08.10.19, 16:57Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika; Onet News

Rzecznik MS wygrał w sądzie z Muchą. 'Nie wie pani, co sama powiedziała!'

Rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości, Jan Kanthak wygrał w sądzie z posłanką PO-KO, Joanną Muchą. Chodzi o wypowiedź parlamentarzystki na temat wizyt seniorów u lekarza i zabiegów medycznych dla Polaków w podeszłym wieku. 

"Sąd Okręgowy w Lublinie uznał, że przytoczenie przeze mnie wypowiedzi Joanny Muchy z 2011 roku nie stanowi nieprawdziwej informacji, lecz zachętę do podjęcia debaty publicznej. Dlatego żądanie przez Joannę Muchę – bo to ona wystąpiła do sądu z pozwem przeciwko mnie - „zakazu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji” należy uznać za próbę tłumienia wolności słowa, jaką gwarantuje konstytucja i Europejska Konwencja Praw Człowieka"-pisze Jan Kanthak w oświadczeniu przesłanym m.in. do naszej redakcji. Następnie rzecznik resortu sprawiedliwości cytuje posłankę Platformy Obywatelskiej sprzed kilku lat. Przypomina również reakcję Muchy. 

"Posłanka PO powiedziała osiem lat temu, że „starsi ludzie są przyzwyczajeni do traktowania wizyty u lekarza co dwa tygodnie jako rozrywki”. Stwierdziła także: „Jaki jest sens wykonywania operacji biodra u 85-latka, który nie chodzi i nie będzie chodzić, bo się nie zrehabilituje".Gdy niedawno przypomniałem jej te słowa, wzywając kilkukrotnie do wspólnej debaty, aby wyborcy mogli dowiedzieć się, co proponujemy, co obiecujemy, jakimi jesteśmy ludźmi, Joanna Mucha podała mnie za do sądu. Za to, że przywołałem jej własną wypowiedź. Że STARSZYCH LUDZI NIE MA SENSU LECZYĆ!"-podkreśla Kanthak. 

 "Sąd Okręgowy w Lublinie przyznał, że miałem do tego prawo, a pozew Joanny Muchy był bezzasadny. Celem Kodeksu wyborczego jest bowiem między innymi ochrona prawa wyborców do „bycia nieokłamywanym w trakcie kampanii”. Jak zaznaczył Sąd, powyższe prawo wyborców jest ściśle związane z prawem do wolnych wyborów, które wraz z wolnością wypowiedzi, a szczególnie wolnością prowadzenia debaty publicznej, tworzą fundament każdego systemu demokratycznego."-wskazał rzecznik MS. 

Zdaniem Jana Kanthaka, posłanka PO-KO "nawet nie wie, co sama powiedziała", jest "niewiarygodna" i "mylą jej się własne poglądy". 

"Trzeba być kandydatem Koalicji Obywatelskiej, by przegrywać samemu ze sobą. By nie wiedzieć, co się mówi. By zmieniać co drugi dzień poglądy. By w poniedziałek być za, a we wtorek przeciw. By raz dawać, a za chwilę odbierać"-wskazał polityk. Kanthak przypomniał parlamentarzystce, że "nie widziała sensu w leczeniu starszych ludzi". 

"To straszliwa postawa. Nieludzka. Nie zabroni mi Pani o tym informować ludzi. Sąd Pani w tym nie pomógł i nie pomoże. Bo przecież to są Pani słowa. Prawdziwe. Ale dziękuję Pani za kandydowanie. Dzięki takim jak Pani kandydatom, tak niewiarygodnym, o tak straszliwych poglądach, nie widzącym sensu w leczeniu starszych ludzi, wyborcy mogą świadomie podjąć decyzję o swojej przyszłości"-wskazał. 

"Oby tylko na starość Pani nie zachorowała, jak Koalicja Obywatelska – nie daj Panie Boże - kiedyś będzie rządzić. Oni też mogą nie widzieć sensu, by Panią wyleczyć"-podsumował Kanthak.

