30.07.20, 12:04

Rekordowy przyrost zakażeń w Polsce. Nie żyje kolejnych 15 pacjentów

W dzisiejszym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 615 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, co jest nowym dobowym rekordem przyrostu zakażeń. Rośnie też liczba zmarłych pacjentów. Dziś dowiadujemy się o przegranej walce z COVID-19 aż 15 z nich. Do tej pory potwierdzono w naszym kraju 45 031 zakażeń oraz odnotowano 1 709 zgonów.

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: śląskiego (160), małopolskiego (133), mazowieckiego (95), łódzkiego (67), podkarpackiego (45), wielkopolskiego (27), opolskiego (17), pomorskiego (12), lubelskiego (11), lubuskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), podlaskiego (7), zachodniopomorskiego (7), dolnośląskiego (5), świętokrzyskiego (5) i warmińsko-mazurskiego (5).

Komentując rekordowy przyrost zakażeń rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz podkreślił, że koronawirus jest ciągle z nami i będzie tak długo, jak długo nie będziemy sumiennie stosować się do zaleceń służb:

- „Koronawirus jest z nami i cały czas będzie. Jeżeli nie będziemy przestrzegać nakazów dotyczących dystansu społecznego czy noszenia maseczek, to ta liczba pokazuje, co może być dalej” – podkreślił.

