29.12.16, 09:15Fot. Wikipedia

PO próbowała sprzedać polską zbrojeniówkę!

"Rząd PO-PSL przynajmniej od 2009 r. zastanawiał się nad sposobem prywatyzacji spółek polskiego sektora zbrojeniowego, a trzy lata później zapadła decyzja o wprowadzeniu ówczesnej Grupy Bumar na giełdę – wynika z protokołu pokontrolnego Najwyższej Izby Kontroli" – informuje dzisiejsza "Gazeta Polska Codziennie".

NIK negatywnie ocenił proces konsolidacji polskiego sektora zbrojeniowego przez PO-PSL – donosi wtorkowa GPC. Jak dodaje, był to kluczowy projekt rządu Tuska, a potem Kopacz. NIK stwierdził, że proces ów odbywał się pośpiesznie, bez merytorycznego uzasadnienia i analiz, które są w takich wypadkach konieczne, co więcej, nie był odpowiednio dokumentowany.

Najbardziej bulwersujący jest jednak fakt, że według NIK od 2009 roku Ministerstwo Skarbu Państwa z Aleksandrem Gradem na czele oraz MON, któremu przewodził Bogdan Klich, mieli zamiar sprywatyzować spółki z sektora zbrojeniowego. W 2012 oraz 2014 przeprowadzono dwa podejścia pod ich sprzedaż. Miało się to odbyć poprzez proces konsolidacji przemysłu obronnego w ramach Grupy Bumar. Nie zakończono na szczęście procesu, w którym w latach 2002-2012 udało się w jego ramach skonsolidować 27 spółek, z czego 20 wniósł skarb państwa

dam/telewizjarepublika.pl,GPC,Fronda.pl