29.10.19, 14:15

,,Polska, wieczny romans''. Pomóż wydać ważną książkę

„Polska, wieczny romans” Dariusza Gawina to zbiór esejów, w którym autor podejmuje się odczytania na nowo dorobku najwybitniejszych polskich pisarzy XIX i XX wieku: Prusa, Sienkiewicza, Reymonta, Żeromskiego, Słonimskiego i Miłosza, a także refleksji nad pismami Romana Dmowskiego. Sięga zarówno po ich wielkie powieści, znane wszystkim ze szkoły: Lalkę, Quo Vadis czy Przedwiośnie, jak również dzieła dziś już nieco zapomniane, takie jak Wiry czy Bunt. Dlaczego warto sięgać ponownie do tych lektur?

WIĘCEJ INFORMACJI - NA STRONIE TEOLOGII POLITYCZNEJ - TUTAJ


Jak pisze we wstępie autor:

Jeśli brakuje nam dzieł współczesnych, w których moglibyśmy się bez wahania rozpoznać, nie pozostaje nic innego, jak przemyśleć wszystko od nowa. Innymi słowy wyprawić się w przeszłość na poszukiwanie własnej tożsamości.

I w tę właśnie podróż zaprasza nas w książce „Polska, wieczny romans” – fascynującej refleksji o źródłach debaty nad polską nowoczesnością.

Dariusz Gawin jest historykiem idei, filozofem i publicystą, badaczem historii polskiej myśli politycznej i społecznej oraz związków literatury i filozofii. Zbiór esejów „Polska, wieczny romans” pierwotnie ukazał się nakładem Ośrodka Myśli Politycznej w 2005 roku. W 2006 roku otrzymał Nagrodę im. Andrzeja Kijowskiego, przyznawaną przez Bibliotekę Narodową. Wraz z Markiem A. Cichockim i Dariuszem Karłowiczem prowadzi w TVP Kultura program „Trzeci Punkt Widzenia”. 

Przeczytaj wstęp do książki

Przeczytaj fragment rozdziału „Reymont i rewolucja”

Przeczytaj laudację autorstwa prof. Marty Wyki

Dariusz Gawin o swojej książce [FILM]

Zapraszamy Państwa do udziału w zbiórce, a tym samym wsparcie wznowienia książki Dariusza Gawina.

Prosimy Państwa o darowizny:

➤ Każda osoba, który weźmie udział w zbiórce i wpłaci darowiznę w dowolnej wysokości, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach książki.
➤ Każda osoba, który weźmie udział w zbiórce i wpłaci darowiznę w wysokości min. 65 zł, zostanie wymieniona z imienia i nazwiska na pierwszych stronach książki oraz otrzyma bezpłatny egzemplarz pocztą.
➤ Darczyńcy, którzy wpłacą darowiznę w wysokości 500 zł otrzymają specjalny pakiet „Trzeci Punkt Widzenia” składający się z następujących 4 książek: Marek A. Cichocki, Dariusz Gawin, Dariusz Karłowicz „Trzeci Punkt Widzenia”, Marek A. Cichocki „Północ i Południe”, Dariusz Karłowicz „Polska jako Jason Bourne” oraz Dariusz Gawin „Polska – wieczny romans”.
➤ Darczyńcy, którzy wpłacą darowiznę w wysokości 1 000 zł otrzymają: Tytuł Honorowego Darczyńcy oraz pakiet „Trzeci Punkt Widzenia” składający się z następujących 4 książek: Marek A. Cichocki, Dariusz Gawin, Dariusz Karłowicz „Trzeci Punkt Widzenia”, Marek A. Cichocki „Północ i Południe”, Dariusz Karłowicz „Polska jako Jason Bourne” oraz Dariusz Gawin „Polska – wieczny romans”.

UWAGA! Przygotowaliśmy tylko 5 pakietów dla Darczyńców Honorowych.

WIĘCEJ INFORMACJI - NA STRONIE TEOLOGII POLITYCZNEJ - TUTAJ

Komentarze

J.P2019.10.29 17:48
Sam se wydaj.
Kwak kwak2019.10.29 15:23
65 złotych to trochę drogo, a ja konta w banku nie mam.