17.04.21, 18:51Fot. via: Pixabay

Polski ewangelista atakuje papieża. Nie spodobała mu się wypowiedź o Maryi

Na oficjalnym koncie papieża Franciszka na Twitterze opublikowano krótką refleksję na temat roli Maryi w życiu Kościoła i chrześcijan. To bardzo nie spodobało się polskiemu ewangeliście Radosławowi Siewniakowi, który postanowił skomentować słowa Franciszka na Facebooku.

- „Maryja nie jest jedynie pomostem między nami i Bogiem. Jest kimś więcej: jest drogą, którą Bóg przeszedł, aby dotrzeć do nas i drogą, którą powinniśmy przebyć, aby dotrzeć do Niego”

- czytamy na Twitterze ojca świętego.

Rozumienie roli Maryi jest jednym z największych problemów w dialogu ekumenicznym. Z katolickim podejściem do Matki Bożej nie zgadzają się członkowie wspólnot protestanckich, którzy z tego powodu oskarżają katolików o bałwochwalstwo. Również ostatni wpis na papieskim profilu wywołał reakcje. Postanowił odnieść się do niego Radosław Siewniak. Starą protestancką metodą głos Franciszka, będący wyrazem dwutysiącletniej tradycji, postanowił podważyć jednym zdaniem wyrwanym z kontekstu całego objawienia i tradycji.

- „Papież Franciszek przekazał parę dni temu, że Maryja nie jest jedynie pomostem między nami i Bogiem. Jest kimś więcej: jest drogą, którą Bóg przeszedł, aby dotrzeć do nas i drogą, którą powinniśmy przebyć, aby dotrzeć do Niego. Z tego powodu, że Papież jest poważaną osobistością, pozwolę sobie skomentować zdaniem największej osobistości: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie- Jezus Chrystus”

- napisał.

Pozostaje odpowiedzieć mu innym zdaniem Największej Osobistości: „Synu, oto Matka Twoja”.

kak/Facebook

Komentarze

Po co mam się podpisywać?2021.07.22 22:15
Ach ta tradycja... Ciekawe, że faryzeusze też mieli tradycję i naukę starszych, którą zastąpili prawo nadane im przez Boga. Co ciekawe to ci najbardziej religijni nie rozpoznali mesjasza, który do nich przyszedł. Tradycja nic nie znaczy, liczy się tylko Boże Słowo, a to wyraźnie mówi, że jedynie Jezus jest drogą i jest jedynym pośrednikiem. Swoją drogą takie pytanie do wielu. Jak macie najlepszego przyjaciela z którym chcecie pogadać, albo o coś go poprosić to idziecie do niego czy do jego matki? Jakby mój najlepszy przyjaciel miał do mnie sprawę, a przecież wiedziałby żebym mu pomógł to wkurzyłbym się, gdyby prosił moją mamę, żeby ona u mnie wyprosiła, żebym mu pomógł.
Chrześcijanin2021.07.22 18:51
Pisanie że stwierdzenie iż Jezus jest jedyną drogą do Boga i do zbawienia jest wyrwaniem z kontekstu to bzdura i manipulacja. Całe Pismo rzetelne Słowo Boga wskazuje że zbawienie otrzymujemy tylko przez Jezusa Chrystusa. Wyrwaniem i zmanipulowaniem jest natomiast słowo Oto matka Twoja. To nie ma nic wspólnego z wydumaną przez katolicyzm nauka o orędownictwie Marii. Przypominam że akurat pod krzyżem stał Jan, ukochany apostoł Jezusa. Samotna kobieta w tamtych czasach nie miała jak utrzymać siebie, nie było zusu i emerytur. Jezus oddał ją w ręce Jana jako opiekuna nad swą ,matką po śmierci Jezusa. Nie nam jako drogę do zbawienia czy coś w tym sensie. To jest manipulacja, herezje i zaciemnienie ewangelii zbawienia.
