13.07.20, 10:09screenshot youtube-TVP INFO

Panie Prezydencie co dalej? Priorytety na drugą kadencję Andrzeja Dudy

Zdaniem Zbigniewa Ziobry priorytem na drugą kadencję Andrzeja Dudy ma być reforma państwowych instytucji, zwłaszcza reforma sądów.

Zbigniew Ziobro jest zdania, że druga kadencja to dobry czas na kontynuację polityki ostatnich lat, a konkretnie polityki rodzinnej i społecznej w tym programów takich jak 300 czy 500 plus. 

Minister Sprawiedliwości podkreślał, że ważnym aspektem będzie wzrost gospodarczy i dobre zmiany w sądownictwie. 

Przed Andrzejem Dudą kolejne lata w Pałacu Prezydenckim. Co jeszcze, prócz spraw zapowiedzianych przez obóz rządzacy, przyniesie druga kadencja PAD?

rr, rmf24.pl, PAP

Komentarze

Michał Jan2020.07.13 14:41
Czy w związku z porażką, Trzaskoszczak zrezygnuje z pójścia na Marsz Niepodległości?
Michał Jan2020.07.13 14:39
To dość ciekawe, że o tym, co będzie robił Pan Prezydent, wypowiada się p. min. Ziobro. A jeszcze przez ostatnie 4 tygodnie słyszeliśmy o całkiem innych priorytetach. Np. o niepodwyższaniu podatków, itp.
Marco Breslaviano2020.07.13 12:34
Pamiętajmy o obietnicach. Trzymamy za słowo.
emigrant2020.07.13 10:58
Takie "priorytety" to wszyscy mieli przez 30 lat. Jak widać pośród tych priorytetów nie ma ani ochrony życia poczętego, anie ochrony rodziny, ani wspierania chrześcijańskiego modelu życia. A prezydent - sztandarowy katolik. Zobaczymy jak to bedzie z uzurpacjami żydowskimi tak finasowymi, jak i o tych 200 tys. mordów poczynając od Jedwabnego (ekshumacja). No i Ukraina - Wołyń. Włażenie do tyłka Żydom w Izraelu, w Stanach i na Ukrainie, którą rządzą - to jest poiltyka PiS. Czy ona jest polska? Co to za różnica, czy polska polityka ustalana jest w siedzibie Mosadu, w Moskwie, czy w Berlinie?
Walter2020.07.13 10:50
Rządzący będą dalej poza kontrolą i zajmą się kontynuacją zawłaszczania państwa. Andrzej Duda dalej będzie łamał konstytucję (złamał art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190). Spółki skarbu państwa zarządzane przez stronników PiS-u i ich rodziny będą dalej doili budżet państwa. TVP będzie wymyślała kolejne pomówienia na polityków z opozycji i dezinformowała słuchaczy. Konstytucyjne zasady trójpodziału władzy i niezawisłości sądów będą dalej likwidowane. Niezależne media i samorządy będą zagrożone przez rządzących. Łamanie praworządności przez rządzących doprowadzi do zmniejszenia dotacji z Unii Europejskiej. Przyszłość naszego kraju widzę w czarnych kolorach.
and2020.07.13 11:39
Niezależne media niemieckie:)
harry2020.07.13 10:23
Bardzo te ich zmartwione ryje w tych ich totalniackich szambach wyglądają dziś z rana żałośnie, wykrzywione nadal nienawiścią, poszarzałe. Normalnie zoombie! Ale trzeba na te szuje uważać, trzeba strząsnąć tę szarańczę ze zdrowego polskiego drzewa, trzeba dorżnąć tę watahę, jak trzeba to lać ją dechą! Pamiętacie "totalni" paranoicy kto takie wezwania formułował? Nie pamiętacie? To dlatego dziś macie takie poszarzałe z rozpaczy i wściekłości mordy, a to co dla was nieznośne - dopiero przed wami! Czyli choćby odideologizowanie uczelni wyższych, repolonizacja mediów, dalsze wzmocnienie pozycji polskiej rodziny, ochrona dzieci przed próbami molestowania seksualnego pod pozorem seks-edukacji i ukształtowania w ich świadomości od najmłodszych lat bez wiedzy rodziców patologicznych orientacji seksualnych, znaczne ograniczenie ideologii w działalności samorządów - to nie jest ich rola i zadania etc. I to wszystko należy robić już, teraz, bez jakiejkolwiek zwłoki.