17.08.20, 16:13Fot. screenshot - YouTube (Kancelaria Premiera), Facebook (Mateusz Morawiecki)

Premier stanowczo reaguje na skandaliczne teksty Onetu i ,,Newsweeka’’

Premier Mateusz Morawiecki zajął stanowisko ws. skandalicznych artykułów publikowanych w stulecie Bitwy Warszawskiej na łamach portalu Onet i tygodnika „Newsweek”. Szef rządu odniósł się do tych publikacji za pośrednictwem Facebooka, gdzie podkreślił, że nie może być zgody na „ahistoryczne traktowanie faktów”. W związku z tym skierował list do Prezesa RASP Polska.

- „Każdy z nas ma dowolną możliwość wyboru preferowanego medium - portalu, czasopisma, radia, telewizji, sieci społecznościowej czy aplikacji. To wolność debaty i słowa są fundamentami demokracji - wartości, o którą walczyli nasi przodkowie, również pod Warszawą w roku 1920” – rozpoczyna swój wpis Mateusz Morawiecki.

- „Zawsze będę zwolennikiem i obrońcą pluralizmu medialnego. Jednak jako obywatel, internauta i historyk chciałbym zabrać głos w sprawie artykułów, jakie ukazały się w rocznicę Bitwy Warszawskiej na portalu Onet i tygodniku Newsweek Polska. Mam na myśli teksty: Tego, co wyprawiają Polacy, nie da się opowiedzieć. Lekarz Armii Czerwonej pisze z frontu poruszające listy do żony oraz Prawda o losach jeńców sowieckich wojny 1920 roku. Piekło za drutami” – pisze.

- „Ich kontekst niesie bardzo duże zagrożenie dla nieświadomych odbiorców. Nie może być zgody na przewartościowywanie ról w konflikcie, wybiórcze, ahistoryczne traktowanie pewnych faktów i zrównywanie cierpień obrońców z agresorami. Prawda leży w interesie nas wszystkich. Nie jest partykularna, ale w pełni uniwersalna. Powinniśmy bronić jej wszyscy” – podkreśla.

Premier poinformował, że skierował list do Prezesa RASP Polska Marka Dekana, w którym wskazuje, iż jako ofiara sowieckiej agresji, Polska nie może sobie pozwolić na zafałszowanie prawdziwego obrazu wojny polsko-bolszewickiej.

kak/Facebook – Mateusz Morawiecki

Komentarze

memento2020.08.17 18:38
Zadam takie proste pytanie: co robili uzbrojeni bolszewicy na terenie Polski. Przyszli szukać pracy, czy może turystycznie? Każdy okupant mordujący na cudzej ziemi powinien w niej zostać. A czy Niemców głodujących i marznących pod Stalingradem też będziecie żałować?
Tadeusz2020.08.17 18:01
Jeńcy - Bolszewicy , rzeczywiście głodowali w obozach jenieckich. W tym czasie, też cały naród Polski głodował.
Szybka Randka2020.08.17 17:55
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Bydło bolszewickie do dzisiaj wije się z bólu!2020.08.17 17:40
Mój prapra YEBAŁ to bydło pod Zamościem a później nad Niemnem! Pod szable w pierwszej kolejności szli komisarze żydowscy, kłonicami polskie chłopstwo dobijało to PARCHATE bydło i wdeptywało w gnój. Szabla mojego prapra wisi dumnie w rodzinnym dworku wraz z odnaczeniami.
Marian2020.08.18 10:17
Sam jesteś parchaty! Jak można używać takiego języka?!
Władimir Illicz Ulijanow2020.08.17 17:35
Cała prawda w tym artykule o cierpieniu jeńców sowieckich. Jako katolikom powinno być wam szczególnie przykro.
Po 11, nie OBOJĘTNY2020.08.17 19:27
Ale czemu? Katolicy uwielbiają torturować, mścić się, zabijać (kara śmierci), dzielić, szczuć i nienawidzić. To mają we krwi. Na pewno nie jest im przykro, radują się w Panu :)
Alojzy Cedzidło2020.08.17 17:03
Taka to " demokracja " pod nadzorem Brukseli . Co tam jeszcze w tym układzie Ribentrop _ Mołotow zostało " uzgodnione "?
ladychapel2020.08.17 16:46
Napiszcie o tym jak walicie propagande przedrukowywujac w Kurierze Wilenskim artykuly z Gazety Polskiej i jak bredzicie o tym, ze celebryci pozyskuja z nienarodzonych dzieci substancje pomagajaca im wygladac mlodo. A coby nie bylo, ze zmyslam - prosze - fotka z KW i przedruk artykulu z GP https://ibb.co/Hx80wd2
Japa2020.08.17 16:54
Czyli , udowodnijcie sobie sami ,że ja mam rację . Wygodne . prawda ? Skąd ja to znam . Brakuje mi tylko przy tym ,,poleceniu " grożby ." Tylko spróbujcie racji mi nie przyznać Nie radzę "