18.12.17, 17:15Zdj. Twitter/Kancelaria Premiera

Oto nowy skład Kancelarii Premiera!

Michał Dworczyk, Marek Suski i Joanna Kopcińska- od teraz właśnie ta trójka polityków dołączy do grona najbliższych współpracowników premiera Mateusza Morawieckiego.

Prezydent Andrzej Duda przyjął dymisję prezydenckiej minister Elżbiety Witek. Były już rzecznik rządu, Rafał Bochenek mimo dymisji z tej funkcji, pozostanie w Kancelarii Premiera jako podsekretarz stanu. Nowym rzecznikiem została poseł Joanna Kopcińska, zasiadająca dotychczas w komisji śledczej ds. Amber Gold. 

Inny poseł pracujący do tej pory w tej komisji, Marek Suski, został szefem gabinetu politycznego premiera Mateusza Morawieckiego, natomiast Michał Dworczyk, który był dotychczas sekretarzem stanu w MON, będzie od teraz szefem KPRM. O zmianach poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. 

Wszyscy politycy podziękowali szefowi rządu za zaufanie, zapewnili również o swojej gotowości do współpracy. 

Cała trójka podziękowała premierowi Morawieckiemu za zaufanie i podkreśliła swoją gotowość do współpracy.

"Będę ciężko pracowała, aby nasz kraj był dumny z tego, co robi rząd PiS"- podkreśliła poseł Kopcińska, zapewniając, że będzie korzystała "z wiedzy i doświadczenia" jej poprzednika. 

"Postaram się ze wszystkich sił pracować dla dobra Polski. Mam nadzieję, że swoją pracą będę mógł się przysłużyć Ojczyźnie. Deklaruję otwartość do współpracy z mediami"- mówił z kolei Marek Suski. Michał Dworczyk podkreślił, że ta funkcja będzie dla niego "zaszczytem i wyzwaniem". 

"Chcę podziękować za zaufanie, którym zostałem obdarzony"- powiedział podczas konferencji dotychczasowy wiceszef MON. 

Beata Kempa, jak zaznaczył szef rządu, pozostanie w Kancelarii Premiera w randze sekretarza stanu. 

yenn/PAP, Fronda.pl