26.07.13, 08:05Sondaż polityczny (fot.FreeDigitalPhotos)

Polacy nie chcą już Ruchu Palikota. Wzrasta liczba osób, które deklarują, że nie ma dla nich odpowiedniej partii politycznej

Według najnowszego sondażu Homo Homini Prawo i Sprawiedliwość nadal prowadzi. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 32 proc. ankietowanych (strata 1 punktu proc. od przedostatniego sondażu). Na kolejnym miejscu plasuje się Platforma Obywatelska na którą chce głosować 26 proc. badanych (wzrost o 1 punkt proc.). Na Sojusz Lewicy Demokratycznej głosowałoby 15 proc. Polaków (spadek o 2 punkty proc.). Do Sejmu weszłoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 5 proc.

Poza Sejmem znalazłyby się: Solidarna Polska - 4 proc.; Ruch Palikota - 3 proc.

Ciekawostką jest to, że ponad 15 proc. ankietowanych nie wskazało żadnej z istniejących partii politycznych. Tak duży procent Polaków, dla których nie ma odpowiedniej reprezentacji w polskim Sejmie może znaczyć, że przyszłe wybory okażą się porażką frekwencyjną. A to znaczy, że Polska może być rządzona przez dziwną koalicję.

sm/Wirtualna Polska

Komentarze

anonim2013.07.26 8:52
Nie wierzę w sondy. Zarówno w te z TV jak również te prowadzone przez "wiodące ośrodki badawcze".
anonim2013.07.26 9:08
Wstyd mi że na cyniczny bełkot tego manipulanta Palikota dało się nabrać tylu frajerów. Biedny ten kraj - ale chyba ma się ku lepszemu (przynajmniej w ludzkich głowach)
anonim2013.07.26 9:19
Na niczyj - ale coś mi się wydaje że ty jesteś w tej grupie... Większość jego postulatów to obraza dla zdrowego rozsądku i dryf w stroną katastrofy zwanej dumnie "postępem". Jeszcze się będą wyborcy Palikota wstydzić przed swoimi dziećmi że na niego głosowali...
anonim2013.07.26 9:56
ujadanie lemingów i tak nic nie da; jak powiedział M. M. Kolonko PiS nie musi nie robić, bo i tak wygra; AMEN
anonim2013.07.26 11:29
@icari80 - wygadujesz brednie nie poparte żadnym logicznym rozumowaniem. Tyle jadu i nienawiści - masz coś do wyborców PiS? Każdy ma prawo głosować na tą partię z której programem się identyfikuje. Ci co głosowali na PO jednak w ten sposób nie rozumują - wciąż głosują partię, która nie realizuje żadnego programu a wszelkie obietnice złożone przed wyborami nie dość że nie są wypełnione to działania PO idą w przeciwnym kierunku. Jakim trzeba być betonem żeby na nich głosować? I nie jest to zachęta do dyskusji, z ludźmi tak przeżartymi nienawiścią jak Ty dyskusji nie ma. Jesteś zwykłym trollem.
anonim2013.07.26 13:54
anty [email protected] Jako mimowolny pracodawca/sponsor mam prawo narzekać na każdego kto bez sensu trwoni moje pieniądze. Nie zgadzam się na terroryzowanie argumentem że muszę chodzić do wyborów. Wystarczy że ten pierdolnik utrzymuję. Mam wybierać z pośród szczerych idiotów i cynicznych karierowiczów? Fasadowa demokracja gdzie obywatel nie ma żadnego wpływu na to kogo zatrudnia jako polityka, narzuca dyskurs w którym mamy się wstydzić, albo za to kogo wybraliśmy, albo za to że nie wybieraliśmy. A ja mówię nie! Wystarczy że przemocą odbierają mi pieniądze. Nie będę tego legitymizował własnym głosem. Dopóki nie ma alternatywy.