06.07.15, 18:40Małżeństwo, którego biznes zniszczyła tęczowa władza

Tęczowa władza zniszczyła biznes chrześcijan. Ich odpowiedź? Przepiękna!

Urzędnicy  w stanie Oregon podtrzymali wcześniejszą decyzję skazującą cukiernię na grzywnę 135 tysięcy dolarów. Chodzi o odmowę upieczenia ciasta na „ślub” pary lesbijek, przez co cukiernicy mieli dopuścić się niezgodnej z prawem „dyskryminacji”. Odmową upieczenia ciasta cukiernicy spowodowali ponadto „psychiczne i emocjonalne cierpienie” u homoseksualistek.

Jak wyjaśniał odpowiedzialny za sprawę urzędnik, „nie chodzi tu o ciasto weselne ani o małżeństwo. Chodzi o możliwość odmowy obsłużenia kogoś w biznesie ze względu na jego orientację seksualną. W świetle prawa w Oregonie jest to nielegalne” – stwierdził.

Urzędnicy nie tylko obłożyli cukiernię niezwykle wysoką grzywną, ale dodatkowo zakazali jej rozpowszechniania informacji, że cukiernia nie będzie wykonywać pewnych usług dla homoseksualistów.

Oto kobiety, które zniszczyły biznes chrześcijan (fot. za: Oregonlive)

Tymczasem nie chodzi tu zupełnie o to, czy klienci byli homoseksualni, czy heteroseksualni.  Chodzi o to, do czego chcieli użyć ciasta: a chcieli użyć go do świętowania czegoś, co jest w istocie zamachem na świętość małżeństwa. Wobec tego jest oczywiste, że decyzja urzędników gwałci fundamentalne prawo do wolności religijnej. Wolność ta jest jednak w Stanach Zjednoczonych o wiele mniej istotna od wolności do niczym nieskrępowanej promocji dewiacji.

Cukiernia jak na razie jest zamknięta. Jej właściciele opublikowali w sieci następujący komunikat:

„NIE poddamy tej walki, NIE damy się uciszyć. Walczymy o Bożą prawdę, Boże słowo i wolność dla WSZYSTKICH Amerykanów. Jesteśmy tu, by być posłusznym Bogu, a nie człowiekowi, i nie podporządkujemy się temu światu. Jeżeli mamy stracić wszystko, to będzie to zdecydowanie tego warte, bo nasz Pan wydał za nas swojego jedynego Syna, Jezusa! Bóg zwycięży w tej walce!”.

