzymywali do własnej ręki więcej środków z UE i mogli promować antycywilizację.

"Jeśli Bruksela zgodzi się przekazywać pieniądze bezpośrednio do dużych miast, to te pieniądze zostaną mądrze wydane na rozwiązanie wielu problemów politycznych, które podsycają populistyczną politykę rządów krajowych. Oznaczałoby to także mniejsze prawdopodobieństwo, że unijne fundusze zostaną zmarnowane na skutek korupcji" - pisze "Politico".

Jak napisał burmistrz Bratysławy Matus Vallo, określenie "wolne miasta" ma oznaczać "niezależność od rosnących tendencji populistycznych".

Mówiąc krótko, jest to swoisty miejski kontrpakt wobec Grupy Wyszehradzkiej. Włodarze stolic Polski, Węgier, Czech i Słowacji chcieliby dodatkowego finansowania, by promować europejskie "antywartości".

Znamy to dobrze z Warszawy i wyczynów Rafała Trzaskowskiego. Nachalna promocja ideologii gender za pieniądze Brukseli, uniezależnianie się od demokratycznych władz Polski w imię umacniania neomarksizmu - oto prawdziwa twarz Platformy i podobnych jej europejskich formacji.

bsw/onet.pl

Komentarze

ebi2020.02.14 2:07
Niestety mieszkańcy duzych miast to zmasowana masa ludzi OGŁUPIAŁYCH zupełnie. To ci ludzie wybrali tego pana. Co sie dzieje z tymi ludźmi? Smutne, wydaje sie im że sa wielcy, niezależni, że Bóg to fikcja. To ci ludzie bez twarzy, idei, wiary, zmasowana ciemnota wybrała tego pana.
Po prawej Ty po lewej ja2020.02.14 13:51
Cześć Ebi! Ja głosowałam na tego pana. Mam 31 lat, wyższe wykształcenie, zarabiam sporo ponad średnią krajową, spełniam się w swojej pracy, jestem specjalistą w swojej dziedzinie, mam własne mieszkanie, psa ze schroniska i szczury uratowane z laboratorium po testach behawioralnych, zwiedzam inne kraje, zapoznaję się z innymi kulturami i uczę się języków. Czytam książki w ilościach dużo większych niż podają sondaże na temat czytelnictwa w naszym kraju (choć nie jest to zbytnio trudne). Maturę zdawałam rozszerzoną z polskiego, historii i WOSu. Jestem ateistką, mam wspaniałego męża katolika i najbliższą przyjaciółkę lesbijkę. Warszawa jest miastem, w którym się wychowałam. Mam twarz, wierzę w ludzi, dobro i uczciwość, mam nadzieję, że karma wraca i że każdy dostanie wedle zasług - kłamstwo za kłamstwo, obelga za obelgę, cios za cios, krzywda za krzywdę. Nie jestem ani głupia, ani ociemniała, wiadomości w mediach wszelkich traktuję jako wstęp do dalszej analizy. Wspieram finansowo Amnesty International, SOS Wioski Dziecięce, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS oraz współorganizuję lokalny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeśli kiedyś spotkamy się na ulicy i będziesz potrzebował pomocy - udzielę Ci jej mimo, że nie szanujesz mnie za moje lewicowe poglądy. A jeśli będziesz miał wątpliwości - zapytaj kolejną osobę, która Ci w czymś pomoże, uśmiechnie się czy choćby wesprze miłym słowem w kolejce do kasy, jakie ma poglądy, w co wierzy i na kogo głosowała. Być może będziesz zaskoczony, że ludzie tacy jak ja istnieją, robią dobro i są życzliwi dla innych. Także zastanów się proszę czy ludzie bez twarzy i idei, o których mówisz, naprawdę istnieją.
Thomas2020.02.13 23:34
Dlaczego ci warszawiacy zakładają sobie sami pętlę na szyję? Oni już nie potrafią żyć inaczej, niż pod butem. Jednak 70 lat rusyfikacji zrobiło swoje.
gość2020.02.13 22:44
to bruksela ma jakieś pieniądze do rozdawania? myślałem ze najpierw nam zabiera jedną ręką a potem coś tam, jakiś ochłap daje nam nasze pieniądze
Thomas2020.02.13 22:32
To wredne, czerwone diablątko.
Jolanta2020.02.13 21:21
PAKT koreluje się z ... diabłem! Tyle na ten temat.
anonim2020.02.13 17:43
Soros zawiązał, nie Trzaskowski, on nie ma nic do powiedzenia na żaden temat!
anna2020.02.13 15:00
niech się ich plany obrócą w g..., jakaś paranoja , czy tego gościa nikt nie przymknie zepsuty do szpiku kości , kogo wy warszawiacy wybraliście na swoją zgubę ,
M.a2020.02.13 7:57
Dobry Boże uwolnij Warszawę od Trzaskowskiego,
klaus2020.02.12 20:22
proszę zwracać uwagę jak nieudolny jest obecny rząd,przykład awarii czajki, zero odpowiedzialnosci cisza , rozwozenie odpadów po całej Polsce bez zadnej kontroli zezwoleń zero odpowiedzialnosci i co ,a doszli do wniosku skoro mogą sobie tak bezkarnie brykać to brykną dalej ogłaszając powstanie wolnego Miasta Warszawa, a co wtedy rząd albo sobie wynajmie za odpowiednie czynsze lokale w ty miescie położone a jak nie to fora ze dwora, tak se można tylko w republice bananowej porządzic..
