22.06.20, 08:59Marcin Horała/wiceminister infrastruktury/YT/Polskie Radio

Przyłap przeciwnika na kłamstwie a wygrasz wybory

Rafał Trzaskowski dwukrotnie powiedział nieprawdę. Najpierw, że nie był posłem 4 lata temu, a następnie, że wtedy nie głosowano nad wiekiem emerytalnym.

Odniósł się do tego w programie „#Jedziemy” w TVP Info Marcin Horała, wiceminister infrastruktury. Powiedział:

- W USA jest takie powiedzenie: żeby wygrać wybory, musisz przyłapać swojego konkurenta na kłamstwie; myślę, że tak to powinno działać – polityk, który w tak ważnej sprawie tak wprost kłamie, powinien być skompromitowany, nie mieć szans w wyborach. Zobaczymy, czy to zadziała w Polsce

Dodał też:

- W programie PO już raz tak było, że nie było podwyższenia wieku, a wkrótce po wyborach został podwyższony. Żeby demokracja była realna, to wybór musi być realny, Polacy muszą mieć świadomość, że jest duże ryzyko, że PO coś takiego zrobi, zwłaszcza, że mamy okres spowolnienia gospodarczego. PO w zwykłych czasach bez kryzysu ma tendencję do zabierania ludziom różnych świadczeń, do zwiększania podatków.

Horała stwierdził także, że „jeżeli głosuje się na Trzaskowskiego, głosuje się za poważnym prawdopodobieństwem np. podwyższenia wieku emerytalnego. Po ostatnim kłamstwie zapewnienia jego są niewiarygodne”.

 

