29.07.14, 05:39

Polacy chcą powrotu repatriantów ze Wschodu!

Petycja ma na celu zwrócenie uwagi rządu Polskiego na to, że nasze społeczeństwo popiera powrót swoich braci zza wschodniej granicy do Polski. I nie chodzi jedynie o moralne zobowiązanie wobec repatriantów ze Wschodu, ale o również o troskę o przyszłość naszej Ojczyzny. Polska jak okazuje się z różnych badań, jest po prostu najszybciej wyludniającym się państwem w Europie.

Obecnie na Wschodzie żyje około miliona naszych rodaków. Kilkadziesiąt tysięcy z nich chce powrotu do Polski - wynika z badań Fundacji Dla Polonii. Niestety w XXI w. powrót repatrianta do Polski wymaga specjalnych dokumentów, których zebranie i skompletowanie  zajmuje na ogół kilka lat. Często barierą nie do przejścia okazuje się wymóg przetłumaczenia dokumentacji na język polski na własny koszt. "To prawo związane z repatriacją musi być uproszczone. Polaków ze Wschodu nie stać często na opłacenie, np. w Kazachstanie, bardzo drogiego tłumacza. Dlatego domagamy się, aby koszty tłumaczenia dokumentów pokrywane były ze Skarbu Państwa" - mówi Michał Osiej z Fundacji Dla Polonii.

Trzeba zrobić wszystko, by otworzyć szeroko drzwi Polski na powrót naszych braci zza wschodniej granicy.

mod/"Nasz Dziennik" 

Komentarze

anonim2014.07.29 6:17
znam repatrianta który chce brać ruski paszport. "na wszelki wypadek" jak to określił.
anonim2014.07.29 6:55
Oczywiście - tym bardziej zamiast ściągać do Polski islamskich uchodźców czy wydawać paszporty tysiącom Żydów.
anonim2014.07.29 7:51
Po wyborach rozliczyć tych co tak bardzo z szerokiej ręki daj paszporty żydom a rodakom ze wschodu nie . Konfiskata majątku i paszoł won z RP żadnej dyskusji by dla następnych był sygnał. Słyszysz Kwaśniewski, Michniku i cała ta bando kontynuująca. niechlubne tradycje UB. Tu jest Polska i na panewce spalą twoje knowania szatańska lewico choć już jesteśmy bez majątków a i jeszcze szykujecie wiele niespodzianek to nie z takich popiołów podnosił się Naród Polski i tym razem będzie tak samo.
anonim2014.07.29 10:27
A co zrobił w tej materii rząd Jarosława?
anonim2014.07.29 18:37
Szkoda, że nie wiedziałem. Też bym podpisał.