05.12.18, 13:15screenshot Youtube

Petru: To smutny koniec tego ugrupowania

Po dzisiejszych perturbacjach związanych z nieudanym połączeniem klubów parlamentarnych PO i Nowoczesnej koniec tej drugiej wydaje się niezwykle bliski. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek jasno stwierdziła, że fakt, iż PO pożarła Nowoczesną, nie jest dla nikogo niczym zaskakującym. Teraz głos zabrał również Ryszard Petru, były lider ugrupowania, którym rządzi teraz Katarzyna Lubnauer.

To smutny koniec tego ugrupowania” - ocenił sytuację Nowoczesnej jej były lider, Ryszard Petru, na dzisiejszej konferencji prasowej. Obecna była również Joanna Scheuring-Wielgus, która stwierdziła:

Katarzyna Lubnauer i Kamila Gasiuk-Pihowicz pogrzebały Nowoczesną. To jest koniec Nowoczesnej i mówię o tym z wielką przykrością, i ze smutkiem patrzę na to, co się dzieje w Nowoczesnej od kilku miesięcy”.

Petru dodał też, że nie po to tworzył Nowoczesną, aby teraz ugrupowanie to łączyć z PO i dlatego wraz z Joanną Scheuring-Wielgus założyli Teraz!

 

Ależ ta nasza opozycja „zjednoczona”! A przecież nie dalej jak wczoraj widzieliśmy sondaż, wedle którego PiS może przegrać wybory. Warunkiem było „tylko” pójście do wyborów w koalicji: PO, Nowoczesna, PSL, SLD, Teraz oraz Razem. Dziś ten sondaż bawi jakby bardziej!

dam/PAP,Fronda.pl