08.05.20, 21:13Prezydent Andrzej Duda/KPRP/fot. Krzysztof Sitkowski

Prezydent podpisał ustawę o głosowaniu korespondencyjnym

Jak informuje Kancelaria Prezydenta RP, prezydent Andrzej Duda podpisał właśnie ustawę w sprawie głosowania korespondencyjnego, która została uchwalona 6 maja b.r.

Na stronie prezydent.pl możemy przeczytać:

- Ustawa wprowadza tryb korespondencyjny jako jedyną formę udziału w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 roku. Modyfikacja systemu wyborczego spowodowana jest ogłoszonym w Polsce stanem epidemii wirusa SARS CoV-2 oraz koniecznością zapewnienie wyborcom bezpieczeństwa w warunkach zagrożenia epidemicznego.

Oraz:

- W powszechnych wyborach korespondencyjnych Prezydenta Rzeczypospolitej będzie mógł wziąć udział każdy obywatel, który w dniu wyborów ukończy 18 lat, oraz jest zameldowany na pobyt stały lub został wpisany na swój wniosek do rejestru wyborców w miejscu zamieszkania (miejsce zamieszkania jest inne od miejsca zameldowania). Wyborca zostanie wpisany do spisu wyborców, jeżeli przebywa w zakładzie leczniczym, domu pomocy społecznej, zakładzie karnym i areszcie śledczym.

I dalej:

- Ustawa z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 – w art. 102 wyłączyła stosowanie art. 53a Kodeksu wyborczego, który nie zezwalał na stosowanie głosowania korespondencyjnego w tzw. odrębnych obwodach głosowania (zakłady lecznicze, zakłady karne, domy pomocy społecznej, domy studenckie).

A także:

- Wyborca przebywający za granicą zamiar głosowania korespondencyjnego powinien zgłosić właściwemu konsulowi do 14 dnia przed dniem wyborów. Zgłoszenie może być dokonane ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej.

Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.


