25.11.19, 19:15zdj. screen Youtube/Radio Maryja

Prof. Mieczysław Ryba wyjaśnia, jak powstrzymać lewacką rewolucję kulturową

Politolog, prof. Mieczysław Ryba w felietonie "Myśląc Ojczyzna" na antenie Telewizji Trwam mówił m.in. o obecnym składzie polskiego parlamentu, w którym zasiada skrajna lewica, a w dodatku rząd PiS ustępuje jej w pewnych kwestiach (vide: Magdalena Biejat w komisji rodziny), co wywołuje wiele obaw wśród katolickich wyborców. 

"Wielu się martwi, jak to wszystko wygląda i w którym kierunku to pójdzie. Pewnie jest to wkalkulowane w taktykę prezydenckiej kampanii wyborczej, gdzie II tura będzie związana z tym, czy wyborcy centrowi, a często lewicowi, pójdą do wyborów czy nie, a więc, czy Andrzej Duda wygra"-tłumaczył wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jak wskazuje politolog, w tej kwestii wyłania się także inna refleksja. 

"Wielu sądzi, że partie polityczne będą same z siebie generować pewne procesy ideowe, same z siebie będą wpływać na przemiany społeczne i bronić pewnych zasad cywilizacyjnych. Tak jest tylko do pewnego stopnia"-ocenił felietonista Telewizji Trwam.

"Jakie poglądy większość wyborców zgłasza, jak bardzo np. w społeczeństwie są reprezentowane poglądy katolickie, konserwatywne, narodowe, tak partie polityczne będą się do tego ustosunkowywać. A ponieważ coraz więcej ludzi jest poddanych procesowi rewolucji kulturowej, to znaczy, że lewica coraz bardziej się radykalizuje, nawet Platforma coraz bardziej się radykalizuje"-tłumaczył wykładowca toruńskiej WSKSiM. Zdaniem prof. Ryby, istnieje dobry sposób, aby wpłynąć na "PiS i wszystkie inne partie, żeby nie szły w kierunku bardziej lewicowym"- trzeba zawalczyć o kulturę. 

"Trzeba te zmagania – od strony kościelnej, katolickiej, konserwatywnej – prowadzić nieustannie, bo poglądy ludzi na życie społeczne, na miejsce człowieka, na etykę, kształtują się w tej batalii kulturowej w długim trwaniu i tutaj nie możemy niczego zaniedbać. Wtedy o wiele bardziej będziemy mogli na politykach wymuszać postawy adekwatne do tego, co zwiemy naturalnym porządkiem rzeczy, czy co zwiemy szerokorozumianym „katolickim światopoglądem na świat”-tłumaczył politolog, który skomentował również wybór Donalda Tuska, który wkrótce kończy swoją kadencję szefa Rady Europejskiej, na stanowisko przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. 

"Ta zupełnie niewiele znacząca funkcja (wszak nie znamy, albo mało kto zna dotychczasowych szefów tej frakcji) przez media liberalne jest pokazywana jako niezwykle istotna, wręcz kluczowa. Donald Tusk w swoim wystąpieniu zaatakował media publiczne w Polsce; wskazał także na swoją rolę: że teraz nie będzie już związany urzędniczymi ograniczeniami, jakie towarzyszyły jego osobie, gdy był przewodniczącym Rady Europejskiej, ale że teraz będzie mógł się wypowiadać jako polityk, a szczególnie będzie się wypowiadał w sprawie praworządności w Polsce i zwalczał – w domyśle – wszelkie złe rzeczy, które robi PiS"-wskazał prof. Mieczysław Ryba. Felietonista zwrócił uwagę, że dotychczas żaden z szefów frakcji nie angażował się w sprawy wewnętrzne któregokolwiek z krajów Wspólnoty.. 

"Właśnie dlatego Donald Tusk tym szefem został, dlatego to stanowisko ma. Lepiej – dodajmy – opłacane niż stanowisko prezydenta Polski i oczywiście stanowisko, które nie łączy się z żadną odpowiedzialnością"-podkreślił wykładowca KUL. W ocenie prof. Mieczysława Ryby, Tusk został wybrany na szefa EPP, "żeby mógł atakować PiSowski rząd". 