mp/tvp info

Komentarze

Foster2020.06.22 16:50
PIS kłamie na okrągło i naprawdę trzeba się natrudzić, żeby odszukać w wypowiedziach jego funkcjonariuszy prawdę. Skąd tacy hipokryci się biorą ?
AAAtomek2020.06.22 10:03
https://www.forbes.pl/gospodarka/dlug-publiczny-polski-w-2020-roku-olbrzymi-wzrost-przez-pierwsze-4-miesiace-roku/kmzvdnn ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- W cztery pierwsze miesiące 2020 roku zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło o 98,6 mld zł. Oznacza to, że mamy o 10,13 proc. więcej długu niż na koniec 2019 roku. Już w marcu pękła granica 1 bln zł długu, a na koniec kwietnia zadłużenie Skarbu Państwa wyniosło 1071,9 mld zł -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Od 2015 (rządy PiS) zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło o 200 mld zł. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
fekaliowy rafalek2020.06.22 11:15
sowiecki pomiocie ....zrobil cie ruski miekim i wyprodukowal kretyna z debilizmem..
AAAtomek2020.06.22 11:39
Bolszewiku, jesteś zwykłym ciulem, do tego głupim. Takich jak ty w Polsce nam nie potrzeba! Zrozumiał czy jeszcze raz mam ci to napisać?
Tylko PO POLSKIE2020.06.22 9:50
Ze względu na to, że w Polsce ŁBY podnoszą różnej MAŚCI SWOŁOCZ, WNUCZKI, CENREXY, NACHODŹCY na CZOŁGACH SOWIECKICH, LITWACY, SOWIECKIE „CHAZARY”, HAJHITLERY, tacy jedni zmieniający swoje nazwiska na POLSKO-BRZMIĄCE, i inni wrogowie NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZPOSPOLITEJ, DLATEGO ważne jest, aby POLSKĄ kierowali i brali za nią ODPOWIEDZIALNOŚĆ tylko PRAWDZIWI POLACY. Prawdziwymi Polakami (niezależnie od narodowości) są Ci Polacy, którzy są w stanie ODDAĆ ŻYCIE za SWOJĄ i NASZĄ OJCZYZNĘ. To są Ci, co z Chrobrym, Jagiełłą, Batorym, Sobieskim, Kościuszką, Podchorążymi Wysockiego, Trauguttem, Piłsudskim, Rydzem-Śmigłym, Sikorskim, Grotem Roweckim, rotmistrzem Pileckim, z Tymi Polskimi patriotami spod OSTREJ BRAMY ( a byli tam pod Wilnem i Polacy narodowości Polskiej i byli Polscy Tatarzy, byli Polscy ŻYDZI, Polscy Litwini i byli też żołnierze narodowości Niemieckiej), z Powstańcami Warszawy WALCZYLI o WOLNĄ NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ, OJCZYZNĘ wielu Narodów. To wreszcie CI NIEZŁOMNI POLSCY ŻOŁNIERZE od ŁUPASZKI, ŻELAZNEGO, ŻUBRYDA, RAJSA, BARTKA, ROJA i wielu innych, którzy szli na ŚMIERĆ z ręki POLSKOJĘZYCZNYCH (także po SOWIECKICH LEKTORATACH) wrogów POLSKI. To są także Ci, którzy leżą na cmentarzach wojennych (choćby pod MONTE Cassino), na których grobach jest KRZYŻ KATOLICKI, ale też i PRAWOSŁAWNY, Ci, na których grobach jest GWIAZDA DAWIDA i PÓŁKSIĘŻYC POLSKICH TATARÓW. PRAWDZIWI POLACY (niezależnie od NARODOWOŚCI, a szczególnie PRAWDZIWI POLSCY ŻYDZI) pytają, „POLSKO, CO MAM DLA CIEBIE ZROBIĆ”, jak trzeba to nawet „ODDAMY ŻYCIE w TWEJ OBRONIE”. Natomiast inni, NACHODŹCY na CZOŁGACH SOWIECKICH, LITWACY, SOWIECKIE „CHAZARY”, LIPNI niby POLSCY ŻYDZI, ZAPRZAŃCY, ZDRAJCY, rożnej maści PPR-owcy, PZPR-owcy ZSL-owcy, UB-owcy, SB-owcy, KOD-owcy, którzy mówią o Polsce "TEN KRAJ, W TYM KRAJU" pytają „POLSKO, CO NAM MOŻESZ DAĆ?”, co tu ”MOŻNA "SPRYWATYZOWAĆ?" (tzn. UKRAŚĆ jakąś KAMIENICZKĘ za symboliczne "GROSZE" ) „ i zastanawiają się, a to nad KAPUCHĄ, a to nad OBRYWĄ, a to nad WZIĄTKĄ, a to W KIESZEŃ, a to W ŁAPĘ, a to PREZENT. I taka jest różnica między PRAWDZIWYMI POLAKAMI, PATRIOTAMI, szczególnie PRAWDZIWYMI POLSKIMI ŻYDAMI, a tą RESZTĄ, co mieszkają na Polskiej Ziemi. Na POLSKIEJ ZIEMI mamy WSPANIAŁYCH POLSKICH PATRIOTÓW, którzy od wieków przelewają swoją krew w obronie POLSKI swojej OJCZYZNY, POLSKICH TATARÓW.
...2020.06.22 10:15
CZŁOWIEKU MOŻE I MASZ RACJĘ, ALEŚ STRASZNY LABIRYNT ZROBIŁ Z TEGO WPISU.
f232020.06.22 9:38
Czyli Pis dawno powinien być na śmietniku historii. Horała niczym sięnie różni od swoich poprzedników: zaplutego Mastalerka, Kanthakha, Fogiela i innych.
Elektor2020.06.22 9:03
To działa wyłącznie jeśli kandydat który przyłapał innego kandydata ma dostęp do ogólnokrajowych telewizji. Konfederaci od lat przyłapują bandę czworga, punktują ich kłamstwa i złodziejstwa i nic się nie dzieje. Dlaczego? Bo ani TVP ani TVN nie ma interesu w pokazywaniu tego. TVP chroni PiS TVN chroni ich kolegów z PO. Gdyby p. Bosaka pokazywać chociaż w połowie czasu antenowego poświęconego dla p. Dudy to by go zmiażdżył w wyborach! Prosta zajawka.
nbc2020.06.22 17:43
Marzenia nic nie kosztują .