pac/catholic culture

Komentarze

anonim2015.07.6 18:43
USA to totalitarne państwo zamordystów.
anonim2015.07.6 18:45
Wspaniałe swiadectwo. Tymczasem na zdjeciu klasyczna patologia, pod każdym względem. Ludzie, którzy powinni się najpierw leczyć i to nie z homo, a z otyłości i bezmózgowia, zabierają się za deprawowanie dzieci i świata. Smutne, ale nie wygrają, a to najważniejsze:)
anonim2015.07.6 18:46
Homofaszyzm made in USA!
anonim2015.07.6 19:10
Bogu dzieki za tych odwaznych ludzi,ktorzy sprzeciwili sie sodomitom.Niech Swiety Michal Archaniol pomoze tym cukiernikom i rozgromi tych co uprawiaja sromote.
anonim2015.07.6 19:26
Amerykanie to mądry naród, choć obecnie bardzo źle rządzony... Ufam, że w najbliższych wyborach ustąpi Prezydent, który nie zna i zwyczajnie nie rozumie amerykańskiej kultury i tradycji. Boże, błogosław Polskę!! God Bless America!! +
anonim2015.07.6 19:34
Ten komunikat jest jak głos z butelki którą morze wyrzuciło na brzeg, bo żadne inne media prócz niszowych tego nie opublikują.
anonim2015.07.6 19:54
Nie podniecajcie się ludzie tym, jakoby USA były państwem szczególnie zamordystycznym. Może nie wiecie ale w Polsce także nie można odmówić obsługi klienta według schematu z filmu Barei - "tego klient nie obsługujemy". Jest to w Polsce zabronione. A co do Stanów to wiemy na razie, że jest to zabronione w stanie Oregon - a jak w innych?
anonim2015.07.6 20:36
W sumie z tego co pamiętam miało chodzić o napis niezgodny z przekonaniami cukierników a teraz wychodzi na to, że nie do końca co faktycznie jest przejawem dyskryminacji ze względu na orientacje. Z drugiej strony jednak jest to biznes prywatny i sądzę, że państwo w ogóle nie powinno się mieszać do tego typu spraw i decydować powinien wolny rynek. Cóż, amerykańskie sądownictwo już jest takie, że można skarżyć wszystko i wszystkich i wygrywać nawet w sytuacji gdy rozsądek podpowiada, że winno być inaczej.
anonim2015.07.6 20:49
Jest to jawny znak dla chrześcijan, że w USA już rządzi antychryst - Budda Majtreja tj, nauczyciel grzesznej miłości - Raju sexualności zezwierzęconej i inaczej mówiąc zwierzęcej "rui" Bo tak tłumaczy się na j. Polski słowo Maytrea
anonim2015.07.6 21:16
@Weirdo To się posypało tych afer cukierniczych Oczywiście prawa pracowników winny być chronione w takiej sytuacji oraz także jakikolwiek przejaw tego typu nietolerancji w przypadku organizacji publicznych winny być jak najbardziej plenione. Osobiście wciąż jednak sądzę, że gdy prowadzę własną działalność to powinienem móc sprzedawać i nie sprzedawać komu tylko zechce. To, że daleko na takiej segregacji nie zajadę to inna sprawa (i moje zmartwienie) W sumie tak teraz mi przyszło do głowy - niby kara jest duża ale korzyści z tej sprawy mogą być nieocenione dla takiej cukierni (rozgłos, poparcie grup, które dzielą światopogląd z właścicielami). Ale to tylko taki luźny domysł i nijak nie musi mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości.
anonim2015.07.6 21:19
@Harcownik Kto cię tu najął....Stonoga?
anonim2015.07.6 21:46
@Discharge Mocno wątpię. Jeśli kiedykolwiek w przeciągu ostatnich stu lat był czas na apokalipsę to było to w latach 1939-1945
anonim2015.07.7 6:42
@Zosia155 - ogarnij się. To jest nienawiść, owszem, ale do chrześcijaństwa, które ogarnia nawet tak niegdyś konserwatywny kraj jak USA. Mogę się założyć, iż te dwie obrzydliwe samice, które jakiś podobny do nich poj.b dał im dwoje dzieci do zabawy w rodzinę, celowo wybrały taką, a nie inną cukiernię, żeby resztę chrześcijańskiego biznesu zastraszyć. Jestem też pewien, że w tej samej okolicy znalazłoby się kilku cukierników chcących taki tort dla tych wykolejonych samic zrobić. Poza tym np. krawiec nie musi się nikomu tłumaczyć, dlaczego nie chce uszyć garnituru klientowi. Ale sama przyznajesz, że tu nie chodzi o względy racjonalne, brak czasu, tylko ideologiczne, gdy wspominasz coś o rzekomej nienawiści. Trzeba było jeszcze wspomnieć o "homofobii" i dyskryminacji, bo to są słowa-cepy używane w celu wytresowania mas do uczynienia ze zboczeńców wiecznie pokrzywdzonych ofiar, podobnie jak ma to miejsce z Żydami i wszędzie wpychanym oskarżeniem o antysemityzm.
anonim2015.07.7 7:46
"Teraz już wszystko jasne dlaczego PiS tak popiera USA! Zwyczajnie ciągnie swój do swego!"..... PiS nie PiS, ale jak pederaści dobiorą się do Twego rectum intestinum inaczej "zapiejesz"........
anonim2015.07.7 9:39
"I w Polsce i w USA, zgodnie z prawem, nie można nie obsłużyć klienta z powodu własnego widzimisie" Owszem, ale w placówkach państwowych, np. w urzędach. A i to petent musi być trzeźwy i w miarę czysty. Prawo własności w normalnym, nie faszystowskim państwie, w sposób oczywisty musi być chronione. Ktoś, kto wysiłkiem wielu lat swojej pracy i wyrzeczeń zgromadził jakieś środki, które postanowił zainwestować w stworzenie rodzinnej firmy, ponosząc przecież finansowe ryzyko, nie może być prześladowany przez jakichś zwyrodnialców i to jeszcze przy ochronnym udziale władzy państwowej roztoczonym nad tymi obrzydliwymi gadzinami. Ale ufam, iż Finch z uśmiechem na twarzy co dzień witałby w swoim sklepie i obsługiwał tow. Hitlera, który zaprowadził jego dziadka i babcię do gazu. Bo rzekomo "nie można nie obsłużyć klienta z powodu własnego widzimisie".
anonim2015.07.7 9:44
@weirdo - przykład głupiutki. Nie słyszałem, żeby Polacy tam jadący nagle zachieli dokonywać destrukcji porządku społecznego i kulturowego na Wyspach.
anonim2015.07.7 10:08
Czy ludzie mogliby zacząć wywieszać tabliczki "katolików nie obsługujemy", dlatego, że np. nie podoba im się polityka władzy Kościoła? To w końcu odważne bronienie swoich wartości, a nie żadna tam dyskryminacja, czy nienawiść, prawda?
anonim2015.07.7 19:07
Homo terror już się zaczął, następnie będą wyrzucać z domów, jak w Amsterdamie i tworzyć getto dla inaczej myślących, później możemy spodziewać się gułagów, jak to komuniści już praktykowali - powtórka z historii. Całe szczęście homosie są bezpłodni i generale nie zapewniają zastępowalności pokoleń.
anonim2015.07.8 10:15
@Discharge - dobrze widzisz, niestety. Chociaż... bo ja wiem, czy niestety... Pan nam to zapowiedział, więc po prostu tak musi być, spełniają się Jego słowa na naszych oczach. Ale nie ma się co bać - z Nim zwyciężymy! :)
anonim2015.07.8 10:16
@Plus Homoseksualiści nie mają dzieci, ale jeśli wygrają tę wojnę, to będą je adoptować, więc wyjdzie na to samo :(