mp/prezydent.pl

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.10 8:54
takaprawda 6 maja 2020 09:50 WEZWANIE JEZUSA NAZARETEGO DO SWOICH WIERNYCH LUDZI. WIADOMOŚĆ DO ENOCHA Moja trzoda, strzeżcie się masowych kampanii szczepień, finansowanych przez elity i chronionych i promowanych przez organizacje międzynarodowe, ponieważ szczepionki te mają na celu zdziesiątkowanie światowej populacji. Ogłaszam wam specjalną szczepionkę, która według elit służących złu uchroni całą ludzkość przed pandemiami; Uważaj na tę szczepionkę, ponieważ pochodzi ona z Mikroczipa, który po wstrzyknięciu do populacji narodów oznaczy ją znakiem bestii. Międzynarodowe organizacje i elity, które rządzą tym światem w milczeniu, chcą kontrolować ludzkość, aby przygotować ją na pojawienie się Antychrysta….pamiętajcie, że każdy, kto jest naznaczony znakiem bestii, straci życie Ducha i nie będzie już Owcą mojej trzody. Już wkrótce środki masowego przekazu zaczną ogłaszać masową kampanię szczepień dla całej światowej populacji, która będzie sponsorowana i finansowana przez elity i organizacje międzynarodowe. Przed szczepieniem przeprowadzą spis ludności na świecie w celu ustalenia liczby niemowląt, dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych. Nie bójcie się, ufajcie i módlcie się, a Niebo zajmie się ochroną was. Wszystko to zacznie się dziać po Ostrzeżeniu i Cudu; wszyscy, którzy nie są wpisani do Księgi Życia, zostaną utraceni…..Moja trzoda, wirusy i pandemie będą pretekstem do masowego szczepienia ludzkości; Te szczepionki rozbudzą nowe pandemie, które w ogromnej ilości zdziesiątkują populację świata. Podczas ostatniego panowania mojego przeciwnika ludzkość oznaczona Mikroczipem straci swoją tożsamość jako istota ludzka; Nie będą już mieć nazwy, ale będą znani pod numerem, który zostanie zakodowany w pamięci „Wielkiego Brata”…. http://www.mensajesdelbuenpastorenoc.org/mensajesrecientes.html
Walter2020.05.10 2:11
Przeprowadzenie wyborów odebrano Państwowej Komisji Wyborczej, a powierzono Jackowi Sasinowi, gdyż mają zostać masowo sfałszowane. Zamówiono o 3 mln kart wyborczych więcej niż ilość osób uprawnionych, w celu ich podmiany. Karty wyborcze zakreślone na kandydatów opozycyjnych maja być masowo podmieniane na Andrzeja Dudę. Nawet nie przewidują przeprowadzenia drugiej tury, gdyż nie ma na nich kart wyborczych. Samorządowcy nie powinni przekazywać danych osobowych Jackowi Sasinowi przed dniem 23 maja 2020 r.
Foster2020.05.9 13:08
Nic nie rozumiem - podpisał ustawę, która jest bublem prawnym i jeszcze do tego się przyznaje. Tylko w PIS to jest możliwe. Każdą klęskę przedstawią hipokryci jako sukces. Jak długo suweren to będzie znosil ?
MementoMori2020.05.9 11:46
https://veritasliberabitvos.info/apel/ APEL DO KOŚCIOŁA I DO ŚWIATA
Foster2020.05.9 10:09
Korespondencyjne ale bez Sasina, bo Sasin jak Jonasz - czego się dotknie to kończy się katastrofą.
PO=KO=Debilizm_Nabyty2020.05.9 6:33
Opozycje można nabić na pal... będzie bardzo radosna pod warunkiem że na palu bedzie napis: 'PO' lub 'KO'.
ja22020.05.9 0:14
Totalna opozycja ze swoimi liderami jest związana z satanizmem masońskim. Oni współdziałają ze światową masonerią (NWO) ,przygotowali i wywołali zarazę koronawirusa. Na jesień br. przygotowują jeszcze większą zarazę na ludzkość aby ukryć swoje zbrodnie , a z ludzkości uczynić rasę niewolników dla swoich satanistycznych potrzeb. Wiedzą o tym wywiady USA, Niemiec i innych państw, jest to tak potworne , że nie można tego ujawnić... w te zbrodnie wplątani są Bill i Melinda Gates ze swoją fundacją, Clintonowie zw swoją fundacją, Barak Obama.... i ....
kasikas2020.05.8 23:57
Panie Prezydencie my Polacy nie chcemy sieci 5G którą się wprowadza mimo protestów społecznych,,,dlaczego? ..na wp. piszą ze od poniedziałku budują maszty w naszym kraju...protestujemy i nie chcemy tych masztów,,,te częstotliwości są gorsze niż koronawirus,,,zresztą koronawirus zawsze był tylko ludzie są mniej odporni bo takie 5G lub pestycydy nam się funduje...dlaczego pytam? obiecaliście dbać o nas...
JanP2020.05.9 8:21
A my Polacy, prawdziwi patrioci, chcemy jak najszybszego wprowadzenia 5G na chińskiej technologii. Wykolegujemy wtedy całą konkurencję z zachodu a Wielki Brat zza oceanu nie będzie mógł nam pluć do zupy.
a242020.05.8 23:22
JAK CZASAMI JESZCZE WCHODZE NA TEN RYNSZTOK ,TO TAK JAKBYM CZYTAL TRYBUNE LUDU ,TAKI POZIOM MACIE RAZEM Z PUPA 2020
anonim2020.05.8 23:38
Czas najwyższy zmienić poziom. GW czeka. Trybuna Ludu i związana z nią nostalgia przywrócą twoje wspomnienia o współpracy z SB.
adrian manowski2020.05.8 23:08
"Prezydent podpisał ustawę o głosowaniu korespondencyjnym" brawo, pan prezydent taki samodzielny i potrafi pisac, az duma rozpiera. A moze pan prezydent zablysnie i wypowie sie jak to jest z tymi przedsiebiorcami, ktorzy protestuja. Ludzie ktorzy potracili firmy / pracownikow. Podobno ta wasza tarcza tak pomaga ludzia, ze powinni was calowac po rekach, a nie urzadzac pretesty w Polsce. Wiec jak to jest? Czyzby wasza tarcza byla o kant tylka rozbic? Czyzby ta tarcza to byla jak to mawiaja przedsiebiorcy "betonowym kolem ratunkowym"? Ale wracajac do spraw super waznych, to jeszcze raz brawo, ciesze sie, ze umie pan wybierac priorytety i wybrac dobro PIS, a raczej kaczynskiego niz zajac sie obywatelami ktorzy cierpia a ktorych pan podobno reprezentuje. No ale tutaj trzeba miec zgode prezesa i zrobic cos wiecej niz tylko rozdawac NIE SWOJE pieniadze na lewo i prawo. PS mam nadzieje ze przedsiebiorcy zrobia wam z tylka jesien sredniowiecza i odpowiecie majatkiem za to co robicie.
