24.12.19, 08:15(fot. screen)

Prymas Polak: Kościół nie może dać się wciągać w spór polityczny

„Kościół powinien wzywać do wzajemnego szacunku i szukania rozwiązań służących dobru wspólnemu. Nie może dać się wciągać w spór polityczny, biorąc stronę jednej czy drugiej partii” – powiedział abp Wojciech Polak.
 Prymas Polski zaznaczył, że kontakt ludzi Kościoła z polityką powinien być ograniczony do tych obszarów, gdzie jest on konieczny. Jednocześnie zastrzegł, że Kościół ma prawo i powinien dokonywać oceny etycznej działań podejmowanych przez polityków.

W obliczu kryzysu autorytetów abp Polak wyraził nadzieję, że przyszłoroczna beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i 100. rocznica urodzin Jana Pawła II będą okazją, abyśmy jeszcze raz sięgnęli do ich nauczania.

Prymas Polski ufa, że nadchodzący rok będzie dla Kościoła w Polsce, dla naszej Ojczyzny i dla każdego z nas rokiem nadziei.

 

bz/Stanisław Tasiemski OP – Polska/vaticannews.va
 

Komentarze

Pet2019.12.24 21:40
Nie może, bo stoi po stronie kasy, czyli PiSiaków.
andrzejhahn32019.12.24 14:48
polak ty szmaciarzu co ty pieprzysz..............ten burdel jakim jest zbrodniczy kosciol katolicki od zawsze miesza sie do polityki ...............SRAM NA CIEBIE SZMACIARZU
katolik2019.12.24 10:11
Własnie nie mówienie na głos przez Kościół o wartościach ,które dno popslsldwiosnanowoczesna chce zniszczyć ,jest opowiadaniem się raczej za dnem . Bo Dekalog nie jest upolityczniony, więc proszę się nie bac,natomiast dno musi wiedzieć ,gdzie dla człowieka i społec zeństwa zaczyna się granica zła. Dno nie może tworzyć nowych społecznych przykazań i wciągać w szatańską grę ludzi.
katolik2019.12.24 10:06
Ale chyba wezwanie do powszechnego Różańca w imie obrony wartości ,które pochodzą od Boga-życia a nie śmierci , podjęcie obrony upokorzonej Matki Bożej i profanacji Jezusa, przeciwdziałaniu sodomie-to chyba są wartości neutralne dla kościóła ,a że głoszenie śmierci i deptanie Boga głoszone jest przez dno mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna i ich wyznawców, to już sprawa debilnego dna , a nie przecież Koóła,więc bez obawy o upolitycznienie. To dno zajmuje się tym co nie trzeba, a rolą Kościóła jest obrona wartości chrześcijańskich , mówienie o tym głośno i stawanie modlitewne w ich obronie. Ten głos Koscióła powinien być słyszalny , i nie ma tru miejsca na żadną poprawnośc polityczną ,bo zło krzyczy ,a dobro stoi w kącie.Niech Episkopat się obudzi, powinien być panna mądrą ,a nie głupią. Kosciół ma obowiązek być głosem wołającego na pustyni.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.24 8:34
bełkot za którym nie idą żadne czyny!
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.12.24 8:24
Oczywiście, oczywiście - kościół ma ten spór inspirować i napinać sprężynę emocji.