anonim2020.02.12 18:01
Tym wszystkim, co liczą, że PiS coś zrobi, to informuję, że PiS nic nie zrobi! Oto przykład, Konwencja Stambulska - genderowy i antyrodzinny dokument. Kiedy PiS ją wypowie? Odp.: Nigdy! Taka jest prawda o PiS. I tak można by więcej , więcej, i jeszcze więcej.
anonim2020.02.12 17:43
Stronnictwo pruskie walczy o władzę w Polsce ze stronnictwem żydowsko-amerykańskim, w tle walki są reformy Państwa, a Rosja dokłada do pieca, i jednym, i drugim! Cel jest jeden, likwidacja polskiego Państwa lub kondominium pod żydowskim zarządem. Polski racja to Konfederacja!
anonim2020.02.12 17:57
Przyjdzie Koronowirus do Polski, to wszyscy dokonacie nawrócenia, już teraz radzę zaopatrzyć się w różance, bo to będzie towar deficytowy! Są służb, są ludzie, co przekazują informację, że jest już 50 i więcej tys. zgonów na koronowirusa.
anonim2020.02.12 17:31
Brawo ! Przegonć katoliban na Podkarpacie !
pPol2020.02.12 17:21
Po kie licho narobili jakichś prezydentów miast , tylko po to , aby teraz mieszali.Polikwidować te etaty i będzie spokój.
Leon Napoleon2020.02.12 17:01
Kto w EU miałby z nimi rozmawiać? Przecież NIKT w Eu nie ma mandatu do dyskusji z tymi oszołomami. Spokojnie.
ryszard2020.02.12 16:48
Faszystowscy najemnicy zajmują Polskę, Ich "wolne miasta", ich unijne prawo. Ich ponadnarodowe sądy, ich ich media. Czy dla Polaków jest jeszcze jakieś miejsce we własnym kraju.
do Yoshki z 15.45- nie łżyj lewacki kundlu2020.02.12 16:47
Łżesz jak to w zwyczaju lewackich kundli. Oczyszczalnię "Czajka" oddano do użytku w 1991 roku. W roku 2008, a więc za czasów prezydentury Gronkiewicz-Waltz, z uwagi na zmianę norm środowiskowych oraz konieczność zwiększenia przepustowości, czyli przerobu warszawskich ścieków, ogłoszono przetarg na modernizację "Czajki". Przebudowa "Czajki" trwała do 2012 roku. Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy w latach 2002 - 2005. Modernizację zakończono w 2012 roku, gdy Lech Kaczyński nie żył już od 2-ch lat. Od 2006 roku prezydentem Warszawy była Gronkiewicz-Waltz. Była nim do 2018 roku. To tyle lewacki śmieci o chronologii dat i związanymi z nią faktami. Za warszawską "Czajkę" w całości odpowiadają "totalni". I jeszcze jedno śmieciu, wasza bolszewicka pogarda do zmarłych i w ogóle, do minionej historii i faktów jest powszechnie znana cywilizowanym ludziom. To taka wasza sowiecka maniera. Zmarłych obrzucić kłamstwem i oszczerstwami, a najlepiej wymazać z pamięci innych. Ale we współczesnej Polsce to już się wam, lewackie śmieci, nie udaje. Pamięć ludzi wolnych i uczciwych w Polsce spowodowała przecież to, że dziś jesteście traktowani jak kupa śmierdzącego gnoju. Jeszcze śmierdzi ale już go sprzątają.
RHQQ22020.02.13 0:38
Umowa na Czajkę byłą gotowa w 2014 roku, ś.p. Lech Kaczyński i Sławomir Skrzypek jej nie podpisali, opóźniając inwestycje o całe lata, przez co Warszawa niemal straciła dotację unijna na ten cel. Potem Już za następnego prezydenta (nadal nie był to ani Rabiej ani Trzaskowski tylko Gronkiewicz) aby zachować dotację trzeba było w wielkim pośpiechu rozpisać przetarg i zamknąć inwestycję pod ogromną presją czasu, bo parę miesięcy później trzeba by oddawać ogromne kwoty do Unii. Właśnie ten pośpiech spowodowany nieudolnością rządów ś.p. Lecha Kaczyńskiego w stolicy stał się główną przyczyną późniejszej awarii, choć śledztwo nadal trwa i może wynikną nowe okoliczności, na razie nic o tym nie wiadomo. To teraz prawacki kundlu odszczekaj i grzecznie przeproś kolegę/koleżankę @Yoshka
Molly 2020.02.13 0:58
chyba jednak kłamiesz, w 2014 roku Lech Kaczyński nie żył od czterech lat, a Gronkiewicz-Waltz rządziła Warszawą od ośmiu. No to gdzie w tej chronologii miejsce na winę Lecha Kaczyńskiego? W zasadzie dotąd nie interesowała mnie polityka i kto rządzi w Polsce czy Warszawie. Ale już od dłuższego czasu osobiście stwierdzam, że zwolennicy totalnej opozycji najczęściej brną w kłamstwa i kłamstewka. Ich argumentacja jest jakaś taka agresywna za wszelką cenę, często naciągana i zupełnie nie przystająca do faktów tak jak w odniesieniu do oczyszczalni. HGW rządziła stolicą 12-ście lat i za nic nie ponosi winy. LK rządził tylko 3 lata i jest winny niemal wszystkiemu co złe w Warszawie. Kto w takie bzdury uwierzy? Ja odpowiem: tylko nawiedzony zwolennik opozycji totalnej. na pewno nie oddam głosu na politycznych oszustów
Yoshka2020.02.13 16:07
Masz literówkę w dacie, powinno być 2004 zamiast 2014, poza tym wszystko się zgadza, pozdrawiam.