Zanna2021.07.22 15:21
Hej, odniosę się do dwóch poruszanych tutaj wątków :) 1. Tak, Radosław Siewniak jest ewanglistą, to nie pomyłka z ewangelikiem ze strony autora artykułu. W liście do Efezjan, Paweł mówi o pięciorakiej służbie, która jest podstawą działalności kościoła. "On też ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami, aby przysposobili świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego, aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa" Przeczytanie Biblii ze zrozumieniem wystarczyłoby, aby nie pisać, że ewangelistów było jedynie czterech. Ewangelista to ten, który podróżuje i głosi ewangelię- dokładnie to robi p. Siewniak. 2. Faktycznie Jezus powiedział - "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie" Jest to wprost napisane. Myślę, że szukanie sposobów jak obejść te słowa jest zbaczaniem z drogi ucznia Chrystusa. Papież jest tylko człowiekiem, nie jest nieomylny, ale odpowiedzialność jaka na nim spoczywa jako przedstawiciela jednego z największych wyznań chrześcijańskich jest przeogromna i takie słowa, niestety sprzeczne z Ewangelią są niesamowicie szkodliwe. Dodawanie sobie czegoś do doskonałej ofiary Jezusa i do Niego samego jest odwracaniem wzroku od Niego, a to przecież tylko na Nim powinniśmy się skupiać i jemu oddawać cześć. To jest przecież podstawa wiary chrześcijańskiej. Maria jest pięknym przykładem ufności i wierności Bogu, ale nie jest żadną pośredniczką, a już na pewno nie drogą, dokładnie tak samo jak inne postacie Biblijne. Pismo Święte nie mówi nawet słowa na temat jej śmierci, tym bardziej wniebowzięcia - zostało to kolokwialnie mówiąc wymyślone. Dzięki za uwagę! Przesyłam Wam wszystkim dużo serdeczności! Całkowicie bez przekąsu. Katolikom, protestantom, jeszcze innym. Nie szczujmy się na siebie, wyprawy krzyżowe to nie ten wiek.
Michał2021.07.22 13:18
Protestanci uznają Miriam, matkę Pana za bohaterkę wiary. Jest ona dla nich przykładem i wzorem do naśladownictwa. Nie jest jednak ani pośrednikiem, ani wstawiennikiem w niebie, ponieważ jest nim tylko Jezus. Wydaje się, że Biblia mówi o tym bardzo jasno. Słowo Boże nie otwiera przed wierzącymi możliwości modlitwy skierowanej do zmarłych. Kiedy przypatrzymy się historii kościoła pierwszego wieku, nie znajdziemy tam takich praktyk. Wydaje się to wymowne. Świadectwo Biblii nie mówi nic o szukaniu w niebie jakiegoś wstawiennictwa ani pośrednictwa poza Chrystusem. W danym nam przez Boga Piśmie Świętym, nie znajdziemy praktyk próśb o wstawiennictwo, kogoś kto odszedł z tego świata, bo tylko jednego tam w niebie mamy Arcywstwiennika, który zasiadł po prawicy Boga, by 24/7 wstawiać się za nami w modlitwie. Podnoszenie oczu ku górze i wołanie ku niebu, tylko jednego może mieć Pośrednika i tylko Jednego Adresata.
Bea2021.04.20 19:08
Cholerka. Całe życie myślałam że Ewangelistów było czterech i żaden nie miał na imię Radosław. E W A N G E L I K jeśli już, panie Autorze.
.....2021.07.22 15:30
Zacytuję inną wypowiedź: Tak, Radosław Siewniak jest ewanglistą, to nie pomyłka z ewangelikiem ze strony autora artykułu. W liście do Efezjan, Paweł mówi o pięciorakiej służbie, która jest podstawą działalności kościoła. "On też ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami, aby przysposobili świętych do wykonywania posługi, celem budowania Ciała Chrystusowego, aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa" Przeczytanie Biblii ze zrozumieniem wystarczyłoby, aby nie pisać, że ewangelistów było jedynie czterech. Ewangelista to ten, który podróżuje i głosi ewangelię- dokładnie to robi p. Siewniak.
meg2021.04.19 20:32
...i od tej chwili uczeń wziął ją do siebie" należy dodać , po to by zachować sens słów Jezusa.Drogą do Ojca jest tylko Syn.Nie należy z tego nic odejmować ani nic dodawać.
