05.10.21, 20:04Fot. screenshot - YouTube (prezydent.pl)

Prezydent: Nord Stream 2 daje Rosji możliwość strategicznego szantażu

Prezydent Andrzej Duda wystąpił dziś na Warsaw Security Forum, gdzie mówił o współczesnych zagrożeniach w sferze bezpieczeństwa, relacjach transatlantyckich oraz zagrożeniach płynących z ukończenia Nord Stream 2. Podkreślił, że niemiecko-rosyjski gazociąg daje Rosjanom możliwość strategicznego szantażu.

Swoje wystąpienie prezydent poświęcił przede wszystkim roli sojuszu transatlantyckiego w zapewnieniu bezpieczeństwa regionu. Podkreślił, że bezpieczeństwo Europy wymaga politycznego i wojskowego zaangażowania Stanów Zjednoczonych. Zwracał uwagę, że agresorzy wykorzystują dezinformację i ataki cybernetyczne oraz ingeruję w procesy wyborcze. Obecnie natomiast Polska zmaga się z agresją w postaci przerzucania nielegalnych migrantów.

Andrzej Duda odniósł się również do problemów związanych z gazociągiem Nord Stream 2.

- „Ten gazociąg nie powinien powstać. To błąd o znaczeniu strategicznym dla całej wspólnoty transatlantyckiej. Nie chodzi tylko o możliwość odcięcia przez Rosję dopływu gazu dla Ukrainy, Słowacji czy ominięcie Polski. Chodzi o coś więcej. O danie Rosjanom możliwości strategicznego szantażu całej naszej wspólnoty. Szantażu wykraczającego daleko poza kwestie energetyczne. Potrzebna jest dzisiaj refleksja w UE i NATO nad tym jak sprostać zagrożeniom i wyzwaniom politycznym, energetycznym i wojskowym, które Nord Stream 2 może przynieść”

- powiedział prezydent.

kak/pulaski.pl, twitter.pl, 300polityka.pl, dorzeczy.pl

Komentarze

polskie głupki2021.10.6 14:14
a miał przebiegać przez Polskę i to Polska by trzymała rękę na tym gazociągu ale znaleźli sie przygłupy z każdej partii politycznej, którzy powiedzieli nie bo omija Ukrainę, okazało się, że te zażydzone solidaruch byli i są bardziej zainteresowani żydami na Ukrainie niż Polską, tak więc Duda tacy ludzie jak ty, obaj Kaczyńscy lub Buzek jesteście za ten stan rzeczy odpowiedzialni nie mówiąc o miliardach dolarów za tranzyt, które do Polski nie wpływają, teraz jak te głupie kundle udajecie i swoją głupotę i służalczość wobec Ukrainy próbujecie zrzucić na Rosję
trzaska2021.10.6 7:48
widzę, że poza ruskimi trolami nikt tu juz nie wchodzi.
wurst2021.10.6 14:15
na Nowogrodzkiej możesz Jarkowi żopę wylizać
Konrad Józef Turzyński2021.10.5 23:55
Nie tylko NS2. Także NS1. Oba omijają Ukrainę, Słowację i Polskę. A gazociąg jamalski omija Ukrainę i Słowację, nie omija Polski. Ale jak one mogą służyć do szantażowania jeszcze innych krajów?
JanP2021.10.5 20:50
Najśmieszniejsze w tym jest to, że mimo tego, że przez NS2 nie popłynął jeszcze gaz, to już w połowie ta inwestycja się zwróciła z powodu kosmicznych cen gazu. Ruskie nie napełniają swoich magazynów gazu w Europie, bo kto np.w marcu kupi od nich ten gaz po dzisiejszej jego cenie.
żydku, żydku ...2021.10.5 20:59
Pamiętaj o najważniejszym żydku, że NS 1-2 jest tylko w 49% towarzysze radzieccy i z Rajchu mogą użytkować. Pozostałe 51% PiS może sobie zarezerwować i sprzedawać ruski gaz frajerom za ich cenę ich gazociągiem. To się nazywa być FRAJEREM!
Anon2021.10.6 8:17
aaaaahhahahahhahhaha PiC to sobie moze max brudnym paluchem w ryju pogrzebac :D:D:D ciekawe za ile lat wolaczkowo bedzie sie DE prosic o tani gaz hehehehhehe :D:D:D
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.5 20:38
co ten PADofil zowu pyerdoli o wspólnocie jak jeszcze niedawno mówił że jest ona wyimaginowana i dlaczego ma pretensje że ruski gaz omija polske jak to PiSdzielce nie zgodzili się na nbudowę NS2 przez nasz kraj! k u r w a debil nie prezydent...
katolik2021.10.5 20:40
przecież zdrajca nie wie juz o co mu chodzi, a przeciez realizuje plan Agenda 2030
Czego już jesteśmy świadkami.2021.10.5 20:38
"Prezydent: Nord Stream 2 daje Rosji możliwość strategicznego szantażu"