katolik2020.05.8 22:55
aborcja+in vitro+gender=zagłada homo sapiens
ak2020.05.8 22:43
"Prezydent podpisał ustawę o głosowaniu korespondencyjnym" No to czubki pisowskie - do roboty ! W niedzielę idziemy na wybory. Sasin nadrukował pakietów - dla wszystkich starczy. Nie pchajcie się !
Kubus Puchatek2020.05.8 22:13
Duda podpisze wszystko - nawet wyrok na samego siebie
anonim2020.05.8 22:19
O którym Dudzie mówisz? Ojcu, bracie, czy wujku?
ak2020.05.8 21:53
Dali mu długopis !
anonim2020.05.8 22:12
... a ty jeszcze maczasz stalówkę w kałamarzu. Jakże niektórym trudno prawdę przyjąć.
Agnie2020.05.8 21:36
Wspaniały,niezależny prezydent. Długo walczył ze sobą o podpisanie i w końcu się złamał.
anonim2020.05.8 22:16
... o podpisanie czego? Wyskoczyłeś z takim patosem i powietrze z ciebie zeszło. Pisz do końca, bo nie wiadomo o co ci chodzi.
Susek2020.05.9 5:50
Nie czytałeś artykułu do którego piszesz komentarz ?
Polak2020.05.8 21:35
NO TO WYBORY 23 MAJA !!!!
Foster2020.05.8 21:34
Ale klamią - jednak odbędą się wybory w niedzielę. Dziękujemy Panie Prezydencie. Mam nadzieję, że tym razem Pan wie co robi.
Urszula2020.05.8 21:33
Póki co to w PiS trwa poszukiwanie kozła ofiarnego. "Po klęsce projektu majowych wyborów politycy Zjednoczonej Prawicy dość szybko wzięli się za szukanie winnych tej politycznej porażki. W samym PiS pojawiły się także oskarżenia o łamanie prawa i próby przerzucania się odpowiedzialnością za straty wynikające z wydrukowania ponad 30 mln pakietów wyborczych, które będą musiały pójść na przemiał. Obóz rządzący podzielił się na dwie frakcje, wzajemnie oskarżające się o blamaż wyborczy Największa krytyka, inspirowana przez stronników premiera Mateusza Morawieckiego, spadła na wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, który miał nadzorować przygotowania do wyborów 10 maja W obronie Sasina stanęli politycy związani z byłą premier Beatą Szydło i ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, którzy nie szczędzą słów krytyki premierowi rządu. https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wybory-prezydenckie-beda-zarzuty-za-wybory-w-pis-trwa-poszukiwanie-kozla-ofiarnego/cx61g54
anonim2020.05.8 22:09
Ale ty pieprzysz, skąd ty takie informacje bierzesz. Radio Erewań już nie funkcjonuje. Trollu, o imieniu Urszula, zajmij się czymś pożytecznym, bo trollowanie ci nie wychodzi. Z takim wizjonerskim polotem zacznij kryminały pisać. Przynajmniej nie pomieszasz sf z realem.
Wy PIS lam2020.05.8 21:32
A czy ktoś myślał, że DŁUGOPIS prezesa się wyPISał ???
anonim2020.05.8 22:24
Dostrzegam, że długopisy sprzedajesz. Kupię dobry długopis. Napisz coś więcej.
a242020.05.8 23:27
Od zula pissiora nie kupil bym nic wasze miesce jako nurkowie na smietniku
Krakus2020.05.8 21:29
PAD wszystlko podpisze. :) Choć ostatnio ponoć czyta, bo szeregowy poseł chce go zwolnić :) Udanego weekendu :)
anonim2020.05.8 21:26
Wielowieyska się zapłacze!
antymarksista2020.05.8 21:25
. Mam nadzieję, że propozycja wyborów nie okaże się znów dla co poniektórych sromotną porażką. Totalni weźcie się w końcu w garść. .
matis892020.05.8 21:23
Najpierw PIS odwołuje wybory razem z PO i Wiosną, a teraz chcą z nich zrobić korespondencyjny lewacki cyrk. PIS się dogadał z PO aby rozwalić te wybory i mataczą jak koń pod górę.
ktoś tam2020.05.8 21:25
Jak na "Sputnika" to mało ujadania. Mało płacą czy co?
matis892020.05.8 21:34
do ktoś tam POPIS ma panów u masonerii, Niemców, Brukseli, Francji, Izraela i USA. W Smoleńsku POPIS był i jest pomiotłem i sługą nie tylko Moskwy, więc nie wynoś tak tylko Putina bo panów jest więcej dla POPISU i na pewno nie są to Polacy.
XD2020.05.8 21:22
No nie normalnie czarny koń! A nie... chwila to jeszcze przed..? BRAWO PAD! #dontDUDAt
Steinway2020.05.8 21:18
Barany z Totalnej Opozycji miały 30 dni na to by usiąść przy stole i dogadać się co do kształtu przyszłych wyborów i co ....zrobiły? Wyrzygały się na rządzących, opróżniły yelita i z zadowoleniem pochrząkują po kątach! Chcieliście wojny parlamentarnej? To ją macie, pajace. .
matis892020.05.8 21:24
Po to PIS dał im 30 dni aby wspólnie mogli rozwalić wybory.
Agnie2020.05.8 21:38
Inteligencja nie jest twoją mocną stroną wiejski przygłupie
stan2020.05.8 22:44
Dlaczego "wiejski przygłup"? Taki przygłuyp jest lepszy czy gorszy od stolicznych przgłupów wybierających Trzaskowskiego, który funduje im za milion kącik relaksu w ruchliwym miejscu miasta, nie potrafi poradzić sobie ze ściekami, wydaje miejską kasę na dewiacje, spiskuje przeciwko rządowi i żąda od tegoż rządu pomocy finansowej. Czy mogą być większe głupki niż te ze stolicy?
hfghfghyrtyhrthfghfhfg2020.05.9 9:58
zamknij swój lewacki ryj LEWACZKO
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.8 21:15
Ale zaskok. W końcu wybił się na niezależność :))
Lepszy goj niż gej!2020.05.9 8:16
Jakby tak przypadkiem nie podpisał, to cała redakcja Wyborczej schlałaby się kosher vodka z radości. A przecież trzeba ograniczać alkoholizm.