StanPio2020.02.13 20:24
Yoshka Fischer, ten z Czerwonych Brygad został z honorami przyjęty do Loży "Synów Przymierza" B'nei B'rith. A ten na co liczy? Na Judeopolonię pod nazwą POLIN?
Julian2020.02.12 16:17
wszystkie ręce na pokład bo komuna wraca i powolnie wkracza we wszystkie dziedziny naszego życia zatruwa umysły, pseudo hasłami o demokracji , wolności, liberaliźme i czyni je stopniowo uległymi. Wróćmy pamięcią do minionych czasów kiedy zaprowadzali swój porządek … tak łatwo zapominamy.
sorry2020.02.12 16:14
Wystarczy ustawą walnąć i są w 4 literach.Nie ma innego wyjścia.
katolik2020.02.12 15:59
za chwilę dno PO zrobi sobie państwo w państwie, nich PIS opanuje sytuacje!
katolik2020.02.12 15:58
czy PIS coś z tym zrobi,tak jak ktoś pisał ,trzeba ukrócić samowole samorządów daleko posuniętą
Elektor2020.02.12 15:52
Osobiście jestem niechętny UE, w referendum byłem przeciwko, nie popieram lewaków i idei wspólnego państwa europejskiego. Ale pisowcy gardłowali za wejściem do UE, a ówczesny przywódca ich szajki nieżyjący już niestety podpisał Traktat Lizboński co pisowcy określili jako sukces! UE to nie jest nic dobrego ale skoro najpierw popieracie i zresztą dalej chcecie być w UE to z łaski swojej japy zamknijcie. Są rozmaite wzięte z d. programy europejskie służące różnym szkodliwym celom i niestety pieniądze mogą na nie wyszarpać. Japa więc kundle pisowskie i do budy. Czas na prawicę i wyjście z UE.
Michał Jan2020.02.12 15:36
Nie dajcie się na to nabrać. P. Trzaskowski to tajny agent rządu. Skasuje 10 mln € dotacji na rozłożenie kilku palet na strefę relaksu dla LGBT i zarobkiem (9 999 000 €) podzieli się z rządem. Ponadto, robiąc to z innymi miastami Grupy Wyszehradzkiej, wzmacnia jej jedność. Jeszcze będziemy mu dziękować!
Mieszkaniec Pucka2020.02.12 15:33
Brawo Prezydenci ! Wolne miasto Warszawa, to nie głupi pomysł, wreszcie Warszawiacy uwolnili by się od średniowiecznej ciemnoty sukienkowych talibokatolików.
Michał Jan2020.02.12 15:54
Zakosztowaliby uroku dwudziestowiecznej Sowdepii?
Thomas2020.02.13 23:39
Precz z sowiecką chołotą.
katolik2020.02.12 15:12
Brawo prezydenci! Bóg zapłać za tę inicjatywę.
BieS2020.02.19 18:21
Nie podszywaj się lewaku.
Topek2020.02.12 15:05
PiSdziele nie więdzą nawet że Trzaskowski nie jest lewicujący tym bardziej lewakiem tylko szanującym poglądy innych liberałem ale to dla nich trochę za trudne i skomplikowane by to zrozumieć
Michał Jan2020.02.12 15:44
To czemu łasi się do lewaków z UE? Może jednak jest soc-liberałem? Do UPR nie należał..
Topek2020.02.12 15:59
Najpierw się dowiedz co to jest lewak
Michał Jan2020.02.12 16:44
Niestety, wiem aż za dobrze.
Nina2020.02.12 18:56
Nie topek tylko tępak.
Thomas2020.02.13 23:19
Debil na górze, debil na dole.
kalikst2020.02.12 15:05
Polacy nie chcą wychodzić z UE. Ale wszystko zmierza ku temu, że sojusz naszej rodzimej targowicy z brukselskim lewactwem dojdzie do takich zażyłości i takich działań, że Polakom zbrzydnie Unia i nie będzie innego wyjścia jak Polexit. Trzeba to brać pod uwagę. Ale jeżeli naprawdę chcielibyśmy iniknąc wariantu z polexitem to trzeba by niezwłocznie próbować o antypolskie towarzystwo ruskie i pruskie ujarzmić i zneutralizować specjalnym ustawodastwem zanim oni nas , polaków zneutralizują a Polskę sprzedadzą za judaszowe srebrniki. Ewentualne tego rodzaju działania powinniśmy zsynchronizować z innym państwami o konserwatywnych rządach. Potrzebna jest koalicja .
Pisbusters2020.02.12 15:08
Ale masz poje-ba-ne w tej twojej pisdzielskiej półgłowie
PObusters2020.02.12 15:30
Ale masz poje-ba-ne w tej twojej pełowskiej półgłowie
JS2020.02.12 14:51
IPN - dla ciekawostki ! Matka Rafała Trzaskowskiego, obecnego prezydenta Warszawy, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna. Głównie meldowała SB o kontaktach muzyków polskich z dyplomatami USA Jej pierwsza teściowa była kapitanem UB, teść płk LWP, a inni z bliskich działali na wyższych szczeblach PZPR.
