08.05.20, 14:32Papież mianował abp. Gądeckiego członkiem Kongregacji Nauki Wiary na drugą kadencję/episkopat.pl

Papież mianował abp. Gądeckiego członkiem Kongregacji Nauki Wiary na drugą kadencję

Papież Franciszek mianował abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski na drugą kadencję jako członka Kongregacji Nauki Wiary Stolicy Apostolskiej.

Kongregacja Nauki Wiary jest najstarszą z dziewięciu kongregacji Kurii Rzymskiej. Zajmuje się kwestiami doktrynalnymi i dyscyplinarnymi oraz najcięższymi przestępstwami przeciw moralności.

Ojciec Święty Franciszek mianował abp. Stanisława Gądeckiego członkiem Kongregacji Nauki Wiary sześć lat temu, 8 maja 2014 roku. Obok niego członkami Kongregacji zostali wtedy sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin i biskup Ratyzbony Rudolf Voderholzer.

Abp Stanisław Gądecki urodził się 19 października 1949 r. w Strzelnie, święcenia kapłańskie przyjął 9 czerwca 1973 r. w Gnieźnie z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego. Studiował biblistykę w Rzymie i w Jerozolimie, w 1982 r. uzyskał doktorat z teologii biblijnej.

1 lutego 1992 r. Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji gnieźnieńskiej, a 25 marca 1992 r. udzielił mu sakry biskupiej. Dziesięć lat później – 28 marca 2002 r. został arcybiskupem metropolitą poznańskim. Jako dewizę biskupią obrał słowa „Czynem i prawdą”.

Abp Gądecki od 2014 roku jest przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. W 2019 roku został wybrany na drugą kadencję. Wcześniej, przez 10 lat pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego KEP. W Konferencji Episkopatu Polski jest też z urzędu członkiem Prezydium i Rady Stałej. Przez wiele lat przewodniczył Komisji ds. Duszpasterstwa, był też przewodniczącym Komisji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem, przewodniczącym Rady Episkopatu Polski ds. Dialogu Religijnego oraz członkiem Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu RP i KEP. Przewodniczył Ogólnopolskiemu Komitetowi Organizacyjnemu Obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski w 2016 r.  Od 2016 roku jest  wiceprzewodniczącym Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE).

Funkcja członka Kongregacji Nauki Wiary, którą abp Stanisław Gądecki będzie pełnił drugą kadencję jest kolejną nominacją w służbie Stolicy Apostolskiej. W 1995 roku Ojciec Święty Jan Paweł II mianował abp. Gądeckiego konsultorem Papieskiej Komisji ds. Religijnych Relacji z Żydami. W związku z tym przez wiele lat brał udział w konferencjach, spotkaniach, sesjach, sympozjach poświęconych tej tematyce w kraju i za granicą. Metropolita Poznański brał też udział w Synodzie Biskupów w Rzymie poświęconym głoszeniu Słowa Bożego (2008), nowej ewangelizacji (2012), rodzinie (2014 i 2015) i młodzieży (2018).

