13.12.13, 15:32

Okrągły stół na Ukrainie

Opozycja zgadza się na rozmowy z władzami i wysyła swoich przedstawicieli na obrady okrągłego stołu, które miały rozpocząć się o 13.00. 

W spotkaniu mają brać udział przywódca ugrupowania "Udar", Witalij Kliczko, a także inni liderzy opozycji - Arsenij Jaceniuk i Ołeh Tiahnybok. Zastrzegają oni, że chcą tylko przedstawić prezydentowi swoje żądania - umorzenia spraw karnych przeciwko uczestnikom protestów i ukarania osób odpowiedzialnych za ataki na demonstrantów.

Rozmowy mają pomóc w wyprowadzeniu Ukrainy z kryzysu politycznego i doprowadzić do zakończenia wielotygodniowych masowych demonstracji organizowanych przez opozycję. Jej przedstawiciele do tej pory odmawiali udziału w negocjacjach, domagając się spełnienia swoich postulatów.

ToR/IAR/dziennik.pl

Komentarze

anonim2013.12.13 15:59
Parę dni temu dowiedziałem się z radia, że polscy politycy powinni bardziej energicznie angażować się w obecne sprawy na Ukrainie. No w sumie tak - pomyślałem sobie - u nas wszystko pozamiatane, ptasiego mleka nam tylko brakuje, więc zamiast marnować swój potencjał, który tutaj już jest niepotrzebny, politycy nasi mogliby podzielić się nim z naszymi braćmi Ukraińcami. W końcu nie po to lampa jest, by ją pod kocem trzymać!