02.01.14, 11:23Marsz Niepodległości 2013

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. działań policji na Marszu Niepodległości 2012

We wtorek warszawska prokuratura umorzyła śledztwo ws. działań policji podczas Marszu Niepodległości 2012. Śledztwo dotyczyło ewentualnego przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy policji. Śledzy nie dopatrzli się jednak znamion czynu zabronionego.

Zawiadomienie do prokuratury złożyło Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Jego działacze zarzucali policji m.in. użycia przemocy do rozproszenia legalnego zgromadzenia. Chodziło o użycie broni gładkolufowej i gazu pieprzowego, co organizatorzy uznali za „nieuprawnione i niewspółmierne do sytuacji”.

Organizatorzy Marszu Niepodległości zwracali także uwagę na fakt celowanie przez policjantów na wysokość głowy, a nie pasa oraz wyławianie z tłumu osób agresywnych przez policjantów w kominiarkach. Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego ocenił te zarzuty jako bezpodstawne.

MBW/Nasz Dziennik

Komentarze

anonim2014.01.2 13:23
@isajew Bo był. Pare incydentów, ogromna większość nic złego nie zrobiła.
anonim2014.01.2 15:11
A to pech, takie larum podniesione, tyle krokodylich łez wylanych, gromów ciskanych... A to się Paradowskie, Żakowskie, Lisy, Szostkiewicze, Kuźniary, Olejniki, Wołki i inne matołki rozczarowały ;)
anonim2014.01.2 18:48
Nie wiem czy przekroczyli upranienia czy nie. Wiem że wykazali się (Policja i hGW) skrajną głupotą: 1. Policja zamiast przy ambasadzie rosyjskiej stała po drugiej stronie ulicy 2. Zablokowanie czoła marszu i napieranie kordonem z tyłu na ul Belwederskiej (boki ogrodzone wysokim płotem) o mało nie doprowadziło do tragedii. Ludzie mdleli.