BP KEP


episkopat.pl

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.11 8:36
taka prawda 6 maja 2020 09:50 WEZWANIE JEZUSA NAZARETEGO DO SWOICH WIERNYCH LUDZI. WIADOMOŚĆ DO ENOCHA Moja trzoda, strzeżcie się masowych kampanii szczepień, finansowanych przez elity i chronionych i promowanych przez organizacje międzynarodowe, ponieważ szczepionki te mają na celu zdziesiątkowanie światowej populacji. Ogłaszam wam specjalną szczepionkę, która według elit służących złu uchroni całą ludzkość przed pandemiami; Uważaj na tę szczepionkę, ponieważ pochodzi ona z Mikroczipa, który po wstrzyknięciu do populacji narodów oznaczy ją znakiem bestii. Międzynarodowe organizacje i elity, które rządzą tym światem w milczeniu, chcą kontrolować ludzkość, aby przygotować ją na pojawienie się Antychrysta….pamiętajcie, że każdy, kto jest naznaczony znakiem bestii, straci życie Ducha i nie będzie już Owcą mojej trzody. Już wkrótce środki masowego przekazu zaczną ogłaszać masową kampanię szczepień dla całej światowej populacji, która będzie sponsorowana i finansowana przez elity i organizacje międzynarodowe. Przed szczepieniem przeprowadzą spis ludności na świecie w celu ustalenia liczby niemowląt, dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych. Nie bójcie się, ufajcie i módlcie się, a Niebo zajmie się ochroną was. Wszystko to zacznie się dziać po Ostrzeżeniu i Cudu; wszyscy, którzy nie są wpisani do Księgi Życia, zostaną utraceni….. Moja trzoda, wirusy i pandemie będą pretekstem do masowego szczepienia ludzkości; Te szczepionki rozbudzą nowe pandemie, które w ogromnej ilości zdziesiątkują populację świata. Podczas ostatniego panowania mojego przeciwnika ludzkość oznaczona Mikroczipem straci swoją tożsamość jako istota ludzka; Nie będą już mieć nazwy, ale będą znani pod numerem, który zostanie zakodowany w pamięci „Wielkiego Brata”…. http://www.mensajesdelbuenpastorenoc.org/mensajesrecientes.html
KONGRAGACJI "NAUKI WIARY"2020.05.9 17:41
KOLEJNY DEBILNY KATOLSKI OKSYMORON BO ALBO SIĘ WIERZY ALBO SIĘ NIE WIERZY - KONIEC I KROPKA . A ONI CHCĄ NAUCZAĆ WIARY. I POTEM KATOLICKIEJ GÓWNIANEJ BIOMASIE UDOWODNIAJĄ ISTNIENIE CZEGOŚ CZEGO NIE MA I PRZY OKAZJI SPRZEDAJĄ COŚ CZEGO NIE WIDAĆ.
Jan Radziszewski 2020.05.9 3:47
Matka Boska Ostrobramska to Patronka dla Polaków na Czasy Ostatnie, to Niewiasta apokaliptyczna obleczona w słońce. Ofiarujcie się Jej całymi rodzinami, noście Jej poświęcone wizerunki, zawieszajcie obrazy z Matką Boską Ostrobramską w domu. niedziela, 12 kwietnia 2020 Rzucenie Klątwy Bożej na Episkopat w Polsce, w I dzień Wielkiej Nocy 2020 +++ Z Woli Bożej wyrażonej przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, Króla Polski od 20 lutego 2020 na zasadach na jakich nie był nigdy do tej pory w Polsce, z wielką przykrością i bólem lecz z życzenia Jezusa Chrystusa, przekonany też do słuszności tej decyzji, rzucam klątwę Bożą na Episkopat w Polsce. Episkopat przekroczył limit Bożego Miłosierdzia – powiedział Jan Paweł II przez Marię Michalinę od Apokalipsy 5 kwietnia tego roku. Winy wasze są znane, teraz. Nie będę ich wyliczał. Winy wasze są nie od dziś o pasterze służący dwóm panom, w zdecydowanej większości tego Episkopatu, wilki w owczych skórach, które rozpraszają trzodę i podstępnie ją pożerają. Lecz przekroczyliście limit Bożego Miłosierdzia i ono zostaje wam odjęte. Gdy go ujrzałem do stóp Jego upadłem jak martwy pisze Jan w Apokalipsie co stało się gdy ujrzał swego Pana Jezusa Chrystusa. Jan, który jako jedyny miał przywilej kładzenia głowy na piersi Jezusa, a wedle prawdziwych, mistycznych przekazów także po Zmartwychwstaniu. A jak będzie z Wami? Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego? Lecz on oniemiał. Wtedy król rzekł sługom: Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych. Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" .Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" ………… Za winy wasze, szczególnie teraz gdy przekroczyliście limit Bożego Miłosierdzia przeklina was Bóg ( Anatema) ! Przeklina was Bóg ( Anatema) ! Przeklina was Bóg (Anatema) ! I niech się tak stanie . Amen! I niech się tak stanie. Amen! I niech się tak stanie. Amen. Odtąd nie jesteście już Kościołem a zaczynem Wielkiej Nierządnicy co pijana będzie krwią świętych. Wasza władza może być już tylko z nadania tego świata, choćbyście mówili co innego. Amen! Amen! Amen! …………… Klątwę rzucił z Woli Bożej, z polecenia Jezusa Chrystusa Króla Polski, który panuje nad nami na zasadach na jakich nigdy nie był do tej pory (czego daje widome znaki - brak chemtrails poprzez które chciano na Polskę zrzucać coronawirus i Polska miała najbardziej ucierpieć), Cyprian Polak, (Krzysztof Michałowski ) nędzny sługa Chrystusa Króla i Matki Bożej Ostrobramskiej, Niewiasty obleczonej w słońce pod której stopami księżyc a na Jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.
anonim2020.05.8 18:21
Czy ta nominacja czyni nas współodpowiedzialnymi za niszczenie Kościoła, którego Papież Franciszek dokonuje?
Jan Radziszewski 2020.05.8 16:14
powiedz mi arberciku tj.- duraku czy teoria K Darwina jest może nauką tj. Prawdy tj jego tzw. ewolucjonizm - przecież to stek Kłamstw bredni nad bredniami Kłamcy /J 8,44 tj Lucyfera które do PIEKŁA zaprowadziły tę głupią małpę K Darwina który teraz radośnie płonie w małpim futerku obok swego pryncypała tj Czerwonego Smoka /Ap 12,3 nn w jeziorze ognia i siarki /Ap 20,15 w ciemnościach zewnętrznych /Ap 22,15)
Albert2020.05.8 16:38
"przecież to stek Kłamstw bredni nad bredniami " Wskaż te kłamstwa i brednie. Nie muszą być wszystkie. Wystarczy jeden przykład. Do dzieła. Pokaż, że jesteś czymś więcej, niż tylko do bólu zidiociałym i sfanatyzowanym katolskim sekciarzem z zeżartymi religią resztkami mózgu.
Jan Radziszewski 2020.05.8 19:27
a bezmózgowcu słyszałeś może o NIEBOCENTRYZMIE Np. gdyby ziemia się obracała tobyś na wschód i na zachód w innym czasie doleciał słyszałeś o linii Karmana lub o tzw szkle NIEBA a co lotów na księżyc nigdy tam nie byli /mistyfikacja/ bo by kosmonauci zdechli przekraczając pas śmierci pas Van Allena "Pan Czyż nie mówiłem i nie mówię o czasach zamętu? Ja jestem droga, prawdą i życiem. Jedynym Stworzycielem i Odkupicielem rodzaju ludzkiego. Czyż przyjąłbym ludzkie ciało gdyby było produktem różnych kosmicznych ras i czy byłoby słuszne aby Bóg umarł za człowieka, który powstawałby na drodze eksperymentów genetycznych różnych ras, bardziej tylko do niego zaawansowanych technicznie, cywilizacyjnie. Czyż byłoby świątynią Ducha Świętego? Czyż Moja Matka nie jest Królową Wszechświata, której podległe są wichry kosmiczne. Czyż wyniósłbym tak wysoko człowieka, gdyby był „stworzony” metodą prób i błędów i to przez rasy (niektóre przynajmniej) gardzące nim.. Zastanów się. Moje ciało i Krew ludzie mogą zobaczyć w wielu cudach, jeśli nie naocznie to za pomocą obrazów filmowych i zdjęć. Czy ktoś może w ten sposób doświadczyć przybyszy z innych planet? ot Kopernik Nie zniweczyłem, bo nie więżę ludzkiej woli, a także po to by wyszły na jaw zamysły serc wielu. Boga nie da się oszukać moje dziecko. Nad wszystkim panuje, wszystko widzi. Wszystkim zarządza. Szatan od początku chciał mieć ludzi, którzy by posiadali, zbierali tajną wiedzę i ją wykorzystywali przeciw innym, na swój użytek. Stara się to utrzymywać. Z pokolenia na pokolenie właśnie. Gdy świat zaczął się ze sobą bardziej komunikować, gdy stał się mniej niedostępny założył nowożytną masonerię. Jednakże w jakiejś formie istniała ona „ od