20.03.19, 16:49Zdj. Krzysztof Sitkowski, Kancelaria Prezydenta(edytowane)

Prezydent i premier zażegnają spór między ZNP i rządem? Wieczorem spotkanie

Prezydent i premier będą dziś wieczorem rozmawiać na temat sytuacji w oświacie i zapowiadanego strajku nauczycieli. Poinformowała o tym na antenie TVP Info szefowa Kancelarii Prezydenta, Halina Szymańska. 

Od 5 marca trwa referendum strajkowe zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w ramach prowadzonego sporu zbiorowego. Potrwa do 25 marca i odbywa się we wszystkich szkołach i placówkach, z którymi w ramach sporu zbiorowego zakończono etap mediacji bez porozumienia w kwestii podwyżek o tysiac złotych.

Jeżeli taka będzie wola większości, wyrażona w referendum, nauczyciele ósmego kwietnia rozpoczną strajk. Jego termin może pokryć się z egzaminami gimnazjalnymi i egzaminami ósmoklasisty. 

Prezes ZNP we wtorek wyraził nadzieję, że jeżeli nic się nie zmieni, do strajku przystąpi od 85 do 90 proc. szkół i taki sam odsetek nauczycieli. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Urszula2019.03.20 20:40
Zażegnają jak dadzą nauczycielom tego tysiaka. Inaczej wątpię.
Piotr Nowak2019.03.20 18:41
Dogadają się między sobą? - no to co? Załatwione? - Tak załatwione. - ok. .... => Wieeelki przeogromny sukces Pinokia i Maliniaka! Naprawili Świat. Nauczyciele wniebowzięci. Wow! ....
Andrzej Malik2019.03.20 18:35
Czyli spotka się prezydent i premier? Ale nie spotkają się z nauczycielami? To ma sens....
michu2019.03.20 18:17
Widać jakieś centrale się dogadały ;). Np co do dyscypliny w szkole, tolerowanie religii na tym etapie jeszcze, bardzo ostrożnego wprowadzania różnych lgbt i innych tolerancji są chyba zgodne ;).
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.20 17:47
Świetny pomysł. Powinni pójść za ciosem i przy okazji rozwiązać: - udowodnić hipotezę Riemanna: „część rzeczywista każdego nietrywialnego zera funkcji dzeta jest równa ½” - problem globalnego ocieplenia - problem z rozpiętością między bogatymi (Północą) i biednymi (Południem), globalne zadłużenie, bezrobocie, problemy społeczne: choroby typu AIDS, narkomania, przestępczość międzynarodowa, terroryzm To tak na początek