29.01.20, 08:55Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Rzecznik rządu ostro krytykuje rezolucję Rady Europy. ,,Powtarzają nieprawdziwe informacje''

Ten serial, bo chyba inaczej tego nie można nazwać, nie wiem, czy telenowela dotycząca tych uchwał, wezwań, zaczyna być podobny odcinek do odcinka” - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller odnosząc się do krytycznej wobec Polski rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, która dotyczy funkcjonowania instytucji demokratycznych w Polsce.

Jak dalej podkreślił:

Rada Europy, Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy, Parlament Europejski - wszyscy powtarzają te same nieprawdziwe informacje, które niestety bardzo często suflują im nasi koledzy, parlamentarzyści z opozycji, którzy znajdują się w tych ciałach”.

Dodał, że patrzy na to wszystko ze smutkiem, ponieważ ma świadomość tego, że oceny są nieobiektywne. Jak podkreślił:

gdyby takich samych ocen trzeba było dokonać w innych krajach europejskich, to nagle by się okazało, że rzekomo w całej UE nie ma demokracji, bo np. sędziowie sami siebie nie wybierają, nie są tylko zależni sami od siebie, jeszcze najlepiej żeby nie podlegali ocenie z zewnątrz. Wtedy byłby wspaniały demokratyczny i sprawiedliwy świat, jak rozumiem”.

Zaznaczał jednocześnie, że w Polsce zgodnie z przepisami konstytucji realizowane są wszelkie uprawnienia Sejmu, Sądu Najwyższego czy Trybunału Konstytucyjnego. Dodał, że SN usiłuje jednak podważyć kompetencje tego ostatniego, podobnie jak kompetencje prezydenta, który powołuje sędziów i tu właśnie mamy do czynienia z rzeczywistym problemem.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Ziutek2020.01.29 20:12
Jak zwykle:wszyscy w koło to idioci ,a jedunie nasz rząd to geniusze.Brawo
anonim2020.01.29 17:55
Nie "Beno" - Unia nie chce "nas" upokorzyć za pośrednictwem RE. Sprawdź w Internecie czym jest RE i nie grzesz więcej - ignorancją.
Andy Semicki Rabin2020.01.29 14:31
Widzę, że młode pokolenie żydów już w rządzie. Gratulacje! Mam nadzieję, że Europa to zauważy... i doceni. :)
Beno2020.01.29 13:25
Rada Europy, a i cały Unia chce nas tylko upokorzyć, zmusić do poddaństwa. Jak długo będziemy pozwalać na takie traktowanie? A gdzie wolność, samostanowienie, tolerancja, gdzie są granice naszej suwerenności? Czas by podjąć z narodem dyskusję, czy nie opuścić ten kołchoz, bo chyba czas najwyższy na taką decyzję. Mamy przyjaciół w USA i to chyba większych niż państwa Unii, jest Wielka Brytania poza Unią. Damy sobie radę. A poza tym Unia Europejska nic nie wnosi do naszego bezpieczeństwa, tylko NATO.
MaxFiend2020.01.29 11:55
Jak to jest, że PiS nie potrafi dotrzeć do RE ze swoimi "prawdziwymi" informacjami a wszyscy inni nie mają z tym żadnego problemu? :-D
anonim2020.01.29 9:57
5 bilionów złotych wyciekło z ZUSu? Dociekajcie! teresagarland.neon24.pl/post/152833,5-bilionow-zlotych-wycieklo-z-zusu-dociekajcie
robaczek 2.02020.01.29 9:17
TAK TYLKO ZAPYTAM: - ten pan to jakie ma wyksztalcenie ze poucza dziesiątki profesorów prawa? ;] ALE WY ZAJEB.....I JESTESCIE!! takie elity specjalistów wystawiacie ze nie wiadomo czy sie smiac czy plakac. przeciez wy o Polsce decydujecie warcholki!!!!!! z czeladnikami piekarza?????? eh kuzwa to juz nawet komentowac szkoda.... wy tak powaznie.........? dalej wierni jak PSY?! kuzwa