21.05.21, 11:39Fot. screenshot - YouTube (Super Express, Wirtualna Polska)

PO wyrzuci Schetynę ze swoich szeregów? "Nie chodzi mu o interes Platformy, tylko własne ambicje"

Narasta napięcie pomiędzy byłym przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną, a Borysem Budką. W PO pojawiają się głosy, że Schetynie nie zależy na interesie Platformy i nie jest wykluczone wykluczenie go z szeregów partii.

Platforma Obywatelska pod przewodnictwem Borysa Budki notuje najsłabsze wyniki w historii. Widoczny jest brak strategii partii w podejściu do wielu istotnych kwestii. Przykładem tego było niedawne głosowanie w sprawie Funduszu Odbudowy, w którym PO sprawiała wrażenie kompletnie pogubionej. W takiej atmosferze nie brakuje głosów podważających mandat przewodniczącego PO Borysa Budki.

Poprzedni szef PO Grzegorz Schetyna należy do grupy największych przeciwników Budki.

We wtorek miały miejsce wielogodzinne obrady w Platformie Obywatelskiej poświęcone przyszłości partii i ewentualnej zmianie przewodniczącego.

Anonimowi działacze PO powiedzieli Gazecie Wyborczej, że to właśnie Schetyna stał za akcją zbierania podpisów pod wnioskiem o dymisję Budki.

W trakcie wtorkowej narady Budce jednak udało się obronić swoją pozycję.

- Wczoraj Grzegorz wyglądał na mocno przygaszonego i zaskoczonego negatywnymi opiniami i reakcjami wobec tych, którzy bujają łódką. Nie wyglądał na kogoś, kto jest w bojowym nastroju - mówi gazecie.pl anonimowy działacz PO.

- Gra bandycko. W ogóle nie chodzi mu o interes Platformy, tylko o wyrównanie własnych rachunków i zaspokojenie własnych ambicji - tak wypowiedział się na temat Schetyny inny z polityków PO. Zdaniem tego działacza Schetyna nie godzi się ze zmianą pokoleniową w polskiej polityce i będzie szukał kolejnych okazji do ataku.

"Polityk z władz PO", z którym porozmawiała gazeta.pl mówi z kolei, że "jeśli miarka się przebierze, jeśli będzie poczucie, że zamiast pracować na dobry wspólny wynik, Grzegorz woli dalej bujać łódką, to nie wykluczam, że się z nim pożegnamy".

- Schetyna to znana, szara eminencja. Wie, jak zarządzać partią, jak robić twardą politykę, jak wskazywać ludziom ścieżki kariery. Ale to nie jest typ lidera, reprezentującego jakiekolwiek idee na państwo, społeczeństwo, gospodarkę, cokolwiek. Za „Schetem” idzie jedna idea – żeby policzyć szable, wyrżnąć kogoś, komuś innemu coś załatwić - mówi z kolei inny polityk Platformy.

Z drugiej strony warto spytać, czy Borys Budka jest typem lidera reprezentującego idee państwowe?

jkg/gazeta

 

