13.10.21, 20:27Fot. screenshot - YouTube (PCh24TV · Polonia Christiana)

Prof. Ryba: UE ma stać się genderowym superpaństwem

Skąd biorą się napięcia pomiędzy Polską a Brukselą? Na antenie TV Trwam prof. Mieczysław Ryba wyjaśnił, że unijny establishment dąży do stworzenia superpaństwa według ideologii gender. Dlatego eurokraci dążą do pozbawienia podmiotowości Polski, aby narzucić nam swoją rewolucyjną ideologię.

Odnosząc się do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z ub. czwartku, którym sędziowie potwierdzili nadrzędność Konstytucji RP wobec prawa unijnego, prof. Ryba wskazuje, że jest to odpowiedź na ostatnie działania unijnych instytucji, które uzurpowały sobie poza traktatowe kompetencje. Zaznaczył, że działania Komisji Europejskiej i Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej były niezgodne z zasadami, na jakich Polska w 2004 roku przystąpiła do wspólnoty.

- „Tworzy się superpaństwo nie na zasadzie, że państwa członkowskie rezygnują z części swoich kompetencji na rzecz instytucji unijnych, lecz chciano na zasadzie uzurpatorskiej nadać nowe kompetencje instytucjom unijnym”

- podkreślił.

- „Politycy unijni, a zwłaszcza niemieccy, chcą tworzyć nowe superpaństwo według ideologii gender, rewolucji seksualnej i rewolucji kulturowej, przez co chcą pozbawić podmiotowości kraje takie jak Polska, by narzucić im ideologię rewolucyjną”

- dodał.

Odnosząc się natomiast do oburzenia polskiej opozycji na orzeczenie TK historyk ocenił, że część polskich polityków dba nie o dobro Polski, a o interesy państw zachodnich.

- „To jest rzecz skandaliczna. Donald Tusk wzywa do demonstracji przeciwko polskiemu Trybunałowi Konstytucyjnemu, który orzeka o wyższości polskiej konstytucji nad prawem unijnym, czyli orzeka o polskiej suwerenności w stosunku do Brukseli”

- podkreślił gość TV Trwam.