Yoshka2020.02.12 15:49
Zapomniałeś o dziadku w wehrmachcie i pra pra pra pra pra pra pra dziadku co w 1410 pluł na Kościół pod Grunwaldem.
StanPio2020.02.13 20:22
Yoshka Fischer, ten z Czerwonych Brygad został z honorami przyjęty do Loży "Synów Przymierza" B'nei B'rith. A Ty na co liczysz? Na Judeopolonię pod nazwą POLIN?
Maria Blaszczyk2020.02.13 21:15
Trupi synod Ci się marzy? Najlepsze katolickie tradycje? Wyciąganie zmarłych z grobów? A może zajmij się panem Kujdą, panem PRzyłębskim, panem Piotrowiczem et consortes? Oni żyją i rządzą lub reprezentują Polskę. Pani Trzaskowska nie żyje i nie pełni żadnej ważnej funkcji.
Ryszard2020.02.12 14:50
Wprowadzić zarząd komisaryczny miasta stołecznego Warszawy, niezwłocznie! Znaleźć paragraf na rafała jak dla al capone. Za oszustwa podatkowe, np. Im szybciej, tym lepiej — bo mniej szkód wyrządzi. Na pohybel judaschen
Jack Em2020.02.12 14:50
Dość długo byłem zwolennikiem PO. Jednak po przegranych wyborach w 2015 i 2019 roku zacząłem grzebać po internecie, rozmawiać z różnymi ludzmi, bo nurtowało mnie pytanie, że skoro formacja PO jest tak dobra, tak mądra, tak uczciwa jak mówią o sobie politycy PO, i tyle zrobiła dobrego dla Polski i Polaków podczas 8 lat rządzenia – to dlaczego nie wygrywa wyborów tylko przegrywa ?! Coś tu nie gra ?! Wyłączyłem TVN, i dotarłem do zupełnie innych informacji, i danych mówiących, że moja dotychczasowa wiedza jest błędna, a to co mówi TVN to kłamstwa i manipulacje ! No bo skoro jest tak źle, jak mówi TVN, to dlaczego światowe rankingi mówią coś zupełnie odwrotnego, analizy UE dotyczące poszczególnych krajów członkowskich również chwalą Polskę, GUS również podaje dobre prognozy, a i sam widzę, że w Polsce jest lepiej, a nie gorzej ! Rozmawiam z ludzmi, którzy są zadowoleni z rozwoju kraju, z programów pomocniczych, z wiarygodności rządzących, bo co obiecują lub zaplanują jest realizowane. Oczy przecieram ze zdziwienia , że to o czym wiedziałem dotychczas, to wielkie nieporozumienie i nieprawda. Porównuję rzeczywistość z tym co mówią politycy PO, i okazuje się, że oni kłamią, wymyśają głupoty i manipulują. Myślę sobie, dlaczego byłem zwolennikiem formacji politycznej, która narobiła tyle zła dla Polski ? Takie przykłady jak zadłużenie państwa, kradzież miliardów z WAT i OFE, podnoszenie podatków i wieku emerytalnego, afery bez końca dają do myśenia, że coś nie gra, że to co głoszą ścierwo-media to kłamstwa i manipulacje. Dziś, może mi się nie wszystko podobać, ale wierzę i kibicuję M. Morawieckiemu, jego rządowi i ich popieram, szczególnie za program zrównoważonego rozwoju i polskiego modelu dobrobytu ! Żegnajcie kłamcy i manipuatorzy z PO. Dziękuję Bogu, że wreszcie przejrzałem na oczy, że nawróciłem się do normalności. Zwolennicy PO są zaślepieni podobnie jak ja byłem. Jednak uważam, że ci mniej inteligentni, nie potrafią dotrzeć do prawdy i brną w ich głupocie dalej. Szkoda, bo czas mija bezpowrotnie !
Topek2020.02.12 15:21
To na szczęście twoje nawrócenie przyszło tak późno bo więcej takich nawróconych wcześniej to mielibyśmy oligarchie i gospodarkę taką jak na Ukrainie, Białorusi ,a PiS tylko kontynuuje program wcześniejszych rządów a że jest dobra koniunktura gospodarcza w Europie i na świecie dlatego większe dochody z eksportu to nie zasługa PiSu
Stachu2020.02.12 14:49
Jesteśmy przekonani, że wreszcie następny kandydat lub kandydatka PO przekaże nam tajemnice wpadających reklamówek przez okna , brania łapówek tylko w prywatnych gabinetach!!! Na, Czaskowski, du-pa się trzęsie ?! Nooooo, tylko nie tłumacz się, że nie jeźdźiłeś z otwartymi oknami ?! Wiemy, że jeźdźiłeś ! Ty Czaskowski, a powiedz nam co z tą mafią w ratuszu , o której mówiła HGW przed jej wykopkami ? Pytamy, czy ta mafia wyniosła się sama z ratusza, czy ty przygłupie poczyniłeś jakieś kroki w tym kierunku, czy wszystko leci własnym torem jak przedtem ?!!! I odpowiedz nam szybko, bo jak nie to jak cię spotkam w Warszawie to dostaniesz ode mnie kopa !!!
katolik2020.02.12 14:47
He, he, he pakt wolnych miast ? He, he, he, na razie zgłosiło się wolne miasto Gdańsk - he, he co za pier-dolcy ?! Polskę trzeba oczyścić z komunistycznego śmiecia, kłamców, złodziei i zdrajców, czerwonej i tęczowej zarazy ! Z tymi pasożytami nie można prowadzić dialogu. Oni nie mają nam nic do powiedzenia, a jeśli już to faszerują Polaków kłamstwami, manipulacjami i nienawiścią, wymyślają głupoty, szczują, a na prawdę reagują agresywnością. Tutaj nawet utylizacja nic nie pomoże. Powinniśmy zachowywać spokój, nie zapraszać ich do mediów, nie przekonywać ich, nie dyskutować z nimi. Oni nie potrafią normalnie rozumować i nie usłuchają żadnych argumentów. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal ok. 30% polskojęzycznych osobników popiera tych przestępców . To smutne, ale oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. To obóz zdrady narodowej, który powinien być wyeliminowany z życia publicznego.
