07.10.19, 13:00fot. Photo Claude TRUONG-NGOC, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia, zdj. edyt.

Prymas Czech: Abp Jędraszewski ma rację, ideologia LGBT jest jak zaraza

Prymas Czech kard. Dominik Duka staje w obronie abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity Krakowa. Ataki lobby LGBT na polskiego hierarchę są bezzasadne, bo - mówi kardynał - ideologia LGBT "podobnie jak zaraza powoduje zakażenie i rozszerza się".

Czeski hierarcha udzielił wywiadu tygodnikowi "Do Rzeczy" Pawła Lisickiego.

"Człowiek nie może odciąć się od swojego biologicznego wymiaru. Z perspektywy pediatrii, psychologii dziecięcej wiemy, że dziecko w swoim rozwoju potrzebuje uwzględnienia aspektu płciowego. Ideologia LGBT całkowicie kwestionuje ten aspekt" - powiedział.

Stwierdził też, że rację miał abp Jędraszewski przyrównując ideologię LGBT do zarazy. Ideologia ta bowiem "podobnie jak zaraza powoduje zakażenie, rozszerza się. Jeżeli ta ideologia na siłę, w sposób totalitarny wchodzi do szkół, to trzeba mieć świadomość, że choroba powoduje niemoc, czyni bezsilnym".

Duka przywołał ponadto myśl Antoni Gramsciego, by wyjaśnić, na czym polega istota współczesnego marksizmu. "Antonio Gramsci stwierdził: robotnikom dobrze się powodzi, nie staną na barykadach; walka klasowa nie jest już dla nas narzędziem dojścia do władzy. Dlatego przyjął rozwiązanie: kobieta kontra mężczyzna”. Mężczyzna jest brutalny, jest ciemiężycielem, a kobieta ofiarą. Myślę, że to mu się udało. O ile wcześniej chciano dojść do marksistowsko pojmowanego pokoju społecznego poprzez zniesienie klas, ujednolicenie, o tyle teraz dochodzi postulat zniesienia różnic płci" - powiedział kardynał.

