24.09.14, 13:04 Anastazja Prichodźko (Fot. Facebook)

Rosyjska piosenkarka ostro krytykuje Rosję: "Nie będę śpiewać dla okupantów"

Anastazji Prichodźko, to utalentowana piosenkarka. W 2009 roku wygrała rosyjskiego "Idola", czyli "Fabrykę gwiazd". Wtedy też Anastazja zaprezentowała Rosję podczas Eurowizji.
 
Teraz jednak Anastazja stała się symbolem walki z dyktaturą Putina. Nawołuje by nie grano i śpiewano dla okupanta, czyli Rosji. - Straciłam wielu przyjaciół - powiedziała Prichodźko na antenie ukraińskiego programu "Snidanok". - To dla mnie tragedia. Mam nadzieję, że schizofrenia Rosjan szybko się zakończy - dodaje.
 
Rosyjska, proputinowska telewizja NTVzaliczyła Anastazję do "przyjaciół ukraińskiej junty". I od tego czasu piosenkarka jest zalewana negatywnymi komentarzami, np. "moskalka", "płacze przed oprawcami". Ale piosenkarka nawet już nie stara się odpisywać na głupie zaczepki rosyjskie i jedzie do DOnbasu, by tam zagrać koncert dla żołnierzy ukraińskich.


Anastazja Prichodźko od sierpnia uczestniczy w trasie koncertowej "Wesprzyj swoich" po miastach odbitych z rąk separatystów we wschodniej Ukrainie. Słuchają jej żołnierze, uchodźcy i mieszkańcy. - Byłam w Mariupolu, Chersonie, Słowiańsku, Kramatorsku, Kreminnej, Siewierodoniecku, Łysyczańsku, Satowie, Charkowie i Dniepropietrowsku - mówi Prichodźko w wywiadzie dla radia Wolna Europa. Na ostatnim koncercie w Białej Cerkwi powiedziała, że już nigdy nie będzie koncertować w Rosji. - Po co tam jeździć? Po kasę? - pyta Prichodźko. - Jeśli martwisz się o swoich rosyjskich fanów - pisz piosenki i wstawiaj do internetu bezpłatnie. Śpiewanie dla okupantów to najgorsza zdrada - dodaje.

mod/msn.pl

Komentarze

anonim2014.09.24 13:17
nie da się budować sprawiedliwości na kłamstwie bracia Ukraińcy. UPA +bandera = ludobójstwo.
anonim2014.09.24 13:21
Ten news był na różnych onetach i takich tam kilka dni temu. Gratulacje redaktorze mod, umiesz kopiować wiadomości z innych serwisów z kilkudniowym opóźnieniem. No chyba, że mod to nazwa skryptu automatycznie kopiującego cudze newsy ;)
anonim2014.09.24 13:26
tu link dla pseudo chrześcijańskiej FRONDY która jednych zbrodnie potępia a innych wychwala http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/separatysci-oskarzaja-ukraincow-o-mordy-na-ludnosci-cywilnej-obwe
anonim2014.09.24 13:46
FRONDA jawnie stała się narzędziem w rękach sekty judeo-satanistycznej habad, dla nie poznaki napisze 1 lub 2 artykuły niby jest przeciw homo lub aborcji ale to dla zmyłki, ale tak naprawdę walczy dla ustanowienia NWO poprzez namawianie do nienawiści i zniszczenia takich krajów które sie bronią przed NWO i masonerią światową, jak np. Iran Syria Białoruś Rosja itp fronda walczy z krajami które nie chcą wpuścić ustaw zachodnich jak np homo i genter, czemu w taki sposób FRONDA nie walczy z krajami zachodnimi które te ustawy wprowadzają i nakazują???? tylko je popiera w planach przejęcia świata, np Putin to zbrodniarz a czemu nie Obama lub inny prezydent?? w końcu w USA dokonano aż ponad 50 milionów morderstw dzieci nienarodzonych, ale dla FRONDY zachodnie zbrodnie są okey. tak więc FRONDA udaje że walczy z zepsuciem zachodu jednocześnie walcząc by inne kraje te zepsucia przyjęły, np Ukraina jak sie FRONDA cieszy że wejdzie do Uni Europejskiej i wprowadzi genter u siebie
anonim2014.09.24 13:46
Honorowa dziewczyna
anonim2014.09.24 15:29
Faktycznie, pięęęęękna postawa. To dokładnie tak, jakby - podając się za Polaka - podczas Powstań Sląskich udzielać poparcia stronie niemieckiej.