mateuszjegliński2021.04.19 16:26
Oczywiście to p Siewniak ma rację cytując Pana. Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie- Jezus Chrystus”. Bo słowa Pana na krzyżu do ucznia: synu, oto Matka twoja, wcale nie mówią o NMP, jako drodze do zbawienia, tylko, że my możemy zwracać się do NMP, jako do Matki prosząc Ją o orędownictwo na drodze, którą jest Pan. Mimo nieocenionej roli Matki Pana jest Ona naszą wspomożycielką w trudach drogi , którą jest Pan, ale nie jest sama drogą, prawdą i życiem, tylko Pierwszą uczennicą swego Syna. A protestanckie brednie papa Frani, są, jak zwykle bredniami, takimi samymi, jak protestanckie naleciałości frondy,
Lucyna2021.04.19 8:47
Warto obejrzeć https://m.youtube.com/watch?v=Gl9WZx_n3Is
man.of.Stagira2021.04.18 18:16
Zastanawia mnie SKĄD u protestantów jak Siewniak ten ICH Chrystus bierze sobie naturę LUDZKĄ? // Z bankomatu? Z uchwały komisji praw czlowieka ONZ? Senatu US of America? Z TSUE? // Skąd TĘPAKU Jezus przybrał naturę LUDZKĄ?... XXI wiek!...horror mundis...
kacpi2021.04.18 20:02
10:5 Toteż, przychodząc na świat, mówi: Nie chciałeś ofiar krwawych i darów, aleś ciało dla mnie przysposobił;
man.of.Stagira2021.04.18 23:17
Nonsens. Ciało Jezusa pochodzi od ciała jego MATKI. // Kto twierdzi inaczej -nie jest chrześcijaninem. Jest odszczepieńcem. Proste.
bogdanus2021.04.18 15:27
Jest Królową nieba i ziemi a królowa może robić wszystko na co zezwala Bóg dla naszego zbawienia. Każdy zna swoje miejsce w niebie i nie mamy pojęcia jak bardzo dużo może Najświętsza Maryja.
kacpi2021.04.18 20:04
nie jest Bogiem jest czlowiekim moze wiec tyle co ty
gość2021.04.18 13:41
Właśnie - nie ewangelista (bo to kojarzy się np. ze Św.Janem) , a przedstawiciel któregoś z dwustu pięćdziesięciu pięciu odłamów i odłamków protestantyzmu! Gdyby nie ta ich zawziętość, to może właśnie Matka Boża pomogłaby im zrozumieć ich błędy! A tak będą w nich tkwili i dziwili się, że katolicy np. nie akceptują ich "komunii" - pamiątki!
Lulek2021.04.18 13:08
Nie piszę się ewangelista tylko Ewangelik... bo ewanglistama inne znaczenia i wprowadza tutaj w błąd
lilu2021.04.18 11:05
Wszystko się zgadza panie protestancie - idąc drogą Jezusa Chrystusa kochaj Jego Matkę równie mocno jak On ją kochał. A może obawiasz się bratku, że my Katolicy możemy pokochać Maryję bardziej niż kocha ją jej syn? Kochać bardziej niż Bóg? Oj bluźnierca z Pana....
Ten "ewangelista" jest katolikiem, durniu2021.04.18 12:20
j.w.
kacpi2021.04.18 20:08
Bóg nie ma matki bo byl na poczatku przed wszystkimi i wszystkim,bo to On stworzyl wszystko
Pewien2021.04.18 10:06
młody ale całkiem rozsądny człowiek na pytanie co sądzi o takich sporach teologicznych powiedział: "wiesz nas młodych mało to interesuje, mamy inne problemy, jak się dogadają miedzy sobą albo przedstawią racjonalne argumenty na swoją rację to się będziemy zastanawiać. Tak to jest gadanie dla gadania". Jak widać nie wystarczy już tylko uważać, że ma się rację.
