10.02.21, 12:05Fot. via Pixabay

Odmawiajcie Różaniec. Sprawia... cuda!!!

Cuda różańcowe w historii świata

Źródeł tej modlitwy upatruje się w historii św. Dominika. Została mu ona objawiona przez Maryję, gdy wszystkie ludzkie sposoby działania zawiodły. Święty ten próbował walczyć z heretykami wszystkimi dostępnymi sposobami – pościł i modlił się w ich intencji i … bezskutecznie. Wtedy Matka Boża jako ratunek w jego bezradności przykazała mu odmawianie Psałterza Maryi (dzisiejszego Różańca). Czyli od początku ta modlitwa była ostatnią i niezawodną deską ratunku…

Lepanto. Rok 1571. Imperium muzułmańskie wybudowało ogromną flotę i szykuje się do ataku na świat chrześcijański. Chce pierwsze podbić Rzym, a następnie całą Europę. Odpowiedź papieża Piusa V jest jednoznaczna - wzywa on wszystkich chrześcijan do odmawiania różańca. O zwycięstwie chrześcijan zadecydowała nagła zmiana pogody. Wenecjanie w dowód wdzięczności wybudowali kaplicę z napisem: „Nie odwaga, nie broń, nie dowódcy, ale Maryja Różańcowa dała nam zwycięstwo”.

Filipiny. Lata 80. XX wieku. Dyktator F. Marcos rozwiązał parlament i rozpoczął aresztowania. Na to bezbronni mieszkańcy zwrócili się o pomoc do kardynała Filipin – J. Sina. Wezwał on  przez radio wiernych do wyjścia na ulice z różańcem w ręce. Całe rodziny publicznie odmawiały tę modlitwę w celu obalenia dyktatury. W Alei Objawienia zebrało się około 2 mln ludzi. Po czterech dniach na ulice wyjechały czołgi, aby rozgromić tłum, jednak ku zdziwieniu wszystkich żołnierze zamiast atakować ludzi przyłączyli się do modlitwy różańcowej. Gdy następnie próbowano zgromadzone osoby rozgromić gazem, wiatr zaczął wiać z przeciwnej strony, tak że nikomu z zebranych nie wyrządził on szkody.

Objawienia maryjne a różaniec

Można stwierdzić, że niemal za każdym razem, gdy objawia się Matka Boża wzywa do modlitwy różańcowej, a wielokrotnie sama odmawia ją z widzącymi. Tak było na przykład w przypadku objawień w Lourdes, gdy Maryja modliła się na różańcu razem z Bernadettą.

Wielokrotnie także Matka Boża obiecywała wyjednanie wszystkich potrzebnych łask i otrzymanie tego, o co się usilnie prosi, właśnie dzięki modlitwie różańcowej. Wystarczy przytoczyć tutaj chociażby przykład coraz bardziej znanych objawień w Pompejach. Do odmawiania różańca wezwała ona najpierw Bartolomeo Longo. Mężczyzna ten spacerował właśnie obok kapliczki, gdy nagle usłyszał głos: „Kto szerzy różaniec, ten jest ocalony! To jest obietnica samej Maryi!” Następnie Maryja objawiła się młodej neapolitance cierpiącej na nieuleczalną chorobę. Obiecała jej, że otrzyma wszystko, o co będzie prosić z różańcem w dłoni. I dziewczyna została uzdrowiona. Matka Boża podczas drugich objawień wezwała wszystkich do proszenia Boga o łaski w modlitwie różańcowej: „Kto pragnie uzyskać ode mnie łaski winien odprawić trzy nowenny różańcowe połączone z błaganiem, a następnie trzy nowenny dziękczynne”. Taką formę ma współczesna Nowenna Pompejańska składająca się z trzech części różańca odmawianego codziennie pierwsze w formie błagalnej przez 27 dni, a następnie dziękczynnej przez tyle samo czasu.

Tak samo gorąco do odmawiania różańca wzywała Matka Boża dzieci w Fatimie, zapewniając, że ta modlitwa może uratować świat i nawrócić zatwardziałych grzeszników: „Chcę abyście codziennie odmawiały różaniec” – prosiła. Fatima, jako jedno z niewielu państw, uniknęła strasznego spustoszenia podczas II wojny światowej.