bsw/pch24.pl

Komentarze

anonim2019.10.8 11:11
LGBT (GENDER) bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI
Prostytutka Ateistka Durna Lesba2019.10.8 0:30
W Czechach bardzo dobrze pamietaja wszystkie grzechy tych komunistow wobec narodu czeskiego.Na to wszystko nakladaja sie naturalne procesy laicyzacyjne. Dlatego komunizm nie ma tam zadnych szans.
violencja2019.10.7 23:02
Naród czeski:) bywam często u nich i poznaję ich kulturę.Od 10 lat-to za mało. Odniosę się do wielu zarzutów forumowiczów , nie do wszystkich , ponieważ nie mam wszystkich odpowiedzi. 1 otyłość u Czechów-tak!Ich kuchnia jest bardzo zła.Nie wymienię potraw , aby nie zanudzać, ale tam jest b. dużo węglowodanów,ilościowo jedzą więcej niż my Polacy.Jednak mają też smakołyki /nieliczne/, które uwzględniłam w swoim gotowaniu. 2 od Czechów przyjęliśmy Chrzest / nie od Niemca/i oni w wielu aspektach są przed nami , kulturowo wcześniej. 3 dali sobie zniszczyć wiarę , budowali obozy koncentracyjne, dupolizy Moskwy.Mieszkam w pobliżu obozu koncentracyjnego dla księży czeskich, gdzie zamordowali 500 swoich księży/miejscowość Kraliky.Dla chętnych -można ten obóz zobaczyć w klasztorze , w niedzielę po Mszy . Są cele , są zdjęcia ofiar i katów 4 stworzyli też niedaleko obóz koncentracyjny dla sióstr zakonnych 5 Czesi śmieją się za nas , że dajemy się mordować-Smoleńsk 6 Czesi nie bronili się , poddali się , niektórzy oficerowie popełniali samobójstwa na wieść o poddaniu się-2-ga wojna światowa 7 Obecnie-przy granicach z nami:)zaczynają dbać o groby, bywają w polskich kościołach i nabożeństwach-w małych ilościach , ale jednak.Słyszałam wypowiedż Czecha /po różańcu do granic/: ale my się pomodliliśmy i było o powiedziane z ulgą. Oni tam do dzisiaj mają "szczekaczki'/to tylko starsi zrozumieją/i przez to mówią , krótko , ale mówią. Biskupi czescy / byłam na Mszy/proszą o modlitwę za ten naród...przy granicy z Polską jest jako tako/trochę małżeństw polsko -czeskich/, w gląb Czech -ku południowi jest okropnie. Od niech przyjęliśmy Chrzest , nie od Niemca
Gnostyk2019.10.7 22:09
Prawdziwy Czech nie moze byc katolikiem. Dlatego ze Kosciol katolicki prawie zawsze stawal po stronie zaborcow i niszczycieli czeskiej niepodleglosci czy to byli cesarze rzymsko-niemieccy czy Habsburgowie. Dlatego tak niska pozycja tego Kosciola, to jest nic dziwnego. Czesi, jak narod bo bolu logiczny, nie mogli tego tolerowac.
violencja2019.10.7 21:55
Szatan chce zniszczyć rodzinę i robi to przede wszystkim przez kobietę , bo jesteśmy słabsze . Jeśli zły ma kobietę to ma wiele . To jest jego przebiegły plan.To są aborcje, realizacja się itd. Myślę , że także psikus tkwi w sposobie ubierania się. Suknia , spódnica-wymuszają także pewien sposób poruszania się i wysyłają przekaz-jestem kobietą, traktuj mnie jako kobietę , ale i w drugą stronę -chcę być traktowana jako kobieta , słabsza i przepuszczana jako pierwsza w drzwiach.... Kobiety ubierają się teraz w spodnie , daleko im do pięknych koronek.Upodobniają się do mężczyzn. Nawet najstarsze babcinki latają w leginsach i spodniach. Widziałam 80-letnią kobietę w leginsach-okropność.Pupa na wierzchu. Nie będę się rozwodzić już więcej , ale moda i sposób ubierania też psują kobiety i odbierające je otoczenie.Nie jest to dobre.To pomieszanie. Nie mamy się ubierać jak kobiety z Jerozolimy sprzed 2000 lat , ale to wszystko nie tak
otto2019.10.7 21:05
"Po walce klas i po walce ras, teraz funduje się nam walkę płci". Taki sam totalitarny obłęd jak poprzednie, przyniesie podobnie opłakane skutki.
Wies2019.10.7 18:44
To może mały cytat z Jana Pawła 2 z czasów komuny kiedy nie było jeszcze LGBT a o Gramscim niewielu słyszało: "To naturalne posłannictwo kobiety-matki bywa często poddawane w wątpliwość z pozycji akcentujących przede wszystkim uprawnienia społeczne kobiety. Niekiedy patrzy się na jej pracę zawodową jako na awans społeczny, a oddanie się bez reszty sprawom rodziny i wychowania dzieci bywa uważane za rezygnację z rozwoju własnej osobowości, za jakieś zacofanie. To prawda, że równa godność i równa odpowiedzialność mężczyzny i kobiety usprawiedliwia w pełni dostęp kobiety do zajęć publicznych. Jednakże prawdziwy awans kobiety domaga się od społeczeństwa szczególnego uznania dla zadań macierzyńskich i rodzinnych, ponieważ są one wartością nadrzędną wobec wszystkich innych zadań i zawodów publicznych. Zadania te i zawody winny zresztą uzupełniać się wzajemnie, jeżeli chcemy, by rozwój społeczeństwa był prawdziwie i w pełni ludzki."
ajwajj2019.10.7 18:11
A prymas Polski antPolak popiera multikulti lgbt ..mason ?
JazdaZArcyPierdziochamiDoKatakumb2019.10.7 15:56