Olej2020.02.12 14:45
Odciąć tych wszystkich ,,wolnych'' od finansowania z budżetu państwa ! Niech przejdą na swój rozrachunek i wtedy zobaczymy jak szybciutko mieszkańcy tychże miast zaczną szemrać na władzę. Miasta wojewódzkie były bastionami komuchów i tak zostało. Ot teraz się ujawnił rektor z Torunia, z UMK jakież on to ma rodzinne koligacje i konotacje. Strach się bać ! A tego jest więcej i aż gęsto. Cała Warsiawa do 1989 r. była miastem zamkniętym dla tzw. motłochu i ludu z prowincji, zameldowanie dostawali awansowani komuniści i aparat. i tenże aparat wciąż siedzi, zalazły w ministerstwach, urzędach, nauce i wszędzie gdzie można było poobsadzać stołkami darmozjadów. I teraz czują, że się urywa darmocha i miejsce pod słońcem, dlatego wyją. Warsiawa, Poznań, Wrocław, i inne siedziby KWPZPR. Wciąż nimi są. A nam każą na tę zgraję płacić i cieszyć się, że mamy taką elytę.
Niejestemrobotem2020.02.12 19:48
Nie żeby co, ale Warszawa to siedziby firm, zagraniczne koncerny, wyższe pensje. Najprawdopodobniej wpłaca do budżetu państwa więcej niż z niego wyciąga. Więc przejście na swój rachunek raczej mniej by ich zabolało niż resztę Polski. Zwłaszcza, że duże miasta są przeciw PiSowi. Więc większość z nich też dołączyłoby do koalicji w efekcie budżet Polski mógłby się nie spiąć. Poza tym co z uczelniami? Zwykle duży ośrodek ma uczelnie kształcące ludzi nie tylko z miasta, ale i z większego obszaru. Te kilka uczelni z Białegostoku, Rzeszowa, Lublina, nie ujmując im niczego, to za mało, żeby zapewnić kształcenie kadr dla wszystkich miast i miasteczek.
Olej2020.02.12 21:30
Doprawdy ? Warszawa jest miastem zadłużonym po same uszy jej włodarza. Ma deficyt budżetu i aby z niego wyjść musi łoić mieszkańców jak się tylko da. Co do tych wysoko kształcących uczelni - proszę zajrzeć do światowych rankingów i klasyfikacji na którym one są miejscu, w znaczeniu ich naukowości.
Niejestemrobotem2020.02.12 21:45
Deficyt to głównie koszt tzw. Janosikowego. Więc potwierdza się, że opłacałoby się jej żyć na własny rachunek. W znaczeniu naukowości aż za dobrze wiem, jak jest źle. Ale wciąż nikogo lepszego do kształcenia np. nowych lekarzy, nauczycieli, inżynierów nie ma w tym kraju.
Maria Blaszczyk2020.02.13 21:21
??? Aha... A o ustawie z dnia 13 listopada 2003 roku o dochodach jednostek samorządu terytorialnego słyszałeś? Warszawę obciążającą w ogóle podwójnie, bo płaci raz jako powiat, a raz jako gmina? Gdzie pieniądze ateistów z Warszawy są wydawane na katolików gdzie indziej? To rozumiem, że tej opłaty już nie będzie w proponowanym przez Ciebie modelu? Za zeszły rok to jest jakieś 1,2 mld zł. Rozumiem, że nasze zdeprawowane, warszawskie pieniadze powinny w Warszawie pozostać? Te zapłacone przez ciężko pracujących gejów i lesbijki, obrońców sądów i wegan... Bo wiesz, w Warszawie zarabia się najwięcej. Średnio 20% więcej. To ci ateistyczni lewacy, w skali całej Polski, płacą najwieksze podatki. To ich lewackie firmy - i w wielkie lewackie koncerny - są proporcjonalnie największym płatnikiem pieniędzy do budżetu. To konsumpcyjjnie nastawione korpoludki kupują towary i usługi, zapewniając budżetowi dochody z VAT. Nawet z samej liczby ludności to wynika, nie korygując już o większe dochody - w Warszawie mieszka ok. 5% Polaków, jeśli oni generują 5% VAT - to jest to ok. 10 mld. Podczas gdy cała subwencja budżetowa dla Warszawy, to 3,4 mld zł. Po odjęciu tej opłaty - 2,2 mld. Jest to więc propozycja dla Warszawy niesłychanie korzystna. Tylko Polski szkoda. Poza tym - pełen jesteś jakiegoś resentymentu... Ja akurat mieszkałam w Warszawie jeszcze za PRLu, bo stamtąd pochodzi moja rodzina. Ale wiązał się z tym pewien problem. Otóż władza ludowa nie bardzo radziła sobie z problemem mieszkań, co prawda wiele po wojnie odbudowano, potem za Gierka trochę dostawiono - ale strasznie brakowało mieszkań. Np. ja z rodzicami i rodzeństwem musieliśmy mieszkac w dwóch pokojach, dzieci spąły w jednym, a rodzice na rozkładanej kanapie w dziennym. I nie było możliwości zmiany tego stanu rzeczy. Wiec nie wiem, gdzie chciałbyś się zameldować. U nas w kuchni?
