24.09.21, 06:10Screenshot Youtube

Prof. Krasnodębski: Pierwsza decyzja TSUE była skandaliczna. Kolejna to tylko spodziewana konsekwencja

Uważam pierwszą decyzję TSUE wzywającą do wstrzymania wydobycia w Turowie za błędną i niepotrzebną, a nawet skandaliczną” – ocenił europoseł, prof. Zdzisław Krasnodębski.

Zdaniem polityka PiS, druga z decyzji w kwestii kar finansowych to już tylko spodziewana konsekwencja. Przyznał, że liczył tu na porozumienie Polski z Czechami oraz wycofanie skargi przez naszych sąsiadów. To, że do tego nie doszło, jest rozczarowujące – mówił Krasnodębski.

Decyzja TSUE o nałożeniu kar na Polskę nie jest mądra i potrzebna. Jest zapewne motywowana politycznie. Trudno jednak wykazać, że TSUE przekroczył swoje uprawnienia”

- wskazywał europoseł.

Przyznał, że jeśli jest inaczej, chciałby poznać ekspertyzę prawną na wysokim poziomie zamiast słuchać publicystycznych „wywodów, z których nic nie wynika”.

Przyznał, że potrzeba zespołu renomowanych prawników, którzy mogliby wyrażać polskie racje w języku prawnym. Przypomniał o pomyśle powstania polsko-węgierskiego instytutu prawa europejskiego, który mógłby monitorować działania instytucji unijnych. Dodał, że nic nie słychać na temat realizacji zapowiedzi premierów Orbana i Morawieckiego z ubiegłego roku.

Prof. Krasnodębski wskazał, że wciąż nie jest zbyt późno na zawarcie kompromisu z Czechami, na co sam liczy.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Anonim2021.09.24 8:01
"nic nie słychać na temat realizacji zapowiedzi premierów" - te liczne zapowiedzi, to jedynie tumanienie narodu?
Anonim2021.09.24 7:52
Ten, lub Ci, którzy oddają zarządzanie Narodem innemu obcemu narodowi, państwu, lub organizacji, nie mogą mówić, że są Polakami? wiernymi synami Ojczyzny?
Janek2021.09.24 7:24
... Pan Profesor ciągle wierzy w moc argumentów, siłę i konsekwencje żelaznej logiki, moc sprawczą normy prawnej którą po prostu trzeba wywieźć z obowiązującej litery prawa Traktatów... Niczego się nie nauczył... Achtundachtzig Profesoren ...
DziadKrasnodębskiPierdnąłPoPóźnymPrzebudzeniu2021.09.24 6:49
Spróchniały grzyb PiSowski obudził się grubo po czasie. Drzemał popierdując w unijnym fotelu, a forsa płynie na konto. Dzisiaj Polska jest winna już 1.500.000 euro kar za Turów. Jutro będzie więcej. Dziadyga Krasnodębski wróci do drzemki z zaślinieniem, no bo przecież nie do negocjacji z Czechami. Czechom się pomacha drewnianą szablą. Uśmieją się, bo to pogodni ludzie, wolni od wścieklizny wariactwa katolickiego.
Portofino2021.09.24 6:35
Skandalem jest to, że pod adresem UE i TSUE nie padło jeszcze ze strony rządu słowo wypier****.