Św. Ojciec Pio, który przez całe życie walczył z atakami szatańskimi uważał różaniec za jedną z najskuteczniejszych broni w duchowej walce: „Tym się zwycięża Szatana” – mówił wskazując na różaniec. Nosił go zawsze przy sobie, przez całe życie, a osoby, które go znały wielokrotnie widziały jak szeptał „Zdrowaś Mario” pogrążając się w skupieniu: „Odmawiajcie zawsze różaniec […] Dzięki tej modlitwie szatan spłudłuje swe ataki i będzie pokonany, i to zawsze. Jest to modlitwa do Tej, która odnosi triumf nad wszystkim i nad wszystkimi” – mawiał. To samo przekonanie żywiło wielu świętych, m.in. Josemaria Escriva: „Różaniec święty – to potężna broń. Używaj jej zawsze, a rezultaty wprawą cię w zadziwienie”.

Różaniec działa!

Świadectwa osób odmawiających różaniec (w tym Nowennę Pompejańską) potwierdzają, że Maryja jest wierna danej obietnicy, a świeci się nie mylą, gdy jej słuchają. Ludzie odmawiający różaniec zaświadczają, że otrzymują łaski, o które bezskutecznie starali się latami. Wielu doświadcza wyleczenia ze śmiertelnych chorób, niepłodne kobiety zachodzą w ciążę, a bezrobotni otrzymują pracę. Przytoczę tutaj  świadectwo jednej osoby – Ani , która miała zagrożenie ciąży:

„W połowie ciąży z moim czwartym dzieckiem okazało się, ze mam łożysko przodujące, które się nie posuwa, co grozi krwotokiem, a w konsekwencji poronieniem dziecka, a nawet moją śmiercią. Po jakimś czasie lekarz stwierdził, że najprawdopodobniej będę musiała w 30 tygodniu ciąży pójść do szpitala, a w 37 zostanie sztucznie wywołany poród. Ta wiadomość mnie przeraziła, ponieważ jako matka trójki dzieci mam cały dom na głowie i nie wyobrażałam sobie, jak to wszystko poukładam. Zaczęłam modlić się o cud, ale nic się nie wydarzało. Po urlopie lekarz potwierdził diagnozę, stwierdzając, że pobyt w szpitalu będzie nieuchronny. I wtedy przypomniałam sobie o Nowennie Pompejańskiej, o której już wielokrotnie słyszałam. Jednak odmawianie trzech części różańca dziennie wydawało mi się niewykonalne. Zawsze miałam ogromne problemy, aby się na nim skupić, myśli co chwilę mi „odlatywały” do innych rzeczy, a poza tym byłam bardzo zapracowana. Jednak coraz wyraźniej czułam, że Bóg wzywa mnie do tego, abym pokonała te swoje bariery. I w końcu zaczęłam odmawiać Nowennę Pompejańską. Na początku dobrze mi szło, tym bardziej, że wtedy dostałam już urlop zdrowotny i miałam więcej wolnego czasu. W połowie nowenny zauważyłam, ze zmienił się mój sposób myślenia. Dalej modliłam się o cud, ale w mojej świadomości zgodziłam się na to, czego będzie chciał Bóg. Wyluzowałam. Uspokoiłam się wewnętrznie  i zrozumiałam, że nawet jak pójdę do szpitala to Bóg zatroszczy się o mój dom i dzieci. Pojawiła się we mnie zgoda na tę sytuacje. I tak dobrnęłam do końca nowenny, kiedy już modlitwa była dla mnie coraz trudniejsza, ja jednak pozostałam jej wierna. Po zakończeniu nowenny byłam umówiona do lekarza. Podczas wizyty zauważyła, że coś się wydarzyło – lekarz jakoś dziwnie się zachowywał. W końcu stwierdził, że co jest niemożliwe z medycznego punktu widzenia , ale łożysko się przesunęło i na razie nie musze iść do szpitala. Co tydzień przychodziłam na wizyty kontrolne i wszystko było w porządku. W końcu urodził się mój syn Antoś – całkiem zdrowy. Poród przebiegał w sposób naturalny i wyjątkowo bez żadnych komplikacji – urodziłam dziecko w przeciągu 1,5 godziny, a poprzednie porody trwały wiele godzin. Lekarz potwierdził, że to co miało miejsce z medycznego punktu widzenia jest cudem”.

