21.04.13, 20:42

Papież Franciszek: Głos Jezusa jest wyjątkowy! Słyszycie go?!

„Jakże piękna jest ta przypowieść! – stwierdził Papież – Sugestywna jest tajemnica głosu: od łona matki uczymy się rozpoznawać jej głos i głos ojca: pomyślmy, że z tonu głosu rozpoznajemy miłość lub pogardę, uczucie lub chłód. Głos Jezusa jest wyjątkowy! Jeśli nauczymy się Go odróżniać, będzie On nas prowadził drogą życia, drogą, która przekracza otchłań śmierci”.

Jednak ta relacja między Jezusem a Jego uczniami nie jest samoistna, bo pochodzi od Ojca – mówił dalej Papież. Oznacza to, że jeśli czujemy się pociągnięci przez Jezusa, to dlatego, że Bóg Ojciec umieścił w naszym wnętrzu pragnienie miłości, prawdy, życia, piękna, a Jezus jest tym wszystkim w pełni. Pomaga to zrozumieć tajemnicę powołania, a zwłaszcza powołania do szczególnej konsekracji, choć nie zawsze da się łatwo rozpoznać, że jest to wołanie Pana.

W tym momencie Franciszek przeszedł od rozważania do bezpośredniego dialogu z młodzieżą licznie obecną na Placu św. Piotra.

„Jest was tak wielu dzisiaj, nieprawdaż? [krzyki z placu] No, właśnie! Jest was młodych bardzo wielu dzisiaj tu na placu. Chciałbym was zapytać: czy usłyszeliście kiedyś głos Pana, który przez pragnienie, niepokój, zaprosił was do bardziej bezpośredniego pójścia za Nim? Słyszeliście? Bo ja nie słyszę... [ponowne krzyki z placu] Właśnie! Czy chcielibyście być apostołami Jezusa? W młodości trzeba postawić na wzniosłe ideały. Myśleliście o tym? Zgadzacie się? Zapytaj Jezusa, czego chce od Ciebie i bądź mężny! Bądź mężna! Proś Go o to! Przed każdym powołaniem i za każdym powołaniem do kapłaństwa lub życia konsekrowanego zawsze jest czyjaś mocna i intensywna modlitwa: babci, dziadka, matki, ojca, wspólnoty... Dlatego Jezus powiedział: «Proście Pana żniwa – to znaczy Boga Ojca – żeby wyprawił robotników na swoje żniwo» (Mt 9,38). Powołania rodzą się w modlitwie i z modlitwy. I tylko w modlitwie mogą trwać i owocować”.

Papież przypomniał w tym kontekście, że dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Poprosił też uczestników południowego spotkania o modlitwę w intencji nowych kapłanów, których dzisiaj wyświęcił.

Sm/Radio Watykańskie

Komentarze

anonim2013.04.22 9:05
Wyjątkowa i głęboka reklama stanu duchownego: http://www.youtube.com/watch?v=d-4fAP8VmK0