24.07.20, 11:51Fot. screenshot - YouTube (Opowiecie .info) - edytowane

Cela plus. Prokuratorskie zarzuty dla członka zarządu PO. Będzie dymisja?

Prokuratura postawiła zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych marszałkowi województwa opolskiego i członkowi krajowego zarządu Platformy Obywatelskiej, Andrzejowi B. Polityk wydał oświadczenie, w którym oświadcza, że kierowane wobec niego zarzuty nie są prawdziwe. Tymczasem Solidarna Polska domaga się natychmiastowej dymisji marszałka.

O sprawie pisze dziś m.in. portal Onet. Marszałek woj. opolskiego usłyszał prokuratorskie zarzuty już w ub. roku. Jak twierdzi prokuratura, Andrzej B. miał informacje o tym, że jego podwładny świadczył prywatne usługi w godzinach pracy oraz zataił dochody w oświadczeniach majątkowych, jednak nie podjął wobec tej wiedzy żadnych działań.

Polityk zorganizował dziś konferencję prasową oraz wydał do mediów oświadczenie, w którym zaprzecza zarzucanym mu czynom. Przekonuje też, że sprawa ma charakter polityczny.

Po tym, jak portal Onet ujawnił prokuratorskie zarzuty dla marszałka, głos zabrał wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski, wzywając do jego natychmiastowej dymisji:

- „Dziś dymisja marszałka musi stać się faktem. Tego żądamy jako Solidarna Polska. Jeśli nie złoży dymisji, to będziemy składać taki wniosek w sejmiku województwa. Księstewko wojewódzkie Platformy Obywatelskiej musi w końcu przestać istnieć” – powiedział portalowi polityk Solidarnej Polski.

Jak dodał, wiadomym jest, że od lat istnieją wątpliwości związane z transparentnością w opolskim urzędzie marszałkowskim.

kak/Onet.pl

Komentarze

Kriso2020.07.24 18:38
Dlaczego zasłaniacie mu oczy i nie używacie pełnego nazwiska, skoro Andrzej Buła zezwolił na publikację swoich danych? Chodzi o "efekt przestępcy"? Znam ten portal, więc wiem, ze granice szmacenia się są wam obce. Nie znacie ich po prostu. A ten akurat marszałek to bardzo uczciwy, pracowity człowiek.
kaka2020.07.24 14:03
.. to ten niejaki wałęsa - oczyścił Polsk-eee z tych komuchów czy dalej trzeba P. Jarosława do ich wymiatania z polityki , a ostatnio z parlamentu UE ???
Loki2020.07.24 12:45
Już lepszych zarzutów bolszewicki PiS nie mógł wymyślić.
Chris z LA2020.07.24 13:48
Jeżeli zasłużył , to będzie siedział . Trzeba oczyścić naszą piękną ojczyznę z szabrowników .Nareszcie się czyści Polskę . Teraz albo nigdy. Co niektórym z PO radzę się pakować i za Gretkowską uciekać z naszej pięknej ojczyzny. Nie wierzyłem że dożyję tak wspaniałych czasów. Loki - pozdrawiam. Ty chyba też chcesz aby Polska była Polską
Hello "Chris z LA",2020.07.24 14:37
Do you know "Chris z LA" what time actually is in LA?
Chris z LA2020.07.24 17:28
9 godzin do tyłu. Tylko , że ja obecnie jestem na wakacjach w Polsce