Matka Boża jednak przez różaniec nie tylko leczy ciało, ale także duszę:

„Moje nawrócenie zaczęło się od różańca. Parę lat temu znalazłam się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Byłam „w dole”, z którego nie widziałam żadnego wyjścia. Do kościoła chodziłam tylko z tradycji, w przekonaniu, że chociaż Bóg jest, ale za bardzo się mną nie interesuje. Dlatego, jak wydarzyła się ta trudna sytuacja, to czułam, że grunt usuwa mi się spod nóg i nie mam w niczym oparcia. I w tym tragicznym momencie zadzwoniła do mnie koleżanka, z pytaniem co u mnie słychać. Ja się rozpłakałam, a ona zapytała, czy się modlę. Dla mnie to była totalna abstrakcja. „Po co mam się modlić, skoro Pan Bóg nas w ogóle nie słucha” – myślałam. Wtedy zaproponowała, abyśmy codziennie o 21.00 odmawiały wspólnie dziesiątkę różańca. Przystałam. A ponieważ jestem słowna to byłam wierna danemu słowu, pomimo tego, że w ogóle nie miałam do tego przekonania. Podczas odmawiania różańca nie odczuwałam żadnych uczuć czy emocji, recytowałam go jak formułkę, coś w rodzaju mówienia „Wlazł kotek na płotek…”. Jednak po kilku dniach zauważyłam, że lepiej funkcjonuję, jestem spokojniejsza i nie mam takich czarnych myśli o swoim życiu. Ponieważ człowiek jest z natury pragmatyczny to postanowiłam odmawiać go jeszcze w drodze do pracy. Jednak tak samo jak poprzednio – robiłam to bezmyślnie. To wszystko trwało około miesiąca, a po tym czasie przyszła łaska niesamowitego doświadczenia Boga. Spotkałam Chrystusa i zakochałam się w Nim. Jednak wiem, ze wyprosiła mi to Matka Boża, gdy ja bezmyślnie mówiłam „Zdrowaś Mario…. Módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej, Amen”.

Natalia Podosek

 