Morda spasiona, złoto kapie. Ilu Czechów zna tego obleśnego typa? Pewnie poniżej 1%. Podkleił się do polskiego arcy-klerucha, żeby zażyć trochę poklasku. Pójdzie do paki, cela czeka. Recydywa zrobi staruchowi resocjalizację taką, że będzie błagał o zamianę na męki piekielne. Te ze smołą wrzącą w kotłach i diabełkami, co gotujących się biskupów wciskają pod powierzchnię widłami.
Wies2019.10.7 15:51
Nareszcie mądry komentarz. Swoją drogą nie znałem tego cytatu z Gramsciego ale od dawna podejrzewałem że coś jest na rzeczy. Zbuntować kobietę przeciwko mężczyźnie i mamy piekło na ziemi. Szatan wchodzi do każdego domu i robi tam to co z pierwszymi rodzicami w raju. Za komuny diabeł zatrzymywał się na progu domu rodzinnego gdzie jeśli nie matka to przynajmniej babcia przekazywała wiarę kolejnym pokoleniom. Teraz babcie oglądają seriale a matki buntują się przeciwko swojej roli życiowej. Chcą być jak mężczyźni tylko po swojemu. Wychodzi z tego współczesne "drzewo poznania" dobra i zła. Plaga rozwodów jest tego przykładem. Kościół w Polsce musi przywrócić prawdziwy obraz kobiety wspierając się nauczaniem Prymasa Tysiąclecia i świętego Jana Pawła II.
Sebastian Lorenc2019.10.7 17:04
Nie ma czegoś takiego, jak rola życiowa kobiety. Jedna chce robić karierę naukową, druga piąć się po szczeblach kariery zawodowej, jeszcze inna chce gromadkę dzieci, albo zostać zakonnicą. I żadna nie jest mniej, czy bardziej wartościową kobietą.
Wies2019.10.7 17:58
A dziecko do żłobka albo aborcja albo antykoncepcja ? Szkoda na dyskusje z nawiedzoną babą. Pogadaj sobie z diabłem bo on Ci na pewno dogodzi. Albo się nawróć.
Sebastian Lorenc2019.10.7 18:05
Nooo poziom adekwatny do poglądów. Kultura dyskusji też.
www2019.10.7 18:19
A pani jaka jest rola życiowa?
Sebastian Lorenc2019.10.7 18:22
W sumie trudno powiedzieć, mam dzieci i są najważniejsze, ale uwielbiam też swoją pracę, czuję że robię coś ważnego, że się realizuję, że mogę podzielić się swoją energią z innymi. To mi też daje ogromne zadowolenie.
Jarek2019.10.7 15:11
https://www.pch24.pl/kosciol-w-czechach-wczoraj-i-dzis,38042,i.html Czesi są jednym z najbardziej ateistycznych narodów Europy. Przynależność do Kościoła katolickiego nominalnie deklaruje tylko około dwudziestu procent ludności (jednak na niedzielne Msze Święte uczęszcza tylko 400–500 tysięcy wiernych), inne wyznania stanowią jeden procent – reszta to bezwyznaniowcy. Sytuacja jest jednak niejednorodna w zależności od regionu kraju. Faktycznie w Czechach nikt już prawie ich nie słucha. To samo będzie w Polsce. Do tego doprowadzą tacy jak Jędraszewski i jemu podobni.
Moly2019.10.7 15:01
Ideologia KK jest jak zaraza. Kompletnie zakrecocona na temat seksu.
Cool2019.10.7 14:49
Ideologia LGBT to postępująca degradacja człowieczeństwa.
Wojtek Polak 2019.10.7 14:39
a z skąd na frądzie tyle spedalonych lewaków. przecież te całe tęczofe błazny mają zaledwie od 0,5 do 1 % zakażonych tczofo zarazą . widocznie każdy homo zakażony tęczofo zarazą ma po kilka nicków. choroby się leczy a nie rozsiewa dookoła siebie.
andrzejhahn32019.10.7 14:13
zaraza to takie katolickie nieroby i pasozyty spoleczne jak ty
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.7 14:07
O kurna jaki obleśny potwór! Mam nadzieję, że jego tłuszcz nie jest zaraźliwy... Trzymać się od tego z daleka!
ZERRO2019.10.7 13:34
Kolejny obrońca księży pedofilów chce odwrócić od siebie uwagę.
JS2019.10.7 13:27
Najszybciej infekują się młodzi ludzi. Oni chcą iść z postępem. Większość Polskich rodzin katolickich jest liberalna i nie sprawdza co w głowach mają ich dzieci. Jaki będzie skutek ? Młodzi i tak już prawie nie chodzą do kościoła a nawet jak chodzą to nie usłyszą już o tym co jest złe a co dobre. Nadchodzą CIEMNOŚCI. Wkrótce przyjdzie MROK, całkowity MROK. I to my będziemy winni, bo nie bronimy NASZEJ WIARY !!! My tak na prawdę nie znamy naszej wiary a tyle razy chodziliśmy do kościoła ! Króluj nam Chryste Pozdr.
vanitas vanitatum et omnia vanitas2019.10.7 13:19
"Ideologia ta bowiem "podobnie jak zaraza powoduje zakażenie, rozszerza się. Jeżeli ta ideologia na siłę, w sposób totalitarny wchodzi do szkół, to trzeba mieć świadomość, że choroba powoduje niemoc, czyni bezsilnym". " Dokladnie tak jak ideologia katolicka!
Janusz Pawlacz Trzeci2019.10.7 13:17
W Czechach i tak nikt już czarnej stonki nie słucha, więc mogą sobie gadać co im ślina na język przyniesie.
Gnostyk2019.10.7 22:12
W Czechach bardzo dobrze pamietaja wszystkie grzechy tego kosciola wobec narodu czeskiego. Na to wszystko nakladaja sie naturalne procesy laicyzacyjne. Dlatego katolicyzm tam nie ma zadnych szans.