19.01.15, 09:25Magdanena Ogórek (TVP INFO, YouTube)

Olejnik o postulacie Ogórek: Jak można takie ba­nia­lu­ki opo­wia­dać?

Mag­da­le­na Ogó­rek, kan­dy­dat­ka SLD na pre­zy­den­ta, za­pre­zen­to­wa­ła wczoraj swój pro­gram wy­bor­czy. Dzi­siaj w Radiu ZET Mo­ni­ka Olej­nik sko­men­to­wa­ła jedną z jej pro­po­zy­cji, by znieść ka­ral­ność za wy­kro­cze­nia go­spo­dar­cze przez pierw­sze dwa lata pro­wa­dze­nia dzia­łal­no­ści go­spo­dar­czej. – Jak można takie ba­nia­lu­ki opo­wia­dać? To jest za­chę­ta do prze­stęp­czo­ści – powiedziała Olejnik. – To jest ry­zy­kow­ne – stwierdził jej gość Le­szek Mil­ler. Bronił jednak koncepcji kandydatki SLD. – To jest zachęta do tego, żeby podejmować działalność. Z intencją, że nawet jeśli zostanie popełnione jakieś drobne wykroczenie, to będzie objęte amnestią – mówił. Podkreślił, że ta zapowiedź musiałaby zostać doprecyzowana.

Pan się aż rumieni, jak rozmawiamy na ten temat. A może do 26. roku życia? Jak można mieć w ogóle takie myśli, żeby nie karać ludzi za przestępczość – przerwała mu Olejnik. – Nie wiem, o jakich rumieńcach pani mówi. Polacy się duszą w kokonie trudnych przepisów, wolą wyjeżdżać z Polski i dostają sygnał, że kandydatka na prezydenta o nich myśli – odpowiedział Miller. Tłumaczył, że ten projekt ma na celu aktywizację młodych ludzi, których szef SLD nazwał "życiodajną krwią, która wycieka z Polski".

Powołanie komisji kodyfikacyjnej, by "napisać prawo od nowa", obniżenie podatków, zorganizowanie rodzaju Gwardii Narodowej, pomoc dla młodych przedsiębiorców, dofinansowanie wywiadu i "przeorientowanie" dyplomacji - to niektóre pomysły Magdaleny Ogórek. Niestety, w czasie jej konferencji dziennikarze nie mieli możliwości zadawania pytań.

Ra/Radio Zet

Komentarze

anonim2015.01.19 9:31
Chociaż pani Ogórek nie jest z mojej bajki to zaczynam odczuwać do niej sympatię widząc jak funkcjonariusze medialni typu pani Olejnik, czy "autorytety" pokroju pan Środy opluwają ją z podziwu godnym zapałem. Widać belwederski kawaler wielkich rogów i jego otoczenie poczuli się zagrożeni urodziwą kandydatką SLD i jej możliwością uniemożliwienia mu zwycięstwa w pierwszej turze.
anonim2015.01.19 9:40
Podsumowanie dał już jeden z szoferakow w opowiadaniu Hłaski "Nastepny do raju". Siedza sobie chłopaki po robocie w knajpie z działalnoscia "artystyczna" i mecza się słuchając szansonistki. Jeden z nich odzywa się: Dlaczego ona nie może zostać po prostu dziwką? Czy musi jeszcze spiewac?
anonim2015.01.19 9:57
Kto tu zadaje pytania o uczciwość? Stokrotka która nie wykształcenia dziennikarskiego ale miała pochodzenie ma , i teraz moralizuje!!! Ręce opadają jaki chłam.
anonim2015.01.19 10:03
campbell :))) Czy dla Hłaski ,ładna kobieta miała wybór tylko między dziwką , a śpiewająca dziwką ?
anonim2015.01.19 10:05
@zibikn Nie litość ? Czar prysł. Gdyby nie mówiła, byłaby prawie idealną kandydatką ;-)
anonim2015.01.19 10:40
Głosujcie na Ogórek! II tura pewniejsza.
anonim2015.01.19 11:53
"To jest zachęta do tego, żeby podejmować działalność." Ciekawa to lewica, która rozwiązania problemów społecznych upatruje w "uprzedsiębiorstwowieniu" każdego... ;) "Niestety, w czasie jej konferencji dziennikarze nie mieli możliwości zadawania pytań." PR niestety rządzi. Na marginesie - czy w czasie mszy można księdzu zadawać pytania na temat kazania? ;)
anonim2015.01.19 12:27
cambell - dobre. Czemu te komuchy od prawa do lewa tak kombinują. Czy po prostu nie mogą usunąć 50-70% przepisów, przez które ślepną ludzie, wczytane w nie kobiety nie rodzą dzieci i powstają tym tony makulatury i spamu?
anonim2015.01.19 14:33
"Na marginesie - czy w czasie mszy można księdzu zadawać pytania na temat kazania?" Czy każdy ksiądz mówiący kazanie w czasie mszy , jest kandydatem na stanowisko prezydenta , tak na marginesie?
anonim2015.01.19 15:22
Monisia jest zazdrosna o Madzię.
anonim2015.01.20 12:46
@Kamykowa*: "Czy każdy ksiądz mówiący kazanie w czasie mszy , jest kandydatem na stanowisko prezydenta , tak na marginesie?" Chodziło mi raczej o zasadę. Skoro dobrym jest odpytać kandydata na prezydenta z jego pomysłów, dlaczegóż odpytanie księdza z jego "pomysłów" już takie nie jest? Zwłaszcza, że kandydat na prezydenta mówi, co zrobi, a ksiądz mówi, co ludzie mają czynić.
anonim2015.01.25 4:08
@asan Monisia nie jest zazdrosna o Madzię (chociaz mogłaby ...bo Madzia jeszcze nie potrzebuje botoxu) ... ale o własne interesy bo kiedyś przestawiła wajchę z SLD na PO. Tylko tyle i aż tyle ... PS a zadrość o botox i zgrabniejsze nogi tylko dodaje smaczku ...