yenn/MS, Fronda.pl

Komentarze

Lublinianka2019.10.9 0:54
Doktora Joanna Mucha słynie z takich "ynteligentnych" wypowiedzi i decyzji. Jako minister sportu: wydała 5 milionów na koncert Madonny, doliczyła się 3 ligi w polskim hokeju, zatrudniła swojego fryzjera na stanowisku dyrektora w Centralnym Ośrodku Sportu, przyznała się, że o sporcie uczy się z internetu 😅, gdy wystąpiły problemy z organizacją meczu finałowego o Superpuchar Polski w piłce nożnej spytała, kto wybrał Legię i Wisłę do jego zagrania 😂😂😂😂😂 Zatem nie dziwi, że jako DOKTORA (sama siebie tak tytułuje 😕) ekonomii służby zdrowia dba o to, by nie marnować pieniędzy na leczenie starszych ludzi, skoro nie poprawi się ich sprawności 😦😦😦 I pomyśleć, że ta idiotka była wykładowcą na KUL-u i "kształciła" studentów 😱
Senior2019.10.8 20:58
Czy politycy mafii PO przed wystąpieniami w mediach tresowani są z chamstwa,menelstwa i agresji?
Jarek2019.10.8 20:48
PILNE!! Krzysztof Brejza wygrał z redaktorem Gmyzem Jedną z czołowych osób kierujących Sokiem z Buraka (fanpejdż na Facebooku) jest Krzysztof Brejza, który ma duże doświadczenie w organizacji wydziału nienawiści. Osoby, które doskonale znają Mariusza Kozaka-Zagozdę - założyciela "hejterskiego" profilu - to Kierwiński, Budka i Giertych" - mówił Gmyz.
lolek kremowka2019.10.8 20:21
Budka wygrał w sądzie z TVPiS w sprawie tzw. paragonów hańby
ochrona przed pedofilami w sutannach2019.10.8 19:13
moze fronda napisze ile ma zapłacić ks Srebrzyński za pedofilie?
bb2019.10.8 20:07
Ile ma zapłacić nie wiem ,ale jeśli tak gorliwie ciągle atakowany jest cały kościół za przewinienie ,to proszę też wymieniać inne środowiska ,o których się milczy i w których to jest o wiele więcej pedofilii ,w każdym środowisku są i tylko nieliczni są za to skazani ,,elita '' trzyma się mocno a pro po środowisk jeśli już mówimy nazwiskami to coś ucichł szum wokół ,, szanowanego '' Krzysztofa Sadowskiego ? Ilu nauczycieli , wychowawców ,lekarzy ,muzyków ,aktorów itd,itd . To teraz trzeba potępiać wszystkich świeckich za ich przewinienia ,łącznie z panem ?!!
ochrona przed pedofilami w sutannach2019.10.8 20:56
najpierw ofiary same zaczną mówić a potem sie dowiemy
Zyg2019.10.8 18:46
Do totalnej opozycji: Dziękujemy wam totalna opozycjo , bo cała Polska zobaczyła, że nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Na was się mówi obecnie oszołomy i debile ! Dziękujemy wam, że zapewniliście Polsce stabilne, prawicowe rządy na najbliższe i kolejne lata, a siebie sami wysłaliście na śmietnik historii. Pokazaliście Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazaliście po prostu swoje prawdziwe oblicze poprzez kłamstwa, złodziejstwo i zdradę ! Źyczymy wam spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym, aby wyroki więzienia były wysokie, grzywny najwyższe z możliwych, bo wam jako „elycie” tak jak ośmiorniczki, kubańskie cygara i koniaki należy się wszystko z najwyższej półki !
Polak Ateista Durny Gej2019.10.8 18:40
Co to za partia polityczna ?! Krzysiu Brejza z Człapką pojechali z „silnirazem” do Inowrocławia, Nitrasowi zamknięto pysk, Niesiołowskiego przeznaczono do rozpłodu, Kierwińskiego prawie nie widać, Szczerba się schował, Budkę podpalono, Neumann zrezygnował sam, ........................ a tu wybory, i zamiast wyjść do ludu i opowiadać co dobrego zrobili przez 8 lat ich rządów – to się pochowali ?! I oni chcą rządzić krajem ?!! Po obniżeniu rent dla eSBeków, Budka mówi: jak można było potraktować w ten sposób osób, które dbały o bezpieczeństwo Polaków ..... myślę sobie czy przykładem tego dbania jest opeka m.in. nad księdzem Popiełuszką ?! Neumann mówi: mamy to w doopie czy ich kandydat ciś umie czy nie , i ch-uj, a koalicjantem PO jest PSL, ale oni są oszustami ! Co się dzieje ? Co to za partia ?!!
ANASTAZJA2019.10.8 18:34
Po tylu latach doczekałam i poczułam się usatysfakcjonowana że w końcu ktoś stanął w obronie starszych ludzi .Te bolesne dla starszych i o starszych ludziach wypowiedziane słowa przez POsłankę Joanne Muchę bardzo mnie zraziły do niej i jej Partii czyli PO.
dzielnicowy2019.10.8 18:31
Mucha przegrała ?! No to dlaczego nie przyłączy się do Jachiry ? Przecież tak ładnie potrafi śpiewać ?! Byłaby Nr2 celebrytką a nie po sądach się włuczyć ! Ministerka sportu - job jej mać !
Albert2019.10.8 18:08
A Budka wygrał proces z TVP. Telewizja ma nadać przeprosiny. Tak na wypadek, jakbyście o tym nie słyszeli.
poPO=kurw..i z\\\\305\\\\202odzieje2019.10.8 17:57
mucha i smierdzące gówno są z natury nierozłączne
polak2019.10.8 17:44
kierunek polityczny PełO---ludzie którzy kończą 80 lat i nie głosują na nich powinni być UŚMIERCANI--tak mówi ich przedstawicielka ------------------------------------------ mmucha