kak/radiomaryja.pl

Komentarze

Polak2021.10.14 11:38
Miecio nie zauważył że pod dokładnie tym założeniem podpisywał się Zimny Lech na polecenie bratobójcy jarka, zresztą za wiedzą i entuzjastyczną zgodą Polaków. Ale starzy komuniści z pisowskiej mafii nigdy nie byli dobrzy w myśleniu, ani tym bardziej rozumieniu rzeczywistości czy konsekwencji własnych działań.
witia2021.10.14 10:19
Tak jest jak Pan mówi. Trzeba stanowczo się sprzeciwiać tym kretyńskim ideologiom. My mamy swoją kulturę i swoją historię. Demokracji nas nie trzeba uczyć. Na pochybel czerwonym i różowym.
Ala Wilk2021.10.14 9:18
To kiedy zakaz studiowania dla kobiet jak w Afganistanie?
Lewacka logika2021.10.14 8:55
Szaleństwo LGBT osiągnęło nowy poziom - już twierdzą, że RASA też jest konstruktem społecznym. Teraz drobna blondynka może identyfikować się jako wielki Murzyn i np. grać w męskiej drużynie koszykarskiej.
QWE2021.10.14 8:38
A co profesorku zaprzeczasz, że kobieta jest równa mężczyźnie, a mężczyzna kobiecie. To otaczaj się mumiami.
Anonim2021.10.14 9:03
Kobieta jest równa - i dlatego kobiety powinny częściej wydobywać węgiel w kopalni i wywozić szmabo.
QWE2021.10.15 12:56
Oj widać, że nie rozumiesz czym jest "gender" i równość kulturowa płci. A swoją drogą, w kopalniach pracowały nie tylko kobiety, ale i dzieci. W wielu miejscach na świecie tak jest do tej pory. Podobnie jak z wybieraniem szamba.
Ziobro ostrzegał2021.10.14 8:38
...no to go PIS nawet do TVP nie wpuściło, żeby wyłożył swoje obawy i racje. Po co teraz ten płacz? Idzie z reklamacjami do Morawieckiego.
Jeśli PIS przez 6 lat grzecznie2021.10.14 8:13
...robi to, co Bruksela każe, to skąd takie zdziwienie, że chcą nas oficjalnie okupować? PIS wybrało hańbę zamiast wojny 6 lat temu, więc ma i wojnę i hańbę.
pytajnik2021.10.14 7:20
Jak Pan Profesor Ryba wypełnia nauczanie polskich biskupów: Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ ) ?
harry2021.10.14 5:25
Po rządach PO zostały drogi, autostrady, stadiony, orliki i autorytet Polski w świecie. Po PiS zostaną pomniki L. Kaczyńskiego, mur graniczny, zadłużenie na półtora biliona zł, podzielony naród, Polska osamotniona i na marginesie.
matis892021.10.14 3:11
Towarzysze żydki, towarzysze konfiedieraci! Zaśpiewajmy wspólnie hymn naszej kochanej ojczyzny ZSRR!!! . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза. . . . . . . . Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт!
matis892021.10.13 23:57
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
Nie AAAtomek - Gówno z Nilu2021.10.13 22:42
Prof. Ryba jednoznacznie sugeruje, że Polska musi powtórzyć rok 1968 !
AAAtomek2021.10.13 23:46
Tiaaa, czy twoje urojone ciągoty do "mordowania Żydów" są wyssane z mlekiem matki i zakodowane w twoim DNA? ps. Pamiętaj, że twój bóg Chrystus też jest Żydem!
AAAtomek2021.10.13 22:32
Czy Prof. Ryba sugeruje, że powinniśmy złączyć się z Rosją, Turcją i Iranem w antygenderowskim i antyunijnym czworokącie?
kkk2021.10.13 22:41
to ty sobie sugerujesz taką fuzję państw, to twój wymysł, prof. mówi o zapędach mocarstwowych Brukseli
AAAtomek2021.10.13 23:49
Sugerować to mogę twoją głupotę, a w tym przypadku zestawiłem kraje o takiej samej mentalności władzy reżimowej.
Anonim2021.10.13 21:29
Pisbolszewicka propaganda !!!! Wszyscy wokół winni tylko nie ci nieudacznicy i dypłomatoły.Ale działa,poczytajcie komentarze
Po 11 ... żydowska ratyzacja Polski2021.10.13 21:20
Nazywam się Hertrich-Woleński i nie jestem taki se zwykły "szczur"... ..... Nazywam się Jan Hartman i też nie jestem taki se zwykły "szczur"... ... Nazywam się Jerzy Urban, nie jestem taki se zwykły "szczur", jestem zwykła żydowska kürwa ......... Nazywam się Daniel Passent i nie jestem taki se zwykły "szczur" jestem zwykła żydowska kürwa . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Mamy tytuły naukowe i byliśmy przez towarzysza rabina sierpem obrzezani, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u nas niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżniamy się tak gdzie stoimy.
Po 11 ...2021.10.13 21:17
Sama prawda. Europa ma zostać imperium diabła, gdzie feministki, będą mordować nienarodzone dzieci jednopłciowych małżeństw przymusowo adoptujących odebrane siłą katolickie dzieci, które uszły żydom chcącym przerobić je na macę w takt muzyki Nergala depczącego oryginał ikony z Jasnej Góry.
Anonim2021.10.13 21:45
A rządzić będą tak kulturalne, tolerancyjne, miłe, i uczciwe osoby jak Lempart.
Co powie Ryba?2021.10.13 21:09
Co Ryba nam powie? Jaką da odpowiedź?
Wrażliwy2021.10.13 21:04
Uczestniczki Powstania Warszawskiego protestują przeciwko odczłowieczaniu osób LGBT w mocnym spocie https://www.youtube.com/watch?v=Swq2L_I6TFQ
Anonim2021.10.13 21:01
Jeśli w ciągu 2-4 lat nie będzie można przywrócić normalności w UE. Takiej jak do czasu ostatniego traktatu. To należy szybko z niej wyjść. Dopóki na ulicach polskich miast nie będzie jeszcze unijnej policji i wojska to eliminacji unijnych zagrożeń wolnościowych. Oto ich krótka lista: róbta co chceta, aborcja nawet po urodzeniu, lgbt i gender jako system kształtowania oświaty i poglądów, publiczne prezentowanie poglądów innych niż komisarzy UE.
Wrażliwy2021.10.13 21:00
Uczestniczki Powstania Warszawskiego protestują przeciwko odczłowieczaniu osób LGBT w mocnym spocie https://www.youtube.com/watch?v=Swq2L_I6TFQ
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.10.13 20:56
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
Skrzypek na dachu2021.10.13 20:56
Wiadomo juz kazdemu , ze od czasu Traktatu Lizbonskiego , to Unia przestala byc strefa wonego handlu i zamienilo sie , niczym zywy potwor frankensztajna , w zamordystyczne bolszewickie biurokratyczne Brukselskie dyktature , wyznaniowo bezbozne , gospodarczo korporacyjnopanstwowonakazowe , spolecznie gosplanowo socjalzamordystyczne , niczym drugie bandyckodyktaturskie pseudokitajskie panstwo srodka w Eurazji .
katolik2021.10.13 20:38
Na oddziałach intensywnej terapii przybywa osób zakażonych koronawirusem, które przyjęły szczepionkę przeciw COVID-19 a Nowy Ład ro zniewolenie i zamordyzm Polaków, drozyzna i wykończenie Obywateli !
Figo Fago2021.10.13 20:47
A pan " katolik " znowu na bani . Nie zauważył tematu artykułu .
katolik2021.10.13 21:40
bo nie ma wazniejszych inormacjji od tego że Polacy zostali oszukani przez wszystkich posłów morderców, którzy dokonują depopulacji chemią genetyczną, to powinno wreszcie dotrzeć do tego Narodu. Miłego wieczoru, niekoniecznie na bani.
Figo Fago2021.10.14 2:23
Ma Pan rację panie " katoliku " . Trucie to szpetna spraw. Ale tu wyszło Panu tak jak by Pan na mszy w kościele podczas homilii recytował wiersz " Pan Twardowski " .albo śpiewał " Sto lat " Dzięki za życzenia . Przesyłam swoje .
katolik2021.10.14 8:55
ha, ha. Czasem przekazuję na szybko ważne newsy, bo trudno czekać na temat. Dzięki, pozdrawiam.