"Oczywiście Donald Tusk wiedząc, że tylko w takiej roli widzi go cała elita europejska, szczególnie niemiecka, to do tej roli się przygotowywał"-podkreślił. 

yenn/RadioMaryja, Fronda.pl

Komentarze

B522019.11.25 21:34
w średniowieczu to była prosta sprawa odmieńca wsadzali na stos a teraz mamy globalne ocieplenie i ogniska zabraniają rozpalać nawet na ogrodzie
lady chapel2019.11.25 20:59
O rybach napiszcie - o rybach bez oczu w zatoce Puckiej, które pojawiły się po tym kiedy rozpoczął się zrzut tzw. ścieku solankowego w ramach inwestycji PGNiG
Marek2019.11.25 20:57
Adrian Zandberg w sejmie powiedział: "potrzebujemy Polski wolnej i świeckiej, bo tylko taka może być dobrym domem dla wszystkich". Daj Boże, żebyśmy takiej Polski doczekali.
ktoś tam2019.11.25 21:10
Chodzi ci o tę "świecką" czy o ten "dom dla wszystkich"? Co prawda z tym "domem dla wszystkich" to może być problem biorąc pod uwagę to co rabiejowe plemię robi z lokatorami kamienic w stolicy.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.11.25 20:33
Ryba nie powstrzymacie rewolucji kulturowej tak jak nie powstrzymaliście in vitro, Halloween, internetu i wielu innych rzeczy którym się kościół sprzeciwiał! trzeba wam po prostu czasu żebyście zaakceptowali to z czym tak chcecie dziś walczyć a za kilka lat będzie to normalnością!
bla bla bla2019.11.25 20:44
ale przez wierność Bogu zyskamy Życie Wieczne :-)
ktoś tam2019.11.25 21:04
Uj, uj... stare nawyki się odezwały towarzyszu? Pamiętam z dawniejszych czasów te: "my wam pokażemy..." Brakuje tylko: "tymy rencamy"...
B522019.11.25 21:43
dostaniesz podatek taki żeby ci nie zostało na tęczową flagę i zaczną ci się podobać dziewczyny albo będziesz dymał owce na hali
Gryfita2019.11.25 21:55
Na całe szczęście, jak pokazują badania, wskaźnik dzietności zapewniający trwanie społeczności mają zawsze tylko i wyłącznie osoby religijne lub konserwatywne. Postępowy chłam ze wsp. 1,1 skazany jest na śmietnik historii. Dodatkowo - już wiadomo, że pokolenie porażone smartfonami traci IQ w szybkim tempie. Zanika im kora mózgowa, jako narząd "niepotrzebny". Sam widzisz, że w bliskiej już przyszłości społeczeństwa podzielą się na wymierających półdebili o IQ ograniczonym do 75, porykujących w takt postępu i wierzących we wszelki bełkot jak Globalne Ocieplenie albo Antyfaszyzm, i na konserwatywną, religijną Elitę.
anonim2019.11.25 20:27
NAJWYŻSZY CZAS NA RADYKALNE CIĘCIA. JEŚLI PiS NIE WYPLENI DO SAMEGO SPODU POSTKOMUNISTYCZNEJ HYDRY, TO BĘDZIE ROSŁA W SIŁĘ, A TAKICH ŁBÓW, JAK LGBT BĘDZIE PRZYBYWAĆ. NA OPRZYTOMNIENIE LEWACKIEGO ELEKTORATU NIE MA CO LICZYĆ. DLA TEJ CZĘŚCI SPOŁECZEŃSTWA, O ZGROZO, OSIĄGANIE MORALNEGO DNA JEST NOBILITACJĄ I POSTĘPEM KULTUROWYM.
Piotr Nowak2019.11.25 20:22
Po osobie skupionej wokół o.Tadeusza Rydzyka i Radia Maryja, spodziewałem się felietonu na dużo wyższym poziomie. Niestety Pan Ryba kolejny raz niemiło mnie zaskoczył.
Otto2019.11.25 20:22
Jak? Kopnąć w nastepnych wyborach w doooope zdrajców polińskich z pislamu co dogadują się z postkomuną i żydokomuną w obecnym sejmie, a i wybrać Konfederację!!!!!
