19.10.21, 14:40fot. pixabay.com

Raport. Szczególnie zagrożone dzieci ze środowisk LGBTQ+. Niepokojący wzrost wykorzystywania dzieci w Internecie

Jak wynika z najnowszego raportu „Global Threat Assessment 2021” opracowanego przez organizację WeProtect Global Alliance niepokojąco rośnie skala wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie, a jako jedną z przyczyn wskazuje się pandemię oraz zwiększone korzystanie przez dzieci z mediów społecznościowych i internetu. Szczególnie zagrożone – jak podkreślają autorzy raportu - są dzieci ze środowisk LGBTQ+.

Ten raport „Global Threat Assessment 2021” jest jak dotąd najbardziej wszechstronnym i pokazuje, w jaki sposób zachodzi globalna reakcja na wykorzystywanie seksualne i wykorzystywanie dzieci w Internecie. Wskazuje także, że obecna sytuacja wymaga nowego podejścia, ponieważ bez tego coraz więcej dzieci może będzie ciągle narażonych na ryzyko i może stać się przedmiotem nadużyć seksualnych.

- W naszej reakcji na obecny stan rzeczy musimy nadać priorytet profilaktyce. To znacznie więcej niż promowanie kampanii bezpieczeństwa lub odstraszania w Internecie. Wszyscy mamy obowiązek tworzyć bezpieczne środowiska internetowe, w których dzieci mogą się rozwijać, wolne od wykorzystywania seksualnego i nadużyć – piszą autorzy raportu.

- Oprócz reagowania na doniesienia o nadużyciach i minimalizowania dalszych szkód poprzez zatrzymanie rozpowszechniania materiałów dotyczących wykorzystywania seksualnego dzieci w Internecie, potrzebujemy radykalnej zmiany w globalnej reakcji skoncentrowanej na powstrzymaniu nadużyć, zanim do nich dojdzie – czytamy dalej.

Badanie wśród firm technologicznych we współpracy z Koalicją Technologiczną ujawniło, że chociaż większość firm korzysta z narzędzi do wykrywania materiałów związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci (87% stosuje „dopasowywanie hasztagów”), to tylko 37% używa obecnie narzędzi do wykrywania uwodzenia dzieci w Internecie.

Mimo wyzwań jest nadzieja

Aby rozwiązać ten złożony, globalny problem, wszyscy, którzy mają za zadanie chronić dzieci w Internecie, muszą ze sobą współpracować. Kraje, firmy i organizacje charytatywne są zaangażowane w walkę z tą przestępczością.

Dzięki członkom WeProtect Global Alliance oraz nowej kompleksowej globalnej ocenie zagrożeń wiemy więcej niż kiedykolwiek o skali i złożoności tego problemu oraz o tym, co robi się na całym świecie, aby go rozwiązać.

Wykorzystywanie w ogóle oraz wykorzystywanie seksualne dzieci w Internecie staje się coraz bardziej popularne na całym świecie, a technologia bezpieczeństwa w Internecie jest bardziej dostępna i zaawansowana niż kiedykolwiek.

- Teraz musimy zjednoczyć się, aby zwiększyć skalę i przyspieszyć globalną reakcję, aby zbudować cyfrowy świat, który ma chronić dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym i wykorzystywaniem seksualnym – apelują autorzy raportu.

Link do pełnego raportu „Global Threat Assessment 2021” – ZOBACZ

 

mp/weprotect.org/pap

Komentarze

rebeliant2021.10.19 19:00
Dzieci są szczególnie zagrożone z tego względu, że masa wyzwolonych k u r w i s k (oraz gwiazdeczek) w fałszywie atrakcyjny sposób przekonuje je, że nie ma się czym przejmować tylko lecieć na imprezę, na dyskotekę i na skok z wodospadu.
Torchwood2021.10.19 15:26
"A recent survey revealed that Flemish teens identifying as LGBTQ+ were pressured into sharing sexual images more than their heterosexual peers. A study on ‘Teens, Sexting and Risks’ by UK charity Internet Matters also found that ‘vulnerable groups’ (children with one or more physical, mental, or social impairments or disabilities) are far more likely to be pressured or blackmailed to share ‘nudes’" Tyle w tym raporcie jest o LGBTQ+, więc to "podkreślenie przez autorów" jest mocno naciągane.
Kosiarz2021.10.19 17:32
Być może raport nie rozwija tej kwestii, bo autorzy obawiają się cenzorskichj zapędów środowisk LGBT i stygmatyzacji. Czy nie taki jest sposób działania? Jano natomiast jest napisane, że dzieci identyfikujące się jako geje, lesbijki etc. są częściej nagabywane do nagie zdjęcia. Dlaczego? Bo pedofilom postrzegają je jako "zseksualizowane", więc bardziej otwarte na nich "zaloty", przy tym emocjonalnie niestabilne, co jest na ogół przez agresorów wykorzystywane.
Maria Błaszczyk2021.10.20 1:47
Raczej nie dlatego. Tylko dlatego, że częściej odrzucane przez własnych queerfobicznych rodziców stanowią łatwiejszy cel dla zboków. Z tego samego powodu ofiara seksualnych drapieżników częściej padają dzieci ze środowisk wrażliwych.
abcd2021.10.19 15:05
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
asdf2021.10.19 15:27
Super, ale to księża gwałcą dzieci, nie "homopropaganda".
wiarus2021.10.19 14:47
jak Czarnek zrealizuje swoje chore marzenia to będzie dopiero Sodoma i Gomora
robaczek2021.10.19 14:43
PROBOSZCZ SIE DO NETA PRZENIÓSŁ???????????????