12.09.18, 12:15

Papież zwołał szczyt ws. nadużyć seksualnych

Papież Franciszek zwołał na luty przyszłego roku specjalny szczyt w Watykanie w sprawie skandali seksualnych w Kościele katolickim. Obrady odbędą się w dniach 21-24 lutego. Poinformował o tym jedna z rzeczników Watykanu, Paloma Garcia Ovejero.

Z Ojcem Świętym spotkają się kierownicy episkopatów z całego świata.

Część biskupów apelowała do papieża o zwołanie specjalnego synodu poświęconego nadużyciom seksualnym. Takiego zgromadzenia nie powołano, ale lutowy szczyt jest faktem.

Niedawno na temat skandali seksualnych obradowała Rada Kardynałów - 9 purpuratów doradzających papieżowi w najważniejszych sprawach, zwłaszcza w kwestii reformy Kurii Rzymskiej.

Wczoraj w homilii wygłoszonej w Domu Świętej Marty Ojciec Święty mówił o działaniu diabła w Kościele katolickim. Jak podkreślił, Wielki Oskarżyciel, szatan, chce się ,,zabrać'' za biskupów. Ujawnia ich grzechy, tak, aby wszyscy mogli je zobaczyć - i się zgorszyć.

Biskupi powinni się modlić i pamiętać, że mimo wszystkich swoich błędów, zostali powołani przez Chrystusa. Ta świadomość daje odwagę i siłę. Powinni stać zawsze po stronie zwykłych ludzi.

mod/fronda.pl