R2021.04.18 8:43
Katolicy pysznie kłamią na swoją zgube a ignorują słowa Jezusa
Anonim2021.04.18 8:36
Nycz też nie jest lepszy od Głodzia , Janiaka czy Gulbinowicza - Pamiętajmy: Oskarżanego przez rodziców i prokuraturę o molestowanie siedmioletnich dziewczynek księdza Dariusza Olejniczaka – pokazanego w filmie Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” – przeniósł z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego, gdzie ten opiekował się ministrantami. Później przywrócił go do jednej z warszawskich parafii. W 2012 Olejniczak został skazany na dwa lata i trzy miesiące więzienia i dożywotni zakaz pracy z dziećmi. Wcześniej – po zatrzymaniu przez policję – kardynał Nycz udzielił za niego poręczenia, dzięki czemu pedofil odpowiadał z wolnej stopy. Po odsiedzeniu wyroku ksiądz mieszkał przy seminarium i jeździł po parafiach, głosząc rekolekcje również dla dzieci. Nycz poręczył również za skazanego w 2007 na 2 lata za molestowanie kilkuletnich chłopców proboszcza Piotra D. z miejscowości Werdun, dzięki czemu dostał on wyrok w zawieszeniu. W trakcie zawieszenia niepilnowany przez kurię pedofil molestował kolejnych chłopców, za co został skazany w 2011 na 3,5 roku więzienia. Nycz dopiero wtedy suspendował księdza pedofila i zakazał mu noszenia stroju duchownego. Jako biskup koszalińsko-kołobrzeski seryjnego pedofila księdza Jerzego Ubermana skazanego w 2004 na 2 lata w zawieszeniu za molestowane trzech 12-14-letnich chłopców osadził jako rezydenta w parafii w Barcinie bez poinformowania o tym mieszkańców. Parafianie po prostu przegonili pedofila. Dopiero wówczas Nycz wydał mu zakaz sprawowania eucharystii.
Mejer2021.04.18 7:14
protestant- musiał się zalnsować, bedzie teraz maczo bo postawił sie papieżowi a wszystkie protestantki w zborze będą rozkładały nogi "na za pietnascie trzecia" za free.
matis892021.04.18 9:42
Coś Ci się pomyliło. Protestantyzm to rozkłada nogi przed Bergoglio Fałszywym Prorokiem Nie Katolikiem. Tak samo Jehowi sympatyzują z Bergoglio, wiem bo ich spytałem. Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik świętował protestancki rozłam z protestantami i ich dewiacjami, typu kobiety lesby biskupkami.
sylwe2021.04.18 7:07
ekumenizm, z pomiotami szatańskimi, nigdy, nie można zmienić nawet przecinka a co dopiero całe teksty ,won szumowino piekielna ,wasze miejsce jest w piekle , wypuścili was stamtąd tylko na chwilę
Anonim2021.04.18 7:07
A sobie losy pociągnijcie, czy Maryja miała kiecke w kwiaty czy w grochy, czy była drogą, mostem czy może furtką. To jest wszystko mitologia, bajania ciemnego ludu i żadna to prawda historyczna.
Co oni z tą Maryją?2021.04.18 4:02
Co oni z tą Maryją? Nie podoba im się różaniec, albo pieśni to niech się zajmą Lutrem czy czymkolwiek. Ja jak katolik nie wtrącam się do innych religii, tymczasem protestanci, islamiści i ateiści wiecznie szukają okazji żeby obrażać katolicyzm. Pilnujcie swojego Alaha, czy czego tam sobie chcecie. Nic wam do nas.
Kos2021.04.18 4:04
Może tak się lansują. Papież ma wielu obserwujących.
IZ2021.04.18 3:57
Ten Siewniak to jakiś nowy celebryta?
Marek2021.04.18 1:49
Ewangelista to nie to samo co ewangelik!
