06.08.20, 11:54fot. tt/straż pożarna

Polscy strażacy już w Bejrucie

Jak podaje na swoim profilu na Twitterze Straż Pożarna, nasi strażacy przylecieli do Bejrutu w czwartek i budują tam bazę operacji ratowniczej.

W komunikacje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej na Twitterze czytamy:

- Polscy strażacy, którzy przylecieli w czwartek nad ranem do Bejrutu z pomocą dla Libanu, budują na miejscu bazę operacji ratowniczej. Wciągnęli już na maszt polską flagę, rozkładają sprzęt do łączności satelitarnej

Oraz:

- Trwa budowa bazy operacji ratowniczej w Bejrucie. Polscy strażacy wciągnęli już polską flagę na maszt. Rozkładany jest sprzęt do łączności satelitarnej. Nasza grupa tak jak pozostałe grupy USAR podlega pod Ministerstwo Obrony Libanu

W grupie polskich strażaków są: 39 ratowników grup poszukiwawczych z Warszawy, Poznania, Łodzi, Nowego Sącza, czterech ratowników chemicznych oraz cztery psy. Jak podaje komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak, polscy ratownicy są przygotowani na siedem dni ciągłej pracy na miejscu.

 

mp/twitter/tvp info

Komentarze

Mirosław Wojciechowski2020.08.6 19:31
Tutaj należą się słowa uznania wszystkim , którzy zadecydowali o tej akcji. Strażakom i społeczeństwy , które za to zapłaci. Ten groszowy wkład podatnika , pomoże innym , a i nam zostanie zapamiętane.
Byli tam już wczoraj. Również polscy.2020.08.6 12:02
Ale wolontariusze wysłani przez fundację powiązaną z koncernem Agora. O tym jednak nie można było dowiedzieć się z Frondy.
cal.502020.08.6 13:01
Zawieźli słowne wyrazy wsparcia dla Libańczyków od redaktora naczelnego?