Fronda.plAnioł
11.12.15, 20:51

Politycy PiS krytycznie o ataku "babć w moherach" na dziennikarza TVP

Politycy PiS ostro skrytykowali wczorajsze zachowanie pod Pałacem Prezydenckim. Miał tam miejsce incydent: grupa starszych osób nie pozwoliła pracować reportowi TVP INFO, wyrywając mu słuchawki i popychając go przed kamerami.

Chodzi o dziennikarza Radomira Wita, który relacjonował wczorajsze obchody miesięcznicy spod Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, Dziennikarz nie mógł relacjonować wydarzeń w tłumie, gdyż starsze osoby krzyczały, że nie ma prawa tam stać, a jedna pani z krzyżem w ręku wypięła mu słuchawki. - To tyle - skwitował reporter TVP INFO. - Proszę się uspokoić - mówił Wit do ludzi. - Oni chcą, byśmy się mieli teraz kłócić. Idźcie stąd, już was nie ma - odpowiedziała jedna ze starszych pań. - Won stąd do Moskwy! Resortowe sługusu! Sprzedałeś się - to inne okrzyki w kierunku dziennikarza i operatora telewizji, które padły wczoraj pod Pałacem Prezydenckim po marszu.

Dziś politycy Prawa i Sprawiedliwości skomentowali to wydarzenie: - Bardzo niedobrze się stało, że reporter TVP INFO został zaatakowany po uroczystościach miesięcznicy smoleńskiej. Nic tego nie usprawiedliwia - napisała Joanna Lichocka na Twitterze zaraz po zdarzeniu. Zgodził się z nią Jerzy Polaczek: - Tak postępować nie wolno, nic tego nie usprawiedliwia.

- To nie jest w porządku. To jest naganny fakt. Apeluję do wszystkich uczestników tych uroczystości, aby nie atakować dziennikarzy - stwierdził szef MSZ, Witold Waszczykowski. - Ten incydent nie powinien się zdarzyć. Komuś widocznie puściły nerwy - mówił rano w TVN24 Krzysztof Łapiński z PiS. - Jeśli dziennikarz tylko wykonywał swoją pracę i w żaden sposób nie przeszkadzał, i nie prowokował, powinno mu się dać dobrze wykonywać swoją pracę. Myślę, że takich incydentów już nie będzie - dodał. Łapiński zwrócił uwagę, że większość w skupieniu i ciszy uczestniczyła w uroczystościach. 

Widać, że wczorajsze zachowanie niektórych zwolenników PiS nie będzie już dłużej tolerowane. Trzeba jednak zrozumieć, że przez wiele lat to właśnie ci zwykli ludzie, byli nieustannie ignorowani, pozbywani wszelkiego głosu w przestrzeni publicznej przez poprzedni system, że trzeba jeszcze trochę poczekać, aż emocje tych ludzi po prostu ostygną!