Jak można o ewangeliku pisać ewangelista ?!2021.04.18 1:17
Ewangelik , protestant !!
matis892021.04.18 1:11
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik w swoim masońskim bełkocie pokazywał już wiele fałszywych dróg: Pachamama, islam, religia światowa, LZPKNTB+, humanizm Antychrysta, ekologia..... Jezus o sobie mówi że sam jest drogą do Ojca, a Maryja i wszyscy święci pomagają odnaleźć tą drogę którą oni nie są. Jest nią tylko Jezus. Bergoglio jak zwykle swoim bełkotem chwyta się wszystkiego by zwodzić ludzi, katolików.
jo2021.04.18 9:13
jesteś ekspertem od wszystkiego? i medycyna i polityka i teologia i inne, a nie słyszałeś o tym żeby nie osądzać innych? Maryja JEST drogą do Syna a tym samym do Ojca, bo " Ojciec i Ja jedno jesteśmy" To nic nowego i żadna herezja w nauce KK.
matis892021.04.18 9:29
Pan Jezus drogą nazwał samego siebie. Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik zwodził już katolików na wiele dróg: demon Pachamama, islam, religia światowa, LZPKNTB+, humanizm Antychrysta, ekologia, dobroludzizm..... Zresztą Matka Boska przepowiedziała że jej imię będzie fałszywie wykorzystywane.
hm2021.04.18 11:05
Uważam że przesadzasz, Franciszek nie zmienił niczego w nauczaniu KK. Żadnej Pachamamy nie ogłosił bóstwem, rozmawia z innowiercami, grzesznikami, okazuje im miłość i szacunek ale to nie znaczy że zmienił wiarę. Pachamama była tam obnoszona ale nie jako bóstwo, to jest jakiś symbol lokalny, wyraża szacunek do ziemi. Jak u nas np w procesji noszone są wieńce dożynkowe czy inne symbole np. patriotyczne to przecież nie oznacza że uważamy je za bóstwo jakieś
matis892021.04.18 15:52
Owszem, Pachamama to pogański bożek, bałwan.
Michał2021.07.22 17:59
Jeśli myślisz, że Twoje dożynki to patriotyczna tradycja to zdrowia życzę.. ;) Poczytaj o tym trochę - Dożynki swoim rodowodem sięgają czasów przedchrześcijańskich i mają związek z pogańskim Świętem Plonów. Słowianie co roku w czasie równonocy jesiennej składali ofiary dziękczynne bóstwom, np. Mokoszy, Welesowi i Świętowitowi – słowiańskim bóstwom urodzaju.
Konrad Józef Turzyński2021.04.18 0:35
Ewangelistów było czterech, żaden z nich nie miał na imię Radosław.
anomim2021.04.18 0:28
nareszcie Ktoś powiedział prawdę. Gratuluję
Dziadek2021.04.17 23:21
Proszę o łapkę dla wnuczka https://www.youtube.com/watch?v=1SzIWRP2-xk
A2021.04.17 22:34
Panie Siewniak czytać ze zrozumieniem
p2021.04.17 22:28
Blużnierco niech ci Bóg wybaczy.
Anonim2021.04.17 22:19
Bo Chrystus był z Wadowic, a Matka Boska z Częstochowy, to kto ma lepiej wiedzieć?
Judyta2021.04.17 22:13
Wiadomo przecież ,że zwykły Polski ksiądz z Pierdziszewa wie o piśmie świętej więcej jak papież Fronciszek !
Po 11 ...2021.04.17 22:13
A osiołek? Dlaczego osiołek nie jest pośrednikiem? To na nim Jezus wjechał do Jerozolimy. Proszę o uznanie boskości osiołka i skomponowanie odpowiednich modlitw. Np. O Osiołku bez grzechu pierworodnego poczęty, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
Samo gęste2021.04.17 21:39
Skąd ten "Ewangelista" tyle wie o Maryi? Raz się odezwała w ewangeliach, poza tym Jezus wprost powiedział o niej, że nie jest jego matką, bo jego matką i braćmi są ci, którzy słuchają jego nauk. Stąd wniosek, że Maryja nie słuchała jego nauczania, a teraz ma być drogą. No ciekawe.
słyszałeś o dekalogu?2021.04.17 22:58
Czcij ojca swego i matkę swoją, sądzisz że Jezus łamał przykazania, grzeszył?
dokładniej to2021.04.17 23:06
powiedział że kto zachowuje przykazania ten jest mi bratem, siostrą, matką, ojcem (czyli jest mi bardzo bliski) i nie powiedział że Maryja nie jest jego matką bo musiałby kłamać
jeszcze dokładniej2021.04.17 23:14
a tak wg. tego co powiedzial, to powiedział: "kto pełni wolę bożą".