zawsze”. To skutek grzechu pierworodnego, poszukiwania wiedzy tajnej, wbrew Bogu i skażenie, które przeszło z pragnienia Ewy na wszystkich ludzi. Zważ jednak, ze wtedy nie było innych ludzi. Ewa nie zamierzała więc dzielić się nawet tą wiedzą, którą wedle węża ukrywał Bóg, z innymi. Dlatego też na skutek tego grzechu szatan wybierał ludzi, którym daje wiedzę wedle swojego uznania, którzy się mu oddają i pilnuje aby ta wiedza nie zamarła, tylko przechodziła z pokolenia na pokolenie. Aby mógł mieć większy wpływ na losy świata (wedle swego mniemania) Tacy ludzie są i byli niezależnie od narodów, państw, a nawet cywilizacji. - Czyli Kopernik z którego jesteśmy dumni, jest takim człowiekiem. - Tak dziecko. Jest tym, którego wybrano i któremu przekazano tajną wiedzę. Nie przeczy to jego wszechstronnym zdolnościom. Oni obserwują dzieci (oczywiście w miarę możliwości i najczęściej z lepszych domów, jak wy to w Polsce do niedawna mówiliście) od maleńkości i wybierają. - A gdyby chciał wyznać prawdę? - Zostanie zgładzony. Oczywiście ja mogę go uratować. Jednak trudno mi ratować życie kogoś kto od czasu bycia świadomym jest zaprzedany złu.
Albert2020.05.9 10:54
Czyli nie potrafisz podać żadnego argumentu. W sumie też niczego innego się nie spodziewałem. Typowe dla katolstwa.
Jan Radziszewski 2020.05.11 8:48
Przecież robiono miliony experymentów by udowodnić powstanie Białka z kamienia I - nie udało się poza otrzymaniem smoły tzn w której Będziesz wiecznie płonął ku radości Lucyfera i jego diabłów "Wizja kotłów Widziałam prawosławnych kapłanów. Widziałam ewangelickich kaznodziejów, Każdy z nich znajdował się w swoim własnym kotle, pod którym płonął ogień; w tej wstrętnej cieczy, podobnej do żywicy. Mówię: „Dlaczego?”. Poznałam jednego z nich. Poznałam. To był światły kaznodzieja. "A dlaczego on tutaj, a nie tam, u góry? Przecież on służył Bogu?” I usłyszałem głos z góry: "On nigdy Mi nie służył. On służył sobie. Pracował tylko na swój autorytet. Tak samo, jak pijany batiuszka. Oni służyli tylko sobie”. I zrozumiałam, dokąd idą ci, którzy służą w świątyniach, gdzie demony kołyszą dzwony na dzwonnicach. A ludzie, słysząc te dzwony, idą. Idą i rozmawiają o czymś swoim. Idą i nie myślą. Zapalają świece i płomień w piekle wybucha jaśniejszym płomieniem. Idą. To straszne. Kiedy zobaczyłem ewangelickiego kaznodzieję - nie nazwę jego imienia, ale imię to wymieniłam kapłanom. Nie nazywam jego imienia, ponieważ jego dzieci – to prawdziwi chrześcijanie. Przygotowuje się dla nich wieniec chwały. Imię to zna Bóg i ja jego nie nazwę. 1 uzupełnienie ze świadectwa w cerkwi „Źródło Życia”: …Zobaczyłam kotły. Kotły, w których coś się gotowało, jakieś nieczystości. To nie była smoła, to było coś obrzydliwego, wydobywały się z tych kotłów języki ogniste, pożerające. I dusze spalały się w nich. Odlatywały od nich kawałki ciał. I wszystko ogarniający wrzask… Na kotłach były jakieś napisy. Zapytałam Anioła: „Co tam jest napisane?” A on mówi: „Kotły są podpisane: prawosławni, baptyści, metodyści, luteranie, zielonoświątkowcy” … Mówię: „Coooo?” Ponieważ w kotle zobaczyłam pastora swego kościoła. Kiedy on się rozbił w swym samochodzie, to nie pozwalano go grzebać przez 5 dni, ponieważ przyszli łżeprorocy i powiedzieli, że Pan Bóg go ożywi, jak Łazarza. Jego nawet szarpali za rękaw w trumnie: „Łazarzu, wstań!” A on już w tym czasie był w piekle. To jest straszne! Mówię: „Jakże to? Przecież on miał tak wspaniałe kazania, ciekawe”. Sama lubiłam chodzić na te spotkania, gdzie on głosił swoje kazania. Posłyszałam Głos z Niebios. Głos usłyszało też całe piekło i zatrzepotało: diabły zaczęli się rozbiegać i chować się. Pan powiedział: „On mówił słowa prawidłowe, ale do serca Mnie nie wpuścił”. I przypomniałam sobie, co jest napisane: „Słuchajcie, co oni mówią, ale nie postępujcie według czynów ich”. Teraz miałam ilustracje przed oczyma. Jakżebym chciała nigdy nie zobaczyć tej ilustracji. Nie wymieniam nazwiska pastora, przyjaciele. Dlatego, że on miał pięcioro synów, kiedy wróciłam na ziemię, to opowiedziałam im. Jego żonie opowiedziałam pewne szczegóły, które znała tylko ona z mężem i Pan Bóg. Przyjęli oni to oskarżenie i nawrócili się. Pan im przebaczył. Dlatego ja nie wymieniam dziś jego imienia. Dlatego, że przebaczono im to.