mm/salon24.pl

<<< OTO SPOSÓB NA TO, JAK POKONAĆ ZŁEGO DUCHA! PRZECZYTAJ! >>>


Komentarze

anonim2015.12.11 21:02
Ojcu dyrektorowi też we czwartek puściły nerwy, to co tu dziwić się tym babciom ??? A swoją drogą, to kto powiedział, że w razie agresji nie będzie miał nas kto bronić ???
anonim2015.12.11 21:42
@ Wędrowny Filozof kiedy politycy PO przeproszą za pijaną, naćpaną swołocz urządzający dzikie orgie nienawiści pod pałacem w 2010 r.? ja przeprosin PO nie słyszałem, a porównanie paru rozemocjonowanych starszych pań do bardzo złych ludzi gotowych na ciężkie pobicie, a nawet zabicie starszego człowieka. to w sumie była gorsza swołocz niż kibole.
anonim2015.12.11 21:52
@ Wędrowny Filozof ten "incydent" nie warty jest komentowania. to moja odpowiedź. teraz ty odpowiedz mi co sądzisz o tych seansach nienawiści pod pałacem 5 lat temu. chociaż pewnie nie doczekam się odpowiedzi;)
anonim2015.12.11 21:56
@Gremig co ma PO do rozwścieczonych moherów? Nie każdy kto nie trawi Pisu i religii jest z PO ;)
anonim2015.12.11 22:01
O, chyba się nieco spóźniłem. A o "seansach nienawiści" - jakichkolwiek każdy zdrowy człowiek powie to samo - niedopuszczalne
anonim2015.12.11 22:02
@ Anthoniusz Nowoczesna to taka "córka" PO;) G. Braun i Michalkiewicz popierają zdecydowane działania PiSu;)
anonim2015.12.11 22:18
@ Anthoniusz a jakoś wtedy w 2010 r. nie było szumu w mediach. jedynie Ziemiec przedstawił rzetelny materiał o atakowaniu modlących się pod krzyżem.
anonim2015.12.11 22:31
@Gremig Masz 100% racji. Co do @ Wędrownego filozofa, to szkoda czasu - nie zawracaj sobie Nim głowy, bo nawet sam się doskonale rozpoznaje, nazywając się wędrownym filozofem, To znaczy, że filozofuje tylko z sosnami na wędrówce w lesie. A w polu, to z płaczącą wierzbą przy drodze.
anonim2015.12.11 22:51
https://www.youtube.com/watch?v=8rRVMAnE0Es odświeżcie sobie pamięć lemingi.
anonim2015.12.11 23:11
@ Stiepa a cóż takiego "strasznego" robi ten wyborca PiS? jakoś z rąk Pisowca nikt nie został zabity. za to morderca Cyba był kiedyś członkiem PO.
anonim2015.12.12 2:09
"Trzeba jednak zrozumieć, że przez wiele lat to właśnie ci zwykli ludzie, byli nieustannie ignorowani, pozbywani wszelkiego głosu w przestrzeni publicznej przez poprzedni system, że trzeba jeszcze trochę poczekać, aż emocje tych ludzi po prostu ostygną!" Bez przesady - tego typu zachowanie należy zdecydowania potępić, a "babcie", które ponosi temperament ukarać. Grzywną adekwatną do ich dochodów lub nakazem pracy społecznej, np. można by im nakazać sprzątać w redakcji zaatakowanych dziennikarzy.
anonim2015.12.12 2:54
Dziennikarz pchał się tam gdzie nie trzeba. Na drugi raz zastanowi się z dziesięć razy czy wejść w tłum gdzie ludzie chcą się modlić. Wcale nie dziwię się tym starszym, zepchniętym na margines ludziom.
anonim2015.12.12 5:48
Faryzeusze, wypięli się na "moherowe babcie", żeby sobie zrobić dobry PR.
anonim2015.12.12 8:21
Ludzie mają dosyć. Również - terroru medialnego.
anonim2015.12.12 8:50
@Klara Należy odróżnić dziennikarzy od kundli...Wtedy zgoda. Nikt nie kazał panu Radomirowi pracować w tej zawszonej telewizji. Kiedyś też tam pracowałem i w 1999 roku, jako jeden z nielicznych takich przypadków w historii (na bardzo porządnym i dobrze opłacanym etacie) złożyłem wymówienie...Wiem co mówię. To bagno. Mafia. Pajęczyna. Prawdziwi dziennikarze, tacy np. jak Witold Gadowski, zostali bezwzględnie usunięci. W wieżowcu na Woronicza do dzisiaj pracują goście ze służb, których Jaruzelski z Kiszczakiem wsadzili w celu kontroli informacji wychodzących do obywatela...Do dzisiaj.
anonim2015.12.12 9:09
Nie kłam marekwu od w `99 trafiłeś pierwszy raz na Sobieskiego.
anonim2015.12.12 9:16
@Wrog Synku...W 99 roku urodziło mi się czwarte dziecko. To też był jeden z powodów. Po prostu. Czasami dzieci zasypiały nad stołem wigilijnym ponieważ tatuś robił "karierę" w firmie. Wtedy jeszcze nadawaliśmy na żywo, a nie z "puszki". Najgorsi jednak byli "koledzy" łażący z łopatami za sobą i kopiący wszędzie dołki. Plus "rodzinki". I kierowniczki produkcji po zawodówkach ogrodniczych ustalające wysokości honorariów dla twórców. I mogę takich przykładów dać pełne trzy furmanki...
anonim2015.12.12 9:28
Aha... Pamiętam pierwsze wejście na żywo młodej, ślicznej i potwornie zestresowanej Dorotki Gardias z Grześkiem Michalcem. No niestety później tefałeny i warszafka ją przeżuły i wypluły. Tak działa ta sekta. Ku przestrodze.
anonim2015.12.12 11:00
NIech admin coś zrobi z tymi wyskakujacymi reklamami; na urządzeniach mobilnych nie da sie przez nie czytać Waszego serwisu!
anonim2015.12.12 19:38
Potem się okaże, że starsze państwo zostało podpuszczone tak jak andrzejek. Dokładnie to samo mówił i podszywał sią pod zwolennika Krzyża, a był i jest jego przeciwnikiem.
anonim2015.12.14 14:17
Kobietom nerwy puściły na machloje, które są wyrabiane w TVP Info, a zebrało się akurat niewinnemu chłopaczkowi na dorobku... Sorry, takie mamy mendia.