no tak2021.04.18 8:43
a pełnić wolę znaczy żyć zgodnie z dekalogiem, mówiąc najkrócej
kacpi2021.04.18 20:16
Bóg nie ma matki.Potrafisz to ogarnać biedaku
ŻeCo???2021.04.18 4:17
Maryja raz się odezwała w Ewangeliach? O czym ty mówisz? Kto Ci takich bzdur nagadał? Poczytaj zanim coś napiszesz!
ryszard2021.04.17 21:15
Podążając drogą logiki Siewniaka, trzeba by twierdzić, że Jezus Chrystus nie mógł chodzić żadną drogą bo powiedział przecież: "Ja jestem drogą i prawdą", więc droga drogą chodzić nie może.
Anonim2021.04.17 21:12
Więc pytam Was, czy przypadkiem nie posłaliście na urlop Jezusa. Już nie jest On jedynym Pośrednikiem, a Maryja raczej służebnica Pańska i służebnica Jezusowego Pośrednictwa? /stp/
...2021.04.17 21:12
ewangelista z Polski...hm...może jakiś apokryf chociaż napisał...czy już opublikowali...????.proszę....chociaż fragmencik na frondzie.....
Jozek2021.04.17 20:43
Protestanci nienawidza Maryi, takze cokolwiek sie powie to zaczynaja szczekac. Dopoki beda bagatelizowac Maryje i robic z Niej surogatke niczego nie zrozumieja...
Kult Bogini-Matki2021.04.17 20:11
jest obecny w wielu religiach.
...2021.04.17 21:08
no i co z tego....?
kacpi2021.04.18 20:19
Ano to z tego ze wszystkie religie prowadza do piekla
as as2021.04.17 20:02
Franciszek jest znany z nieortodoksji, ale tym razem nie widzę sprzeczności między "pomostem" a drogą, którą jest Jezus. Niepotrzebny szum
matis892021.04.18 1:16
Czytaj ze zrozumieniem. ,,Maryja nie jest jedynie pomostem między nami i Bogiem. Jest kimś więcej: jest drogą...''
Romanowski2021.04.17 19:57
Piąty i to Polak.
"ewangelista"? :))2021.04.17 19:36
znam czterech, ale nie wiedziałem, że był wśród nich Polak. Może chodzi wam o ewangelika?
Polski ewangelista atakuje papieża.2021.04.17 19:32
Nie spodobała mu się wypowiedź o Maryi./// Na oficjalnym koncie papieża Franciszka na Twitterze opublikowano krótką refleksję na temat roli Maryi w życiu Kościoła i chrześcijan. To bardzo nie spodobało się polskiemu ewangeliście Radosławowi Siewniakowi, który postanowił skomentować słowa Franciszka na Facebooku. - „Maryja nie jest jedynie pomostem między nami i Bogiem. Jest kimś więcej: jest drogą, którą Bóg przeszedł, aby dotrzeć do nas i drogą, którą powinniśmy przebyć, aby dotrzeć do Niego” - czytamy na Twitterze ojca świętego. Maryja nie jest jedynie pomostem między nami i Bogiem. Jest kimś więcej: jest drogą, którą Bóg przeszedł, aby dotrzeć do nas i drogą, którą powinniśmy przebyć, aby dotrzeć do Niego. #ZwiastowaniePańskie — Papież Franciszek (@Pontifex_pl) March 25, 2021 Rozumienie roli Maryi jest jednym z największych problemów w dialogu ekumenicznym. Z katolickim podejściem do Matki Bożej nie zgadzają się członkowie wspólnot protestanckich, którzy z tego powodu oskarżają katolików o bałwochwalstwo. Również ostatni wpis na papieskim profilu wywołał reakcje. Postanowił odnieść się do niego Radosław Siewniak. Starą protestancką metodą głos Franciszka, będący wyrazem dwutysiącletniej tradycji, postanowił podważyć jednym zdaniem wyrwanym z kontekstu całego objawienia i tradycji. - „Papież Franciszek przekazał parę dni temu, że Maryja nie jest jedynie pomostem między nami i Bogiem. Jest kimś więcej: jest drogą, którą Bóg przeszedł, aby dotrzeć do nas i drogą, którą powinniśmy przebyć, aby dotrzeć do Niego. Z tego powodu, że Papież jest poważaną osobistością, pozwolę sobie skomentować zdaniem największej osobistości: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie- Jezus Chrystus” - napisał.
