08.06.15, 16:08fot. YouTube

Partia Merkel odrzuca homomałżeństwa, powołuje się na katolicyzm

Unia  Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU), której przewodzi Angela Merkel, nie zgadza się na wprowadzenie w Niemczech „małżeństw” homoseksualnych. Partia współrządząca z bawarską Unią Chrześcijańsko-Społeczną (CSU) oraz z Socjaldemokratyczną Partią Niemiec (SPD) odrzuca naciski lewicowych i lewackich ugrupowań i deklaruje, że nie zmieni konstytucji, w której małżeństwo zdefiniowane jest jako związek mężczyzny i kobiety.

Małżeństwo w normalnym tego słowa znaczeniu nadal ma być uprzywilejowaną formą związków międzyludzkich. CDU zapewnia przy tym, że odrzuca dyskryminację homoseksualistów, czego wyrazem jest poparcie dla jednopłciowych związków partnerskich, w Niemczech legalnych właśnie za sprawą rządzącej koalicji. CDU wskazuje, że zasada „równe prawa – równe obowiązki”, choć obowiązująca, nie oznacza całkowitego wyrównania wszystkich związków międzyludzkich.

Ugrupowanie Angeli Merkel wydało w tej sprawie specjalne oświadczenie ze względu na wynik irlandzkiego referendum, w którym 62,1 proc. głosujących poparło nieuprawnioną redefinicję małżeństwa i objęcie tą nazwą także związków homoseksualnych.

CDU w swoim oświadczeniu powołała się na „chrześcijańskie i zachodnie wartości” – i przywołała przykład Kościoła katolickiego, który może być tu wzorem, bo choć nie zgadza się na „małżeństwa” osób homoseksualnych, to podkreśla, że osoby homoseksualne trzeba otaczać szacunkiem.