Komentarze

przemyśl-72021.05.23 11:26
Borys ty leniu ,zabierz się za działanie ,programowanie ,a nie wyrzucanie.
ala2021.05.22 9:33
Budka dopuszcza się przestępstwa nawołując do obalenia Rządu wybranego w demokratycznych wyborach. Takie zachowanie penalizuje KK Art. 128. Zamach na organ konstytucyjny RP § 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Zarabiaj nawet 300 dol dziennie2021.05.21 20:48
Bitcoin Time jest to platforma działająca na rynku od dwóch lat. Gdy platforma dostała mnóstwo pozytywnych opinii od partnerów z zagranicy, została także wprowadzona do Polski, gdzie teraz cieszy się ogromną popularnością i zdobyła uznanie wśród ogromnej liczne klientów. Platforma przeważa nad konkurencja tym, że jest przejrzysta.Platforma Bitcoin Time posiada wszystkie funkcje wyprzedając konkurencje i w ten sposób umożliwia zarobek każdemu początkującemu traderowi, jak i profesjonaliście. Jeśli jesteś klientem platformy Bitcoin Time to zyskujesz dostęp do: - Stałej pomocy z naszej strony 24/7 - Darmowego wsparcia i pomocy Twojego brokera - Platformy, która jest bardzo łatwa w obsłudze - Renomowanej platformy Mało tego, otrzymasz także dostęp do materiałów edukacyjnych, które pokażą Ci jak zacząć zarabiać, dodatkowo otrzymasz oprogramowanie autotradingowe, a także pomoc naszego profesjonalnego zespołu po stronie systemu, i Twojego brokera.Handlowanie kryptowalutami nigdy nie było tak proste! Wystarczy ustawić oprogramowanie, które zacznie dla nas zarabiać pieniądze przez cały czas. Zacznij zarabiać --> http://bitcointime.com.pl
chłopka2021.05.21 17:08
To jasno teroz powiedzieli , wygodali sie że im chodzi abo o interes partyjny abo o swoji ambicje . A kaj w tym wszystkim je ta obecno na wszystkich usteczkach ( a bardzi ryjach ) .....Polsko .
Marek z Warszawy2021.05.21 15:53
Przerażające jest to że tacy ludzie jak Hłamownia czy Czajkoski mają poparcie przekraczające 5%. Każdy widzi że ten pierwszy nie powiedział jeszcze nic rozsądnego a jego zachowanie sugeruje osiągnięcie wieku szkolnego. Co do drugiego typka to jego homoseksualne zacięcie polityczne jest co najmniej zastanawiające - to chyba jedyny polityk który tak mocno jest kojarzony z homoseksualnym elektoratem.
infor2021.05.21 15:41
jedno po-wskie gów.o jest lepsze od drugiego. To jest jedno wielkie szambo, które powstało na bazie nienawiści do PiS-u
Polak mały2021.05.21 14:55
B.Budka jak syndyk masy upadłościowej PO.
Tar2021.05.21 14:17
Pan Budka działa z doskonale zaplanowaną strategią i celem: PO ma przestać istnieć.
Skrzypek na dachu2021.05.21 14:04
Brawo Pan Baruch Budka , wyrzuc wszystkich tych bezboznych globalistow .
wy2021.05.22 12:18
dyktator zaczyna gorowac dostal przyzwolenie dobrze im tak to nie polityk tylko przedszkolak polityczny metoda PRL-u
Marian2021.05.21 13:21
Po żniwach w PO wybuchnie wojna. Bo wojny wybuchają po żniwach. Obydwie strony sporu kategorycznie twierdzą, że nie oddadzą nawet guzika z togi sędziego Tulei
JM2021.05.21 13:06
Nie lubię jak się przypisuje Schetynie na wyrost jakieś umiejętności. On jest taki sam pusty jak Budka. Przecież to Schetyna określił PO jako totalną opozycję!!! Ja dodam to nie opozycja, to totalna banda zdrajców i sprzedawczyków!!! Mało Schetyna deptał ścieżek do Brukseli? Mało skamłał na Polskę? Robił to wolniej niż napalony ale pusty Budka. Latający holender i nałogowy miłośnik smartfona. Jego nawet obrady w Sejmie nie interesują bo ciągle się nim bawi jak dziecko. Polityk z niego żaden, jak i cała platworma. Kto by nie był szefem tej bandy to i tak nic nie pomoże tym kłamcom i złodziejom. Niech idą na dno bagniste, z którego się nie wychodzi!!!!
Dam2021.05.21 14:01
Zapomniałeś, że Schetyna określił PO jako Opozycję Totalną, pod warunkiem że PIS będzie Władzą Totalną. A ty jesteś jej pieskiem, albo owcą beczącą "cztery nogi dobrze, dwie nogi lepiej".