c.d.2021.04.17 19:32
Nie spodobała mu się wypowiedź o Maryi./// Na oficjalnym koncie papieża Franciszka na Twitterze opublikowano krótką refleksję na temat roli Maryi w życiu Kościoła i chrześcijan. To bardzo nie spodobało się polskiemu ewangeliście Radosławowi Siewniakowi, który postanowił skomentować słowa Franciszka na Facebooku. - „Maryja nie jest jedynie pomostem między nami i Bogiem. Jest kimś więcej: jest drogą, którą Bóg przeszedł, aby dotrzeć do nas i drogą, którą powinniśmy przebyć, aby dotrzeć do Niego” - czytamy na Twitterze ojca świętego. Maryja nie jest jedynie pomostem między nami i Bogiem. Jest kimś więcej: jest drogą, którą Bóg przeszedł, aby dotrzeć do nas i drogą, którą powinniśmy przebyć, aby dotrzeć do Niego. #ZwiastowaniePańskie — Papież Franciszek (@Pontifex_pl) March 25, 2021 Rozumienie roli Maryi jest jednym z największych problemów w dialogu ekumenicznym. Z katolickim podejściem do Matki Bożej nie zgadzają się członkowie wspólnot protestanckich, którzy z tego powodu oskarżają katolików o bałwochwalstwo. Również ostatni wpis na papieskim profilu wywołał reakcje. Postanowił odnieść się do niego Radosław Siewniak. Starą protestancką metodą głos Franciszka, będący wyrazem dwutysiącletniej tradycji, postanowił podważyć jednym zdaniem wyrwanym z kontekstu całego objawienia i tradycji. - „Papież Franciszek przekazał parę dni temu, że Maryja nie jest jedynie pomostem między nami i Bogiem. Jest kimś więcej: jest drogą, którą Bóg przeszedł, aby dotrzeć do nas i drogą, którą powinniśmy przebyć, aby dotrzeć do Niego. Z tego powodu, że Papież jest poważaną osobistością, pozwolę sobie skomentować zdaniem największej osobistości: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie- Jezus Chrystus” - napisał.
#Szatan#2021.04.17 19:23
Prymitywizm potomków chłopów pańszczyźnianych jest niepojęty. Abp Jędraszewski bierzmuje w pandemii. W kościołach wolnoamerykanka: przekroczony limit wiernych, brak maseczek.Ci ludzie idą jak kupa baranów na rzeź. I podsuwają swoje dzieci tym zwyrodnialcom.Jak można pozwolić na dotykanie dzieci przez tego przebierańca bez maski ? Ludzie, jak wam rozum odjęło dbajcie przynajmniej o dzieci!!!
meg2021.04.19 20:58
'przebierańca baz maski " napisałeś ? W masce na zakupach w markecie to dopiero jesteś przebieraniec ,szatanie bohaterze.Tu są prymitywni a ty ciemniak co uwierzył w babę Jagę bez maseczki. Poczytaj pracę naukowe nt noszenia masek i nie oglądaj tak dużo dobranocek .
Daro2021.04.17 19:22
No ale w Ewangelii Jana 14.6 Jezus odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie. Tylko Jezus jest droga do ojca nie m innej drogi.
