07.12.19, 14:15

Premier Morawiecki: To ważne, że władze RFN nie zapominają o zbrodniach popełnionych podczas II WŚ

To ważne, że władze RFN nie zapominają o zbrodniach popełnionych podczas II wojny światowej na terenie okupowanej Polski” - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Odniósł się tym samym do wczorajszych uroczystości 10-lecia Fundacji Auschwitz-Birkenau, w których wzięła udział kanclerz Niemiec.

Angela Merkel wczoraj po raz pierwszy przybyła na teren dawnego obozu zagłady Auschwitz.

Jak dalej dodał w swoim wpisie polski premier:

Mam bowiem w pamięci książkę Krzysztofa Kąkolewskiego <<Co u pana słychać?>>, w której autor przeprowadził wywiady z Niemcami uczestniczącymi w zbrodniach popełnianych na terenie okupowanej Polski, a mimo to zostały one oczyszczone po wojnie przez niemieckie sądy. Osoby te próbowały podważać swoją rolę podczas wojny. Jeden z nich mówi: <<Sąd przekonał się, że nic nie wiedziałem. Opieram się na wyroku sądu>>. Inny: <<To było zgodne z niemieckim prawem>>”.

Dalej napisał:

To ważne, że młodsze pokolenie Niemców, patrzy inaczej na przeszłość. Dlatego wizyta Kanclerz Merkel jest tak ważna i symboliczna”.

dam/Facebook,Fronda.pl

Komentarze

paulina x2019.12.8 13:06
I trzeba im panie premierze regularnie o tym przypominać, dokładnie tak jak Pan to robi. Nie ma zgody na niepamięć.
rdaneel2019.12.8 8:14
"RFN" ? nono... brakuje mi słowa "reakcjoniści" osiem klas, wrogowie polaków, RFN... łączy się to w pewną całość...
Ich warte!2019.12.7 16:25
@karlsson - "Polaczki nawet nie umieją mówić po niemiecku.." - Und was ist mit dir, sprechen du Deutsch? Nun, zeigen du es mir.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.7 15:33
Szkoda że PiS z kościołem szybko zapomniał o pedofilii klechów!
paulina x2019.12.8 13:07
Komentarz zupełnie nie na miejscu. Mowa jest o pamięci i szacunku dla pomordowanych Polaków. Morawiecki dużo robi by świat o tych zbrodniach nie zapomniał. To jest nasz, Polaków obowiązek.
KKK2019.12.7 14:33
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pienądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy rasista, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha. Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. W dniu 25.11.2019 komentator portalu Fronda Björn Karlsson zamieścił rasistowski wpis ! My czytelnicy portalu prosimy o ukaranie tego rasisty, jego blokadę na portalu lub zawiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Przypominamy, że rasizm jest w Polsce przestępstwem karalnym !! Oto jego rasistowski wpis Björn Karlsson 25.11.19 11:11 Viki Gabor typowo polskie imię i nazwisko! i ta słowiańska uroda... Do tego tańczył chłopak w różowej kamizelce i czarny imigrant jeszcze. A nie, ten czarny to był syn matki tej z Częstochowy, to swój przecie a nie jakiś imigrant co to przenosi choroby i pasożyty. A Ciemny Lud kupił wszystko i pan Kurski jaki dumny ze swojego odkrycia ,prawdziwy sukces PiSu a najbardziej żoliborskiego prezesiny... https://www.fronda.pl/a/matka-kurka-wiocha-nie-zadna-swiatowosc-multikulturowy-chlam-nie-zadna-polskosc,136609.html Do moderatora portalu Frondy: Popatrz sobie człowieku na wpisy, a szczególnie wpis niejakiego Björn Karlsson : Toż to czysty R A S I Z M !!!!!!!!! Czy ty chłopie, mówię do moderatora portalu Franda popierasz rasizm ?!! Jeszcze raz - czekam krótki czas, a potem zawiadamiam prokuraturę ! Tak nie może być dalej !!! W Polsce rasizm i antasemityzm jest traktowany jako przestępstwo i ścigany przez sądy i prokuraturę !!!
Stachu2019.12.7 14:32
To prawda Panie Premierze Morawiecki, teraz, kiedy Merkel już wie co zrobili Niemcy Polakom, należałoby wzmocnić kampanię o odszkowowaniach wojennych dla Polaski, a potem pzedłożyć wniosek wraz z wyliczeniami i negocjować sposób wypłacania tych odszkodowań. Nie możemy im popuścić za to co niemieccy mordercy robili z Polskł i Polakami !!!