Jan Radziszewski 2020.05.8 16:02
NMP - Wierne Moje dusze jesteście pod Moją opieką, jesteście pod opieką Królowej Polski, Królowej waszego narodu. Teraz żyjecie w ciągłej niepewności lecz pamiętajcie, że w Bogu jest pewność, że pewność jest w Moim Sercu i Mojego Syna. Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi. Człowiek ten jest w waszym narodzie i teraz jest nikomu nieznany prócz dusz wybranych. On nie ukaże się jako zbawiciel, on żadnych cudów nie będzie czynił, ani uzdrawiał. To będzie człowiek o czystym sercu i poznacie go, bo on będzie Boga Najwyższego wychwalał i cały naród Polski powierzy Mojemu Sercu. Nie będzie w nim złudy i kłamstwa, żadnej dwoistości, bo w jego sercu jest tylko prawda. Wielką łaską jest moje dzieci, iż Bóg sam przeze Mnie odsłania wam swoje plany. Teraz jest dla was czas ucisku i zmagania, lecz odpoczynek znajdziecie w Moim Sercu i w Sercu Mego Syna. Płaszcz Mój otacza całą Polskę i nieustannie oręduje za wami. Moja troska jest troską Mojego Syna i wiedzcie, że Ojciec Niebieski jak nikt o was się troszczy. Sprawy wasze są Moimi sprawami, powierzajcie Mi troski wasze. I te, które są bólem waszego serca, troski o dzieci, o rodzinę, o sprawy materialne, o byt wasz, o pracę, wszystkie obawy i lęki. A Ja wszystko co Mi powierzacie biorę w swoje ręce i zdejmuję ciężar z serca waszego, by Bogu samemu przedstawić wasze troski. Miłość Moja zmieszana jest z bólem gdyż wiele dusz obraża Mego Syna, obraża Boga samego i wciąż kieruje się egoizmem. Dlatego wciąż proszę was o modlitwę bym mogła wszystko przedstawić Bogu i wypraszać za wami. Proszę was o post i ofiarę, by szala grzechu i nieprawości została wyrównana i Bóg zmniejszył wam kary.
Albert2020.05.8 14:58
"Kongregacji Nauki Wiary" Ta nauka to tam chyba tylko w ramach żartu jest.
anonim2020.05.8 15:13
Nie wiesz o cho chodzi to się nie odzywaj .
Albert2020.05.8 15:48
Wiem. W odróżnieniu od ciebie wiem też, że po prostu jakiś kleruchowy tępak nie umiał poprawnie oryginalnej nazwy przetłumaczyć i władował w polską wersję taką kuriozalną brednię, jak "Nauka".
Jan Radziszewski 2020.05.8 16:11
powiedz mi arberciku tj.- duraku czy teoria K Darwina jest może nauką tj. Prawdy tj jego tzw. ewolucjonizm - przecież to stek Kłamstw bredni nad bredniami Kłamcy /J 8,44 tj Lucyfera które do PIEKŁA zaprowadziły tę głupią małpę K Darwina który teraz radośnie płonie w małpim futerku obok swego pryncypała tj Czerwonego Smoka /Ap 12,3 nn w jeziorze ognia i siarki /Ap 20,15 w ciemnościach zewnętrznych /Ap 22,15)
Albert2020.05.8 16:37
"przecież to stek Kłamstw bredni nad bredniami " Wskaż te kłamstwa i brednie. Nie muszą być wszystkie. Wystarczy jeden przykład. Do dzieła. Pokaż, że jesteś czymś więcej, niż tylko do bólu zidiociałym i sfanatyzowanym katolskim sekciarzem z zeżartymi religią resztkami mózgu.
Jan Radziszewski 2020.05.8 19:42
duraku ja na ten temat Tzw Ateizmu Przyrody słynnej małpy pastora bo nie biologa naukowca K Darwina napisałem ponad 1000s tekstu w tzw times New roman. punkt Nr 11
Darek2020.05.25 6:41
Chodzi o Inkwizycję, tzw święte oficjum, ale PR-owo Kongregacja Nauki Wiary brzmi lepiej niż krwawa inkwizycja, dlatego w 1965 nazwę zmieniono, choć ofiarom życia to nie zwróciło.