ktoś tam2019.11.25 21:07
Myślisz, że propaganda w "Sputniku" wystarczy by wygrali?
Otto2019.11.25 21:27
Sputnik przy tvpis to szczyt obiektywizmu i profesjonalizmu:) I odbiorcy nie tak ciemni jak wyborcy pisraelitów :)
skuter2019.11.25 20:09
Różaniec na wszelkie zło
bla bla bla2019.11.25 20:43
biedactwo....
Marek2019.11.25 21:00
Fakt, ostatnio urwała mi się sznurówka. Zastąpił ją idealnie.
Dominika2019.11.25 20:08
Ateistyczne, śmierdzące lewactwo komentuje sprawy Kościoła. Gdyby moje krowy w oborze, też ateistki, umiały pisać to robiłyby to lepiej od nich. Nie mają zielonego pojęcie o temacie, ale komentują . Czytając te brednie można sobie zarzygać monitor !!! Kiedy te przygłupy zejdą z Blogu i zajmą się tą pracą do której są stworzeni ?!
JONASIK2019.11.25 20:22
Krowy ateistki? No co ty? Większość krów to wedyjki (religia wedyjska), kilka procent to muuuu-złamanki, jedna to katocycka - Pawłowicz. Ateistek brak.
Mirek T2019.11.25 20:51
Ty KU-RWO, pomywaczko świńskich, bezrobotna suko na zasiłku. Zap-ierdalaj na plebanię podłogę szorować i wikaremu obciągać z połykiem !!! I zamknij ten paskudny ryj , bo ci sperma wypłynie !!!
Iza2019.11.25 20:07
Ja dalej nie rozumię tego, że skoro oni są niewierzący w Boga, to czemu protestują i zajmują się Bogiem, Kościołem i wiarą katolicką ?! Przecież my katolicy nie zmuszamy ich do wiary. Wręcz przeciwnie – nie chcemy ich w kościele. No ludzie, skoro ja nie wierzą w komunizm, to nie jadę co miesiąc do mauzoleum Lenina żeby go zobaczyć i pozdrowić ! Niech sobie mają ten komunizm tam gdzie chcą ! Czemu oni nie zajmą się tym w co wierzą, tym co lubią, tym w czym są dobrzy, tym z czego mają przyjemność. Czy oni potrafiliby nam to wytłumaczyć ?!
Topek2019.11.25 19:58
Choć Pisowcy zachowują sie jak średniowieczni inkwizytorzy walczący z postępem, to postępu kulturowego nie da się zatrzymać to już pokazała historia
ktoś tam2019.11.25 20:15
He, he, he... Sodoma i Gomora są niedoścignionym wzorcem postępu... Ciekawe co ich zatrzymało, nie wiesz przypadkiem?
TrzebaByćZepsutymOdGłowyŻebyPłaszczyćSięURydzyka2019.11.25 19:51
Dyżurna ryba radiomaryjna dała głos. Aż jej płetwa odbytowa się marszczy, że Tusk wygrał wybory na lidera partii i będzie dużo zarabiał. A taki doktor kościoła toruńskiego Rydzyk musi czekać, aż jakiś bezdomny na łożu śmierci wygra w totka. To niesprawiedliwe. Gdyby powierzyć prowadzenie totka zakonnikowi Rydzykowi, jego wygrane byłyby codziennością, a trafione kumulacje weekendową rutyną. Jak to w grach losowych...
JanPapierzTrzeci2019.11.25 19:40
Niestety katole, już przegraliście. Radze sie wam z tym pogodzić...
ktoś tam2019.11.25 20:13
Słyszym to od 2000 lat. I za każdym razem kończy się to tym: "znowu dzisiaj mi nie wyszło"... Ale próbujcie towarzyszu, próbujcie...
bla bla bla2019.11.25 20:42
to co najważniejsze-wieczność, to wy PRZEGRACIE...
anonim2019.11.25 21:00
Radzić to sobie możesz takim idiotom jak ty.
B522019.11.25 21:38
jak wypadnie ci ostatni ząb pójdziesz do pierwszej komunii tak jak każdy komuch uważaj w śmigus dyngus żeby cie nie oblali wodą święconą bo ci kopyta upali