Komentarze

Henryka2021.02.11 11:28
mam różaniec w domu komuś oddać za darmo? wisi sobie już kilka lat i nie czyni żadnych cudów
Anonim2021.02.11 8:00
Różaniec sam z siebie niczego nie sprawia!!! Tylko Bóg, jeżeli ktoś się właściwie modli, także za przyczyna Maryi, Matki Bożej! /stp
Po 11 ...2021.02.10 22:11
Macanie koralików? No pewnie! Szczególnie takiego jednego, twardego, różowego wiecznie wilgotnego. Amennnn .... :))) ... Mniam
bobby2021.02.10 17:55
baju baju a bedziesz w raju
marianl2021.02.10 15:19
Modlę się różaniec każdego dnia za tych których mi Bóg powierzył i tych których postawił na mojej drodze .Warto spróbować!!!
kaka2021.02.10 17:41
Nie chce ingerowac w twoje myslenie bo napewno jestes przyzwoitym czllowiekiem-- obecnie idzie walka -o zbawienie lub potepienie tysiecy dusz-i --ze wzgledu na to ze WIEKSZA JEST RADOSC Z JEDNEGO NAWRUCONEGO NIZ Z 50 SPRAWIEDLIWYCH ---isnieje wielka koniecznosc modlitwy w NAJWAZNIEJSZYCH intencjach czyli ZA TYCH CO----GINA TRAGICZNIE LUB UMIERAJA NAGLE ZA ZAGROZONYCH UTRATA ZYCIA LUB ZBAWIENIA-ZA DZIECI NARODZONE I NIENARODZONE-ZA KAPLANOW I ZAKON-----to sa najwazniejsze intencje PRZED OCZYSZCZENIEM.
marianl2021.02.11 9:00
Mam przyjaciół w zakonach i księży i za nich oraz wszystkich potrzebujących wsparcia codzienna modlitwa jest czymś zupełnie oczywistym .Pozdrawiam
Bóg2021.02.10 13:16
Różaniec jako forma medytacji - 100/100. I tylko do tego sie nadaje.
kaka2021.02.10 14:08
Po pierwsze nie uzywal nika ---bo jestes zwyklm czlekiem takim jak ja -gorszym albo lepszym-takim jakimjestes woczach Bozych---bo kto sie wywyzsza bedzie ponizony. Po drugie-na jakim poziomie masz wiedze? CZY MOZESZ POZNAC STRUKTORE CZASU? Jezeli rozanie dala nam Matka Boza -i on Jej scisle dotyczy--TO CZY TWOIM ZADANIEM-JESLI NIEZNASZ STRUKTORY CZASU-JEST OKRESLANIE JAK SIE NIM POSLUGIWAC IDO CZEGO ON SIE NADAJE?
SzamanWrózbitaZaklinaczGuślarzDoUsług2021.02.10 13:16
Kult paciorków nanizanych wywodzi się z praktyk szamańskich. Zaistniały w użyciu jako prymitywny instrument perkusyjny. Potrząsany dla wydawania dźwięków. Z czasem weszły do stałego zestawu atrybutów praktyk kultowych, jak maski, szaty, pirotechnika, broń symboliczna itd.
Anonim2021.02.10 13:07
Odmawiamy,odmawiamy a wirusek szerzy się bez opamiętania..Głowa kościoła z tego wszystkiego wolała się jednak zaszczepić..
kaka2021.02.10 13:59
I musi sie szerzyc!!!!!!!!!!!!!!!!Jesli uwazasz Matke Boza za kogos wielkiego i zyjacego i wogole jestes wierzacy to ci to wyjasnie! Jakies okolo 2 lata temu(mozesz to sprawdzic)na okladce niuswika pokazali obraz Matki Bozej w obrzydliwej profanacji z maska gazowa-jeszcze nie bylo wirusa. Matka Boza czekala az episkopat zareaguje protestami--ale gdzie tam tluste pyski siedzace pod butem lozy masonskie PII -ani be ani c ani kukuryku. Wtedy zdjeta litoscia postnowila przez cierpienie nauczyc nas pokory---aniolowie powiedzieli TO WY TAK -TO WAM DAMY WIRUSA ZE BEDZIECIE CHODZIC W MASKACH NA MORDACH ZIMA LATO. Dlatego niemodl sie o ustanie wirusa -ratowanie zycia ale o opamietanie ratowanie zbawienia, kTO CHCE ZACHOWAC SWOJE ZYCIE -TEN JE STRACI!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czyt2021.02.10 17:15
Masz rację, tak było. I Aniołowie tak powiedzieli.
orzech2021.02.10 12:51
kurde no pokarzcie jeden cud i wystarczy
kaka2021.02.10 13:51
A Lepanto---nie czytasz tylko komentujesz-tylko co? swoje mysli ? czy tekst powyzej?
kaka2021.02.10 12:32
Ja swoim zyciem potwierdzam ze ROZANIEC TO WIELKA I SWITA MODLITWA. Nie moze byc niewartosciowa- skoro podarowala go nam sama Matka Boza-a jej madrosci podwazyc nie mozna. Rozaniec -nie jest jeszcze rozpoznany przez chrzescijan---jest to potezny EGZORCYZM PONADCZASOWY---tz wyprowadzajacy czlowieka poza czas. A wiec przedluzajacy zycie i sciagajacy na madlacego blogoslawienstwo Boze. Trzeba tylko odrzucic masonskie okreslenia ODMAWIAC ROZANIEC-na MODLIC SIE ROZANCEM.Odmawiac toznaczy --zanegowac,wyrazic niechec,sprzeciwic sie. Np ODMOWIC pomocy---niezgodzic sie na pomoc,wyrazic niechec komus.
Szaman2021.02.10 13:00
Brawo szaman... buahahaha
Czyt2021.02.10 17:17
Fajna podpucha!
Anonim2021.02.16 17:34
Odmawiajcie Różaniec. Sprawia... cuda!!!! Zwłaszcza w czasie I i II wojny światowej przeżyliśmy te cuda.