kak/PAP, Twitter

Komentarze

Jan Radziszewski2020.08.3 15:08
Bo chorują Ukraincy ściągnięci przez was żydów ukrainskich do Pracy że szkodą dla rdzennych mieszkańców Polski + a nie Polacy - bowiem oni są zwolnieni Przez Pana i Króla Polski od chorowania nań ++ Stąd , dlatego min zdrowia żyd Szumowski ma zapewnione PIEKŁO Jako swoje wieczne mieszkanie po śmierci i to nie dalej jak za n3 lata i 2 m-ce @ środa, 22 lipca 2020 22 VII 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra Łukasza Szumowskiego Środa, 22 lipca Godzina 6.45 - Rzucam klątwę Bożą na ministra Łukasza Szumowskiego. Za sprawy związane z coronawirusem, które były i są przeciw Polakom, za oszustwa i manipulacje danymi medycznymi, za przekupywanie lekarzy publicznymi pieniędzmi, którzy stwierdzają coronawirusa tam gdzie go nie było i nie ma. A od początku lipca za kłamstwo publiczne iż Polacy nadal chorują i umierają na COWID -19 a nawet, że zwiększa się liczba chorych i zmarłych. (...) + - I tak się stanie. Amen. Mówię to Ja, Jezus Chrystus, Pan Zastępów, Król Nowego Jeruzalem, któremu na imię Polska. Łukaszu Szumowski, Twój czas jest krótki. Jakie życie, taka śmierć. Skończysz marnie i skończysz gorzej niż prezydent Duda. On ma dobre odruchy i kocha Mnie choć przez swe decyzje szkodzi Polsce. U Ciebie nie ma niczego co byłoby pozytywne w Twej służbie krajowi. Nie mówię już o aferach. Nawet „Twoje” zdjęcie z Matką Teresą jest sfałszowane, wstrętny oszuście, masoński łgarzu. Czekaj więc na swoją kolej. I pamiętaj: im więcej zakarbujesz, jak dawniej mawiali Polacy, tym sowitszą otrzymasz zapłatę. Opublikuj synu.
Małgorzata2020.07.30 16:02
Pozdrowienia z Jarmarku Dominikańskiego dla prezydentki Dulkiewicz , która odważnie startuje w biciu rekordów. Prawdziwy cud . Bawisz się , kupujesz a jak wrócisz z wakcji nad morzem w Gdańsku czy Sopocie to dopiero odpoczniesz.
ladychapel2020.07.30 13:55
jest nadzieja, ze wyborcy PiS wsrod ktorych 50+ to wiekszosc - ulegnie zakazeniom i odejdzie na pastwiska Pana
Jan Radziszewski2020.08.3 15:11
nie ciesz się chazarski pomiocie żydowski bo sam nie dalej jak za 3 lata i 2 m-ce zdechniesz i zostaniesz zabrana przez diabły cezara w ogniu piekielnym do włości cezara żydów /J 19,15) na zawsze
Ponad 290 tysięcy nowych2020.07.30 13:41
potwierdzonych zakażeń wczoraj. Kolejny rekord w skali planetarnej, a wy tylko "wolska to, wolska tamto, wolska sramto". Wasz kraj nie jest odizolowany od reszty świata diamentową kopułą czy innym maryjnym błękitnym płaszczem z gwiazdami.
Ja tam wierzę naszemu Premierowi2020.07.30 13:36
Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory
Jan Radziszewski2020.07.30 13:21
brak danych dot narodowości zmarłych - bo Polacy nie umierają tylko Ukraincy środa, 22 lipca 2020 22 VII 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra Łukasza Szumowskiego Środa, 22 lipca Godzina 6.45 - Rzucam klątwę Bożą na ministra Łukasza Szumowskiego. Za sprawy związane z coronawirusem, które były i są przeciw Polakom, za oszustwa i manipulacje danymi medycznymi, za przekupywanie lekarzy publicznymi pieniędzmi, którzy stwierdzają coronawirusa tam gdzie go nie było i nie ma. A od początku lipca za kłamstwo publiczne iż Polacy nadal chorują i umierają na COWID -19 a nawet, że zwiększa się liczba chorych i zmarłych. A jak zaświadcza Bóg przez swego sługę Grzegorza z Leszna i przez swego sługę Cypriana Polaka ( Krzysztofa Michałowskiego), Pan nasz Jezus Chrystus zgodnie ze swymi wcześniejszymi zapowiedziami, rządząc w Swoim Królestwie po Intronizacji w Niebie 20 lutego 2020 roku, czyli Polsce – Nowym Jeruzalem zwolnił Polaków od chorowania i umierania na coronawirusa COVID -19 od pierwszego lipca. Tak Pan nasz z dniem 20 lutego 2020 roku ograniczył mocno chemtrails nad Polską a zablokował całkowicie chemtrails ze zrzucanym na Polaków coronawirusem, co obserwowali naoczni świadkowie iż w wypadku niektórych smug chemtrails były one wciągane, wsysane z powrotem, wbrew prawom fizyki do zbiorników samolotu, do jego wnętrza. Zatem ministrze Łukaszu Szumowski. Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Amen! Amen! Amen!
Jan Radziszewski2020.07.30 13:19
Tak Pan nasz z dniem 20 lutego 2020 roku ograniczył mocno chemtrails nad Polską a zablokował całkowicie chemtrails ze zrzucanym na Polaków coronawirusem, co obserwowali naoczni świadkowie iż w wypadku niektórych smug chemtrails były one wciągane, wsysane z powrotem, wbrew prawom fizyki do zbiorników samolotu, do jego wnętrza. Zatem ministrze Łukaszu Szumowski. Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Przeklina Cię Bóg! Amen! Amen! Amen! - I tak się stanie. Amen. Mówię to Ja, Jezus Chrystus, Pan Zastępów, Król Nowego Jeruzalem, któremu na imię Polska. Łukaszu Szumowski, Twój czas jest krótki. Jakie życie, taka śmierć. Skończysz marnie i skończysz gorzej niż prezydent Duda. On ma dobre odruchy i kocha Mnie choć przez swe decyzje szkodzi Polsce. Łukaszu Szumowski, Twój czas jest krótki. Jakie życie, taka śmierć. U Ciebie nie ma niczego co byłoby pozytywne w Twej służbie krajowi. Nie mówię już o aferach + Nawet „Twoje” zdjęcie z Matką Teresą jest sfałszowane, wstrętny oszuście, masoński łgarzu. Czekaj więc na swoją kolej. I pamiętaj: im więcej zakarbujesz, jak dawniej mawiali Polacy, tym sowitszą otrzymasz zapłatę. Opublikuj synu. + Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. Klątwę rzucił i Słowo od Pana otrzymał Krzysztof Michałowski
XYZ2020.07.30 13:09
A gdzie apostoł minister Szumowski?
Anonim2020.07.30 12:53
Ja cieszę się że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. I to jest dobre podejście szanowni państwo. Bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jego bać. Trzeba pójść na wybory. Tłumnie. Będą zachowane wszystkie wymogi sanitarne, bardzo adekwatne. Nic się nie stało teraz, nic się nie stanie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory.
Andrzej Malik2020.07.30 12:52
No i co, przyznacie teraz że Morawiecki ma krew na rękach?
Dopóki Strzemecki tego nie wyjaśni ...2020.07.30 12:15
... nie uwierzę. Przecież już wygrywaliśmy, premier zapewniał, prezydent zapewniał. https://www.fronda.pl/a/tylko-u-nas-grzegorz-strzemecki-to-juz-widac-wygaszamy-epidemie,142351.html
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.30 12:14
Dziwne, rekord zachorowań kilka tygodni po wyborach prezydenckich z rekordową frekwencją oraz licznych pielgrzymek i innych katolskich spędów. Ale kto to mógł przewidzieć...
Długopis!2020.07.30 12:12
Wszystkim 60+ oraz emerytom dziękuję za liczny udział i głosowanie na mnie w wyborach które wygrałem! Rodziny otrzymają stosowny zasiłek... pogrzebowy!
Brawo Polska!2020.07.30 12:08
Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu przebijemy granicę tysiąca dziennie :) A wypieranie istnienia zagrożenia nic nie da. Wirus musi się przewalić przez świat - zapewne w kilku falach, a nie w dwóch - i dopiero wtedy można będzie uznać, że dystans społeczny można znieść.