Krzysiek2020.02.12 14:41
POLACY TRZEBA TEGO OSZOŁOMA I JEMU PODOBNYCH ODSUNĄĆ Z URZĘDU PORA JUŻ NA REFERENDUM
z totalnymi walczyć ich własną bronią2020.02.12 14:41
Żadnych pieniędzy na budowę obwodnic takich miast, żadnych dróg szybkiego czy wolnego ruchu, zero na szkoły, w których odbywać się będzie indoktrynacja światopoglądowa. Zero rządowych środków na walkę ze smogiem, na koleje miejskie czy podmiejskie. Zero rządowych środków na antypolską, antypaństwową i wywrotową kulturę i deprawującą sztukę. I wtedy ogłupieni wyborcy "wolnych miast" niech się skrobią po głowach przed wrzuceniem kartki do urny wyborczej. No i oczywiście, powiązać natychmiast rządowe środki z praworządnością władz "wolnych miast"
Niejestemrobotem2020.02.12 16:50
No i co dalej? Państwo federacyjne, w którym każde miasto zabiera całe podatki ze swojego rejonu i za nie finansuje wszystko? No i jak tak, to myślę, że Warszawie w to graj. Oni na tym wyszliby na plus. Czy wojna domowa? Bo bez dużych miast, generujących większość PKB to nie będzie za co reszcie 500+ wypłacać. Więc rząd może zechcieć wziąć siłą. Czyli wojna.
poPO=kurw...i zodzieje2020.02.12 14:37
przegrany śmieć z poPO ile moze tyle robia a to ciągle gówn....
Joanna2020.02.12 14:34
A co zdziwieni? Nie mamy innego wyjścia w walce z bolszewickim populizmem.
Joanna2020.02.12 14:52
Czy możesz wreszcie trollu zejść z mojego nicka?
Wojtek Polak2020.02.12 15:09
co znaczy walka z bolszewią walczycie sami ze sobą. przecież lewak to bolszewik.wam się naprawdę we łbach poprzewracało walcząc sami ze sobą. buhahaha
Michał Jan2020.02.12 15:31
Różne frakcje bolszewików się naparzają, a kraj się rozpada. Ktoś jeszcze ma chęć obrażać JKM za tę myśl z wojskiem, czy realizujemy moje hasło "jeden kraj - dwa systemy"?
Wojtek Polak2020.02.12 14:33
Warszawa będzie wolnym miastem od lewackiej patologi jak pozbędą się czaskowskiego i jego kochanka chłoptasia na posyłki ''masy''nijakiego rabieja
Maria Blaszczyk2020.02.13 21:11
Warszawa jest lewicowa. Warszawa ceni sobie swój charakter - wielkiego, wielokulturowego miasta, otwartego na mniejszości, także seksualne. Taka była przed nastaniem pana prezydenta Trzaskowskiego - mimo homofobicznej poprzedniej pani prezydent - i taka będzie, nawet jeśli pan prezydent Trzaskowski by nagle znikł.
BieS2020.02.14 7:21
Myśmy już lewicowość komunistyczną przerabiali lewaczko. Najwyższy czas wyplenić ideologie, które prowadzą zawsze do anarchii a potem do totalitarnych systemów. Nazizm i komunizm powstały z lewicowych, socjalistycznych pobudek. Nigdy już nie zgodzimy się na demokrację z przymiotnikami; ani na liberalną czy socjalistyczną. Wlazłaś tu na FRONDĘ jako troll i głosisz te kłamliwe zboczone teorie.
Wojtek Polak2020.02.14 9:18
Warszawa jest lewacka bo w czasie IIwś warszawiaków mordowały dwa bękarty marksa bolszewizm {czerwona zaraza}i bliźniak{czarna zaraza}. a po wojnie czerwona zaraza mordowała warszawiaków w kaźniach ub-sb-eckich na ich miejsce osiedlali komuchów z kraju i z sowietów. pomału Warszawa stanie się normalnym miastem bez wpływów czerwonych i ich tęczowych lewackich potomków z ich patologiczną ideologią.
wolne miasta"totalnych"doprowadzić do rozpaczy 2020.02.12 14:27
Czy rząd RP wystawił już fakturę Trzaskowskiemu i Rabiejowi z tytułu kosztów poniesionych przez budżet państwa w ramach ratowania rzeki Wisły przed ściekami 'totalnych" zamieszkujących 'wolne miasto Warszawa"?
Yoshka2020.02.12 15:47
To nie Rabiej czy Trzaskowski ale Lech Kaczyński i Sławomir Skrzypek i Bohatkiewicz odpowiadają za katastrofę Czajki. Rabiej ani Trzaskowski nie podejmowali ani jednej decyzji przy tej chybionej inwestycji.