Roma2021.05.21 15:39
Idż juz w cholere
Skrzypek na dachu2021.05.21 13:05
Kiedy sie gryza miedzy soba , to czasem sie zapomina , ze obydwaj panowie to bezbozne globalisci .
kaka2021.05.21 13:05
Trzeba postawic pytanie----komu ta partia jest potrzebana? i kogo reprezentuja? to jest projekt niepolski--szkaluja Polske przed europa czyli niemcami im sluza to powinno byc solidnie rozliczone!
Andrzej Łabędź2021.05.21 13:04
Zapraszam gorąco na profil Eli Barbura, znanego Izraelczyka https://www.facebook.com/Eli-Barbur-408014065948373 na którym znajdują się informacje z pierwszej ręki dotyczące państwa Izrael, które od wielu lat stawia bohaterski opór terrorystycznej hordzie palestyńskiej w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu. Mile widziani są sympatycy państwa Izrael. Wszelkiej maści idioci oraz antysemici szczyszczani są szybko i bezlitośnie.
kaka2021.05.21 13:11
Andrzejek---to przpominam ci bo masz muzg jako jajecznice---jak polacy chcieli zapisac w tym samym miejscu co klamstwa obozowe to (a chodzilo tylko aby w intereseie Polskim nie mowic ----ze polskie obozy---) MILUJACY POKOJ ZYDZI ZAWYLI JAK WSCIEKLE SUKI ABY NIE STANELO TO W POPRZEK INDASTRY HOLOKAUST---JA TO PAMIETAM---jak w bunkrach mosadu Poreba i legutko pod lufami mosadu PODPISYWALI REZYGNACJE Z TEGO ZAPISU----NO I CO PRZYGLUPIE?
kaka2021.05.21 13:21
tEN SAM bohaterski narod izraelski---zmuszal ruska zydowke do wyrzeczenia sie Jezusa wzamian za operacje (Alina Milan) Ten sam izraelski bohaterski narod wymordowal na przelomie 2008\2009 15000 palestynczykow robiac zywe tarcze z dzieci oraz prezentujac w inrenecie z zartobli komentaze jak snajperzy izraelscy strzelaja do kalek palestynskich
Skrzypek na dachu2021.05.21 13:02
Brawo Pan Baruch Budka . Teraz Polska i Izrael powinni zyc w zgodzie i wzajemnym szacunku bo Pan Jezus to Zbawiciel i najprawdziwszym Mesjaszem naszym .
mr.on2021.05.21 12:11
Dla Białego Kła takie wyrzucanie to nic nowego. Wszak ongiś, gdy Biały Kieł podskoczył Donaldowi to Donald wdeptał go w glebę i jeszcze kujawiaka na nim zatańczył. Rzecz w tym , że przewodniczący pupka tak się ma do Donalda jak krzesło zwykłe do krzesła elektrycznego. Po prostu przewodniczący pupka w trosce o swój stołek stara się wyciąć konkurentów , ale z Białym Kłem to bym uważał. Najgorsze są idiotyczne wybory - a przewodniczący pupka ostatnio bardzo źle wybiera.
Artur2021.05.21 12:11
Żeby wygrać Eurowizję to trzeba być heterofobem i marskistą- genderytą. Normalni i uzdolnienie ludzie mają małe szanse. Duża w tym zasługa takich wariatów jak pani Szpurek czy jakaś Genowefa Thunberg ze Szwecji. Zwolennicy debilnej teoriii ocieplenia klimatu ignorują fakt że Ziemia przez 75% czasu swojego istnienia nie miała śladu lodu na swojej powierzchni a obecne temperatury i pokrywy śnieżna wystęnowały tylko przez ok 25% czasu istnienia ziemi. Na Arktyce do dziś występują pozostałości roślinności upalnego klimatu podzwrotnikowego i szkielety ogromnych roślinożernych dinozaurów. ale czemu się dziwić jeśli weźmiemy pod uwagę że przeciętny lewak marksista nie wie, że jego idol Lenin został wyeksportowany z terenu Niemiec przez niemieckich biznesmenów.
PILNE! SZOK!!2021.05.21 11:51
Wujek Tuska z wermachtu oraz genderysci i aborcjonisci niderlandzcy mieli wplyw na to, ze Polaka nie ma w finale Eurowizji
czytar2021.05.21 11:56
Dramatyczne komentarze . Wstyd , kompromitacja . Jak to powiązać z PIS , Kurskim i TVP ? Brakuje jeszcze konferencji Budki i wpisu Tuska ! A to tylko zabawa . Czy Rafał był gorszy od Piaska czy Cleo . A ostatni i jedyny sukces to było z panią Górniak dawno , dawno temu . Bo Pani Edyta jest już w wieku zbliżonym do Babci Kasi . Ach te nasze kompleksy rodem z Radka Sikorskiego i Tomasza Lisa .