pac

Komentarze

anonim2015.06.8 14:56
Chodzą słuchy, że Angela jest najbardziej wpływową kobietą na świecie. Jeżeli to prawda, to na jej miejscu skorzystałbym z tego statusu i kategorycznie tępił "małżeństwa" tych rozmaitych świrów, bez obawy o głosy przeciwników. Zdobyłaby szacunek nawet Jack'a_Holborna;-)
anonim2015.06.8 15:22
...a co na to Pieczyński, Poniedziałek czy inna Środa? Nie walczą z niemiecką "ciemnotą"? No a najbardziej to powinien krzyczeć na Angele o ciemnogrodzie i średniowieczu nasz Bronisław, wszak on jest "katolikiem" XXI w. który naukę KK ma za nic.
anonim2015.06.8 16:13
Mysle, ze Merkel by sie zgodzila na te pedozwiazki, tylko ona nie lubi jak sie jej cos narzuca i stawia warunki. W ostatnich tygodniach lewactwo w Niemczech wpadlo w szal, na wszystkich swoich poziomach lacznie z SPD prowadzilo rozmowy na temat homo malzenstw i szybkiemu uregulowaniu tej sprawy. Po spotkaniu na G7 ma wazniejsze tematy do omowienia, narazie zagrozenie jest odrzucone na jakis czas.
anonim2015.06.8 16:45
taro- Kolega ma racje dodam jeszcze co przeczytałem w angielskiej prasie że w samej partii narasta opozycja i zwrot na prawo. Z związku z coraz bardziej roszczeniowymi pomysłami lewactwa i LBGT oraz problemem z radykalnymi islamistami . Zdaja sobie sprawę że głosy CDU mogą przejąć bardziej prawicowe ugrupowania. Nie pomogły nawet głosy postępowych biskupów że nie mają nic przeciw temu. Najbardziej dziwie się tym biskupom postępowym. Lewacy profanują świątynie katolickie biją wiernych a oni jeszcze popierają lewactwo to już herezja. Na nieszczęście kościoła u nas znaczna część wiernych nie przestrzega przykazań. Zwłaszcza o nadstawianiu drugiego policzka. Lewacy wiedzą że w Polsce gdyby wpadli w czasie mszy robić profanacje lub zakłócać nabożeństwo mogą się poślizgnąć wpaść na filar i zęby polecą na tacę.
anonim2015.06.8 17:15
To już nie ma nic Fronda przeciwko Niemcom? Z prezesem uzgadniali? Ja osobiście Merkel zawsze lubiłem i trochę nie dowierzam w to że tak powiedziała szczególnie, iż w artykule mimo sensacyjnego tytułu nie ma nic o jej wypowiedzi a jedynie o stanowisku jej ugrupowania.
anonim2015.06.8 17:28
Deo gratias! +++
anonim2015.06.8 17:44
Brawo Angela! Tak trzymac.
anonim2015.06.8 18:10
Zatem dziś już krzyczy, że jest katoliczką, a nie, że Niemcy to islam - ciekawe co tak naprawdę powiedziała, ale sprytna to kobieta Iuski inni kolaboranci nie dorastają jej do pięt. Oby tak było dalej w kolejnych krajach, a te herezje odejdą w niebyt. Zaczyna się prawdziwe zagrożenie, dla ludzi w Europie i jak widać durne pomysły są traktowane tak, jak powinny być zawsze traktowane jako durne pomysły, których nawet na forum rządowym w zdrowym narodzie nie powinno się rozpatrywać. Jeśli to prawda to Irlandia musi dziś czuć się dziwnie. A w ramach wiary i nauki kościoła katolickiego przytaczam tekst z PŚ Z 1 listu do Tymoteusza Troska o czystość nauki 3 Jak prosiłem cię, byś pozostał w Efezie, kiedy wybierałem się do Macedonii, [tak proszę teraz], abyś nakazał niektórym zaprzestać głoszenia niewłaściwej nauki, 4 a także zajmowania się baśniami i genealogiami bez końca. Służą one raczej dalszym dociekaniom niż planowi Bożemu zgodnie z wiarą2. 5 Celem zaś nakazu jest miłość3, płynąca z czystego serca, dobrego sumienia i wiary nieobłudnej. 6 Zboczywszy od nich, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie. 7 Chcieli uchodzić za uczonych w Prawie nie rozumiejąc ani tego, co mówią, ani tego, co stanowczo twierdzą. 8 Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, 9 rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone4, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, 10 dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką, 11 w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono. Ponowienie nakazu 18 Ten właśnie nakaz poruczam ci, Tymoteuszu, dziecko [moje], po myśli proroctw, które uprzednio6 wskazywały na ciebie: byś wsparty nimi toczył dobrą walkę, 19 mając wiarę i dobre sumienie. Niektórzy odrzuciwszy je ulegli rozbiciu we wierze; 20 do nich należy Hymenajos7 i Aleksander7, których przekazałem szatanowi7, ażeby się oduczyli bluźnić. Nie życzę , aby ktoś w ręce szatana trafił nawet na krótką chwilę, ale jak wiadomo każdy musi sie nauczyć na własnych błędach, a bez poparzenia łapki czasem się nie obejdzie.
anonim2015.06.8 19:09
Dopiero się obudzili gdy choroba homoseksualną się w szybkim tempie rozprzestrzenia i na niwelowanie skutków ubocznych powstałych z zalegalizowania dewiacji wydają gigantyczne kwoty. Powinni dla dobra kraju zmienić prawne rozporządzenie i uniemożliwić dla homoseksualistów szerzenia zgorszenia w przestrzeni publicznej. Organizowana parada w Berlinie podczas której środowiska lgb z całego świata demonstrują swą przypadłość również w normalnym kraju nie może mieć miejsca, każdego roku na tym odrażającym przedsięwzięciu dokonują się czyny niegodziwe.
anonim2015.06.8 19:23
@Majestic - lepiej niech ten patologiczny margines odsunie się w cień po dobroci, niż mają się doczekać drastycznych pogromów. Bo wahadło dziejów - jak to wahadło, z lewej strony z czasem pójdzie w prawą. Wydaje mi się, że najwyższy czas na to.
anonim2015.06.9 6:03
Małżeństwo to z natury związek kobiety i mężczyzny. Kobieta wychodzi za mąż a mężczyzna bierze ją za żonę. Czyli jest mąż i żona. Dwóch mężów to nie malżenstwo i dwie żony też nie.
anonim2015.06.9 10:59
+
anonim2015.06.9 14:05
Ale związki partnerskie mają.