Nina2020.02.12 18:52
Aleś ty głupia wtedy rzadziła Warszawą Gronkiewicz ona nie panowała nad niczym bo sie na tym nie znała i fuszerkę mogli jej wcisnąc, a moze jeszcze coś za to dostała.
zatroskany2020.02.12 14:26
Boże niech się tym " włodarzom " nie uda wszystko co planują, niech się ich słowa z Twoją pomocą obrócą w niwecz amen.
xyz2020.02.12 14:25
Rafał Trzaskowski zasługuje na najwyższą odpowiedzialność karną za działalność anty państwową, to wróg Polski, szpicel, który nieustanie knuje jak zaszkodzić Polsce.
zatroskany2020.02.12 14:17
Wolne miasta, gender, homoseksualizm, antykoncepcja. A za dwadzieścia lat przez działania tych egoistów "zjedzą" nas muzułmanie. Europa była już kiedyś tak zakłamana i zgnita. Uratował ją Sobieski.
Maria Blaszczyk2020.02.13 21:09
Muzułmanie nikogo nie jedzą, nie musisz się obawiać. A Sobieski był islamofilem. Znał turecki, ubierał się na orientalną modłę - trzymał nawet na Krymie człowieka, który dbał o to, by jego stroje były zawsze w zgodzie z tamtejszą najnowszą modą. Wszystko bowiem poszło nie tak. Przez lata był zaufanym klientem dworu francuskiego, uczestniczącym w planach Ludwika XIV, zmierzającego w sojuszu z Warszawą i Stambułem osaczyć Cesarstwo Habsburgów. Jego planem było wzmocnienie imperium osmańskiego w Europie. Do zmiany tego planu został zmuszony przez zawarcie pokoju francusko-habsburskiego (1678–1679). No i w efekcie przeszedł do historii jako zbawca tego samego Wiednia, który wcześniej chciał zniszczyć. A budowa legendy pogromcy Turków i zbawcy Europy to cięzka PRowa robota jego żony, która listy męża natychmiast przesyłała je do drukarzy w Holandii, by nadaćodsieczy Wiednia jak największy rozgłos... Gdyby jednak wszystko poszło zgodnie z planem, to dziś wyrażałbyś wdzięczność, że sprowadził nam tu wspaniałą islamską kulturę - bo nie ma powodu przypuszczać, by PRowe talenty jego żony miały się w takiej sytuacji okazać mniejsze.
ASTOM2020.02.13 22:37
To dlaczego im wpier... ol spuścił? Bo kochał mahometa?
ZERO FUNDUSZY RZĄDOWYCH na TAKIE MIASTA TOTALNYCH2020.02.12 14:14
Polska to nie tylko duże miasta. Podobnie jest w każdym innym kraju. W przypadku realizacji tego chorego pomysłu "totalnych", rząd powinien natychmiast zareagować znacznie ograniczając rządowe środki kierowane do takich samozwańczych miast-państw. Zero środków rządowych na inwestycje, a zwłaszcza programy o charakterze ideologicznym i światopoglądowym. Czyli, powiązać fundusze rządowe dla miast kierowanych przez "totalnych" wywrotowców z ich obowiązkiem lojalności wobec państwa, którego są przecież częścią.
ZERRO2020.02.12 14:21
Wszystkie strefy wolne od LGBT powinny być pozbawione Dotacji Unijnych natychmiast.
Michał Jan2020.02.12 15:21
Słuszny postulat. Na razie nie ma ani jednej, ale jak się pojawi, to nic nie dostanie.
ASTOM2020.02.13 22:34
Strefy wolne od IDEOLOGII elgiebetów. Sami elgiebeci normalnym ludziom nie przeszkadzają.
wolne miasta" totalnych doprowadzić do paraliżu2020.02.12 14:25
Czy rząd RP wystawił już fakturę Trzaskowskiemu i Rabiejowi z tytułu kosztów poniesionych przez budżet państwa w ramach ratowania rzeki Wisły przed ściekami 'totalnych" zamieszkujących 'wolne miasto Warszawa"?
Yoshka2020.02.12 15:45
Ale za budowę Czajki odpowiedzialni byli Lech Kaczyński, Sławomir Skrzypek i Bohatkiewicz, Trzaskowski przyszedł jak już od lat ta inwestycja była zaplanowana i wdrożona, więc za co niby Rabiej czy Trzaskowski, którzy nie podejmowali żadnych decyzji o tej inwestycji mieliby odpowiadać czy płacić. To była katastrofa ekologiczna i wszyscy powinniśmy walczyć z jej skutkami, a odpowiedzialni za inwestycję kary nie poniosą bo zginęli w Smoleńsku.
totalnym oszczercom w pluć w gębę 2020.02.12 16:40
Łżesz jak to w zwyczaju lewackich kundli. Oczyszczalnię "Czajka" oddano do użytku w 1991 roku. W roku 2008, a więc za czasów prezydentury Gronkiewicz-Waltz, z uwagi na zmianę norm środowiskowych oraz konieczność zwiększenia przepustowości, czyli przerobu warszawskich ścieków, ogłoszono przetarg na modernizację "Czajki". Przebudowa "Czajki" trwała do 2012 roku. Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy w latach 2002 - 2005. Modernizację zakończono w 2012 roku, gdy Lech Kaczyński nie żył już od 2-ch lat. Od 2006 roku prezydentem Warszawy była Gronkiewicz-Waltz. Była nim do 2018 roku. To tyle lewacki śmieci o chronologii dat i związanymi z nią faktami. Za warszawską "Czajkę" w całości odpowiadają "totalni". I jeszcze jedno śmieciu, wasza bolszewicka pogarda do zmarłych i w ogóle, do minionej historii i faktów jest powszechnie znana cywilizowanym ludziom. To taka wasza sowiecka maniera. Zmarłych obrzucić kłamstwem i oszczerstwami, a najlepiej wymazać z pamięci innych. Ale we współczesnej Polsce to już się wam, lewackie śmieci, nie udaje. Pamięć ludzi wolnych i uczciwych w Polsce spowodowała przecież to, że dziś jesteście traktowani jak kupa śmierdzącego gnoju. Jeszcze śmierdzi ale już go sprzątają.
