23.01.18, 14:08zdj. screen Youtube

Pomóż uratować 20-miesięcznego chłopca (PETYCJA)

"Rodzice 20-miesięcznego chłopca walczą o jego życie i potrzebuję naszej pomocy. Szpital brytyjski nie pozwala rodzicom podjąć decyzji o tym, gdzie i jak chcą leczyć swoje dzieciko"- fundacja CitizenGO opisuje historię 20-miesięcznego Alfiego Evansa. Trudno nie zauważyć, że przypomina ona historię Charliego Garda. Alfiego można uratować- podpiszmy petycję!

Szanowni Państwo,

pewnie pamiętają Państwo historię chłopca Charliego Garda. Właśnie potrzeba naszej wspólnej mobilizacji, aby zawalczyć o inne dziecko. Jest nim Alfie Evans.

http://www.citizengo.org/pl/lf/148038-ratujmy-alfiego-evansa

Rodzice 20-miesięcznego chłopca walczą o jego życie i potrzebuję naszej pomocy. Szpital brytyjski nie pozwala rodzicom podjąć decyzji o tym, gdzie i jak chcą leczyć swoje dzieciko.

Chłopiec urodził się w terminie i wydawało się, że w dobrym stanie. Dopiero po kilku tygodniach rodzice zauważyli niepokojące objawy. Cierpi m.in. na epilepsję i ciągłe napady padaczkowe. Rodzice chcieliby ratować swoje dziecko, wiedzą, że są lekarze, którzy mogą spróbować mu pomóc, jednak szpital wystąpił do sądu o to, aby móc odłączyć chłopca od aparatury podtrzymującej jego życie!

Podpiszmy petycję:

http://www.citizengo.org/pl/lf/148038-ratujmy-alfiego-evansa

Podobnie, szpital nie pozwala rodzicom przetransportować ich dziecka do innego szpitala (argumentując to ryzykowną podróżą, jednak tego argumentu nie podzielają wspierający rodziców lekarze twierdząc, że jest to ryzyko minimalne), podobnie jak nie chce nawet spróbować leczenia, o które proszą rodzice, na miejscu. Znaleziono co najmniej trzy firmy transportujące chorych, które są gotowe podjąć się odpowiedzialnie takiego przewiezienia dziecka.

Jeśli szpital Alder Hey w Wielkiej Brytanii nie jest w stanie lub nie chce leczyć dziecka, a jedynie walczy o odłączenie go od aparatury, pomóżmy rodzicom w ich walce o transport do innej placówki, gotowej podjąć się leczenia.

http://www.citizengo.org/pl/lf/148038-ratujmy-alfiego-evansa

Dziękuję Państwu za dołączenie do tej petycji.

Serdecznie pozdrawiam,

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk wraz z Zespołem CitizenGO