Polski ewangelista atakuje papieża.2021.04.17 19:05
Nie spodobała mu się wypowiedź o Maryi./// Na oficjalnym koncie papieża Franciszka na Twitterze opublikowano krótką refleksję na temat roli Maryi w życiu Kościoła i chrześcijan. To bardzo nie spodobało się polskiemu ewangeliście Radosławowi Siewniakowi, który postanowił skomentować słowa Franciszka na Facebooku. - „Maryja nie jest jedynie pomostem między nami i Bogiem. Jest kimś więcej: jest drogą, którą Bóg przeszedł, aby dotrzeć do nas i drogą, którą powinniśmy przebyć, aby dotrzeć do Niego” - czytamy na Twitterze ojca świętego. Maryja nie jest jedynie pomostem między nami i Bogiem. Jest kimś więcej: jest drogą, którą Bóg przeszedł, aby dotrzeć do nas i drogą, którą powinniśmy przebyć, aby dotrzeć do Niego. #ZwiastowaniePańskie — Papież Franciszek (@Pontifex_pl) March 25, 2021 Rozumienie roli Maryi jest jednym z największych problemów w dialogu ekumenicznym. Z katolickim podejściem do Matki Bożej nie zgadzają się członkowie wspólnot protestanckich, którzy z tego powodu oskarżają katolików o bałwochwalstwo. Również ostatni wpis na papieskim profilu wywołał reakcje. Postanowił odnieść się do niego Radosław Siewniak. Starą protestancką metodą głos Franciszka, będący wyrazem dwutysiącletniej tradycji, postanowił podważyć jednym zdaniem wyrwanym z kontekstu całego objawienia i tradycji. - „Papież Franciszek przekazał parę dni temu, że Maryja nie jest jedynie pomostem między nami i Bogiem. Jest kimś więcej: jest drogą, którą Bóg przeszedł, aby dotrzeć do nas i drogą, którą powinniśmy przebyć, aby dotrzeć do Niego. Z tego powodu, że Papież jest poważaną osobistością, pozwolę sobie skomentować zdaniem największej osobistości: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie- Jezus Chrystus” - napisał.
Polski ewangelista atakuje papieża.2021.04.17 19:06
Nie spodobała mu się wypowiedź o Maryi./// Na oficjalnym koncie papieża Franciszka na Twitterze opublikowano krótką refleksję na temat roli Maryi w życiu Kościoła i chrześcijan. To bardzo nie spodobało się polskiemu ewangeliście Radosławowi Siewniakowi, który postanowił skomentować słowa Franciszka na Facebooku. - „Maryja nie jest jedynie pomostem między nami i Bogiem. Jest kimś więcej: jest drogą, którą Bóg przeszedł, aby dotrzeć do nas i drogą, którą powinniśmy przebyć, aby dotrzeć do Niego” - czytamy na Twitterze ojca świętego. Maryja nie jest jedynie pomostem między nami i Bogiem. Jest kimś więcej: jest drogą, którą Bóg przeszedł, aby dotrzeć do nas i drogą, którą powinniśmy przebyć, aby dotrzeć do Niego. #ZwiastowaniePańskie — Papież Franciszek (@Pontifex_pl) March 25, 2021 Rozumienie roli Maryi jest jednym z największych problemów w dialogu ekumenicznym. Z katolickim podejściem do Matki Bożej nie zgadzają się członkowie wspólnot protestanckich, którzy z tego powodu oskarżają katolików o bałwochwalstwo. Również ostatni wpis na papieskim profilu wywołał reakcje. Postanowił odnieść się do niego Radosław Siewniak. Starą protestancką metodą głos Franciszka, będący wyrazem dwutysiącletniej tradycji, postanowił podważyć jednym zdaniem wyrwanym z kontekstu całego objawienia i tradycji. - „Papież Franciszek przekazał parę dni temu, że Maryja nie jest jedynie pomostem między nami i Bogiem. Jest kimś więcej: jest drogą, którą Bóg przeszedł, aby dotrzeć do nas i drogą, którą powinniśmy przebyć, aby dotrzeć do Niego. Z tego powodu, że Papież jest poważaną osobistością, pozwolę sobie skomentować zdaniem największej osobistości: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie- Jezus Chrystus” - napisał.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.17 19:04
maryja to zwykła żydowska szmata która pyerdoliła się za chajc! a jezusik to jej bękart który upyerdolił sobie że jest synem boga!
Palindrom2021.04.18 0:53
Twój psychiatra wie, co tu wypisujesz?
jujuna2021.04.18 11:46
Sancte Michael Archangele, defende nos in praelio, contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae caelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute, in infernum detrude. Amen.