Michał Jan2020.02.12 16:41
Za budowę Czajki odpowiedzialny był magistrat warszawski. Owi trzej panowie za plan, następczyni - za wykonawstwo. W roku 2012, kiedy to powstało, minęło 7 lat, w czasie których wszystko można było poprawić. Nie powielaj propagandy durniejszej od pisowskiej. Żadne z nich zaś nie odpowiada osobiście, bezpośrednio. P. Trzaskowski też nie płaciłby ewentualnego odszkodowania, ale podmiot odpowiedzialny (MPWiK?).
Niejestemrobotem2020.02.12 19:40
Czy rząd RP zwrócił już Trzaskowskiemu wszystkie pieniądze wpłacone do budżetu przez mieszkańców Warszawy? Nie? To nie ma powodu żeby wystawiał mu fakturę za działanie instytucji państwowych.
z totalnymi walczyć ich bronią2020.02.12 14:40
Żadnych pieniędzy na budowę obwodnic takich miast, żadnych dróg szybkiego czy wolnego ruchu, zero na szkoły, w których odbywać się będzie indoktrynacja światopoglądowa. Zero rządowych środków na walkę ze smogiem, na koleje miejskie czy podmiejskie. Zero rządowych środków na antypolską, antypaństwową i wywrotową kulturę i deprawującą sztukę. I wtedy ogłupieni wyborcy "wolnych miast" niech się skrobią po głowach przed wrzuceniem kartki do urny wyborczej. No i oczywiście, powiązać natychmiast rządowe środki z praworządnością władz "wolnych miast"
StanPio2020.02.13 20:16
Rząd powinien natychmiast ograniczyć środki kierowane do takich samozwańczych miast-państw. Nie ma nic takiego jak "środki rządowe"; to są pieniądze podatników w 90% katolickich! Zero środków z podatków na programy ideologiczne i lewackie we wszystkich jednostkach. Wszyscy mają wolność do zła i do "róbta co chceta", ale nie mają prawa do społecznych pieniędzy z podatków na promocję Zła, deprawację dzieci i społeczeństwa, antypolonizmu; na lewacki anarchizm i darwinistyczny lub banksterski internacjonalizm . Odebrać dofinansowanie partiom anarchistycznym, antypolskim i antypatriotycznym!
polak2020.02.12 14:10
ciekawe czy ,dojdzie do tego --mam swoje wojsko -policje ,służbę zdrowia urzędy skarbowe sejm senat premiera --teraz ja jestem państwem--czy trzeba większego debila od tego narcyza
Olin2020.02.12 14:10
woow, będzie więcej na rabieja i jego ulubione poranki :))))
jula2020.02.12 14:09
Kiedy ogłoszenie eksterytorialności? Aberracja, głupota? Nie: premedytacja.
StanPio2020.02.13 19:42
Rząd powinien natychmiast ograniczyć środki kierowane do takich samozwańczych miast-państw. Nie ma nic takiego jak "środki rządowe"; to są pieniądze podatników w 90% katolickich! Zero środków z podatków na programy ideologiczne i lewackie we wszystkich jednostkach. Wszyscy mają wolność do zła i do "róbta co chceta", ale nie mają prawa do społecznych pieniędzy z podatków na promocję Zła, deprawację dzieci i społeczeństwa, antypolonizmu; na lewacki anarchizm i darwinistyczny lub banksterski internacjonalizm . Odebrać dofinansowanie partiom anarchistycznym, antypolskim i antypatriotycznym!
Maria Blaszczyk2020.02.13 20:56
??? Aha... A o ustawie z dnia 13 listopada 2003 roku o dochodach jednostek samorządu terytorialnego słyszałeś? Warszawę obciążającą w ogóle podwójnie, bo płaci raz jako powiat, a raz jako gmina? Gdzie pieniądze ateistów z Warszawy są wydawane na katolików gdzie indziej? To rozumiem, że tej opłaty już nie będzie w proponowanym przez Ciebie modelu? Za zeszły rok to jest jakieś 1,2 mld zł. Rozumiem, że nasze zdeprawowane, warszawskie pieniadze powinny w Warszawie pozostać? Te zapłacone przez ciężko pracujących gejów i lesbijki, obrońców sądów i wegan... Bo wiesz, w Warszawie zarabia się najwięcej. Średnio 20% więcej. To ci ateistyczni lewacy, w skali całej Polski, płacą najwieksze podatki. To ich lewackie firmy - i w wielkie lewackie koncerny - są proporcjonalnie największym płatnikiem pieniędzy do budżetu. To konsumpcyjjnie nastawione korpoludki kupują towary i usługi, zapewniając budżetowi dochody z VAT. Nawet z samej liczby ludności to wynika, nie korygując już o większe dochody - w Warszawie mieszka ok. 5% Polaków, jeśli oni generują 5% VAT - to jest to ok. 10 mld. Podczas gdy cała subwencja budżetowa dla Warszawy, to 3,4 mld zł. Po odjęciu tej opłaty - 2,2 mld. Jest to więc propozycja dla Warszawy niesłychanie korzystna. Tylko Polski szkoda.