29.11.15, 21:26

Premier Szydło mówi NIE dla kolejnych kwot i pokazuje rozwiązanie!

– Kierunek, który prezentuje Polska to próba rozwiązania problemu poza granicami Unii Europejskiej. Kolejne kwoty to nie rozwiązanie problemu, tylko jego pogłębianie – mówiła Beata Szydło po szczycie UE–Turcja w Brukseli. – W swoim wystąpieniu podkreśliłam, że nie zgadzamy się na ustalenie nowych kwot – poinformowała.

Na konferencji prasowej po szczycie Unia-Turcja premier Beata Szydo zaprezentowała ustalenia tego spotkania. Zaznaczyła, że w swoim wystąpieniu na szczycie podkreślała, że nie zgadza się na przyjmowanie nowych kwot uchodźców. Wielokrotnie powtarzała, że problem migracyjny należy rozwiązać poza granicami UE. Poinformowała  również, że jutro w Paryżu spotka się z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

– Można powiedzieć, że problem, który od długiego czasu jest mocno omawiany, idzie dziś w dobrym kierunku – komentowała dzisiejszy szczyt w Brukseli polska premier.

Zaznaczała, że większość przywódców krajów Unii Europejskiej skłania się ku rozwiązaniu, żeby problem uchodźców rozwiązywać metodami finansowymi, poprzez pomoc finansową dla Turcji.

Dodała, że o nie ostatnie spotkanie na szczeblu unijnym w tej sprawie, ponieważ "problem nie jest jeszcze rozwiązany". – Na następnym spotkaniu w połowie grudnia temat ten zostanie zapewne jeszcze doprecyzowany. Problem uchodźców imigrantów nie jest rozwiązany, dlatego trzeba będzie ten temat kontynuować – mówiła. – Środki finansowe to kwestia, która zostanie jeszcze doprecyzowana, będziemy rozmawiać też o podziałach kwot – dodawała. 

Jak informowało wcześniej RMF FM, Polska przeznaczy na pomoc uchodźcom znajdującym się na terenie Turcji 71 mln euro w ciągu trzech lat. Kwota została wyliczona przez Komisję Europejską na podstawie Produktu Krajowego Brutto poszczególnych krajów Unii. – Polska będzie partycypowała w takich decyzjach, to stanowisko które realizujemy konsekwentnie. Chcemy wspierać i nieść pomoc humanitarną dla uchodźców poza granicami Unii Europejskiej. Taka decyzja została zadeklarowana przez wszystkich członków UE – mówiła premier Szydło. – Jesteśmy za tym, żeby podział finansowy był podziałem sprawiedliwym. O szczegółach będę mówić jak będziemy mieli doprecyzowane stanowisko tutaj na szczeblu unijnym – dodała.

– Jestem umówiona z Tuskiem na spotkanie jutro w Paryżu. Z premierem Cameronem mam nadzieję spotkać się w Polsce – mówiła Szydło na konferencji prasowej.

za: telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2015.11.29 22:10
Pierwszym podejrzanym sprawcą skrytobójczych zabójstw jakie miały miejsce w Polsce w okresie rządów PO (2007 - 2015) jest sam Donald Tusk. O czym może rozmawiać premier polskiego rządu z podejrzanym o liczne zbrodnie polityczne?
anonim2015.11.30 0:09
W zasadzie to Tusk powinien się spotykać raczej z prokuratorem, ale cóż, polityka...
anonim2015.11.30 7:47
Dlaczego ma to być "pomoc finansowa dla Turcji"? Żeby Turcją ja przejadła albo przeznaczyła na wojnę z Kurdami? Ta pomoc powinna docierać do obozów i tylko tam. Powinna pomóc uciekinierom w przetrwaniu i zorganizowaniu powrotu. Porzucone przez nich dobra w ojczyźnie nie powinny stać się trwałym łupem dla ISIS!
anonim2015.11.30 7:50
W ogóle ułatwianie Syryjczykom migracji i osiedlanie ich w Europie jest nagradzaniem ISIS porzuconą własnością uciekinierów. Ona powinna wrócić do prawowitych właścicieli!
anonim2015.11.30 8:04
Pani Premier mówi jasno, że nie zgadza się na kolejny podział kwoty uchodźców co jednoznacznie wskazuje że kwoty już nam przyznane( te siedem tysięcy ludzi) są aktualne. Premier Szydło zrobiła to samo co Platforma a chyba nie tak miało być.. W Polsce mówiła że nie przyjmiemy uchodźców po tym co stało się w Paryżu, a tym czasem pojechała, nie powiedziała że ich nie przyjmiemy, powiedziała " nie" dla kolejnych kwot i każe się cieszyć....
anonim2015.11.30 8:08
Żadnych "uchodźców"! Już się wystraszyła?
anonim2015.11.30 10:01
Starożytny Rzym płacił za swoje bezpieczeństwo, barbarzyńcom. I jak wiemy, dzięki temu nie uniknął upadku !