12.07.16, 17:10fot. za: przystanekjezus.pl

Przystanek Jezus rozpoczęty - nawracajmy się zatem...

Wczoraj o 19:00 w Kostrzynie nad Odrą rozpoczęła się XVII edycja Ogólnopolskiej Inicjatywy EwangelizacyjnejPrzystanek Jezus. Jest ona inna w swojej formie od lat poprzednich, ponieważ większość ewangelizatorów jest w tym czasie zaangażowana w posługę w ramach ŚDM w swoich diecezjach oraz w Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji ICE w Krakowie.

Pomimo tego do ewangelizacji na Przystanku Woodstock zgłosiło się 65 osób, które swoją misję rozpoczną dziś od wspólnego przeżycia Eucharystii w Kościele NMP Matki Kościoła w Kostrzynie. Następnie ewangelizatorzy przejdą na teren Przystanku Woodstock, gdzie już od kilku dni gromadzą się młodzi ludzie z całej Polski, czekając na rozpoczęcie festiwalu.

Jak co roku znakiem rozpoznawczym Przystanku Jezus będzie duży biały krzyż, pod którym ewangelizatorzy zbierać się będą na wspólnej modlitwie Anioł Pański, Koronce do Bożego Miłosierdzia, różańcu i Apelu Jasnogórskim.

13 lipca o g. 11.00 w Kościele NMP w Kostrzynie, bp Tadeusz Lityński – ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej przewodniczyć będzie Eucharystii, podczas której pośle ewangelizatorów, by dzielili się Dobrą Nowiną z uczestnikami Przystanku Woodstock.

Przystanek Jezus potrwa do soboty 16 lipca i zakończy się wspólną modlitwą przy białym krzyżu.

bbb/przystanekjezus.pl