Pentagon oszacował liczbę rosyjskiego personelu wojskowego, który pozostał na granicy z Ukrainą. Obecnie pozostaje tam około 80 tysięcy żołnierzy, informuje The New York Times powołując się na przedstawiciela Pentagonu.

Wojska rosyjskie pozostają w pobliżu różnych odcinków granicy z Ukrainą. Ta koncentracja wojsk jest nadal największym nagromadzeniem sił rosyjskich od czasu nielegalnej aneksji ukraińskiego Krymu w 2014 r., pisze wydanie.

W tym samym czasie Pentagon poinformował, że część wojsk rosyjskich wycofała się z granicy, ale pojazdy opancerzone i ciężarówki tych jednostek wojskowych nadal znajdują się w pobliżu granicy z Ukrainą.

Rosyjska agresja na Ukrainę rozpoczęła się w 2014 roku. Najpierw Rosja zajęła ukraiński Krym, następnie rozpoczęła agresję na wschodzie Ukrainy. Walki toczą się między Siłami Zbrojnymi Ukrainy z jednej strony a armią rosyjską i wspieranymi przez Rosję bojownikami, którzy kontrolują części obwodów donieckiego i ługańskiego z drugiej. Oficjalnie Federacja Rosyjska nie uznaje swojej inwazji na Ukrainę, pomimo faktów i dowodów przedstawionych przez Kijów.

Jagiellonia.org