09.10.19, 14:53(fot. wikipedia/Domena publiczna)

Schetyna broni funkcjonariuszy PRL

Platforma Obywatelska wielokrotnie pokazywała swoją lojalność wobec byłych esbeków. Tym razem Grzegorz Schetyna zapewnia, że zniesie ustawę dezubekizacyjną.

- Przywrócimy stan prawny sprzed uchwalenia ustawy dezubekizacyjnej z grudnia 2016 roku – zapowiedział lider PO Grzegorz Schetyna. 

– Chcemy bardzo wyraźnie powiedzieć – przywrócimy tę ustawę, która funkcjonowała przed 2016 rokiem. Wtedy wszyscy, którzy zostali skrzywdzeni, otrzymają moralne i polityczne zadośćuczynienie – powiedział Schetyna na konferencji prasowej.

Grzegorz Schetyna odniósł się do faktu, że jako członek demokratycznej opozycji brał udział w 1990 roku w procesie, który sankcjonował „przejście” ludzi poprzedniego systemu do wolnej Polski.

– To była weryfikacja, której podlegali wszyscy funkcjonariusze, część nie poddała się jej, część została zweryfikowana negatywnie. My mówimy o tych, którzy przeszli pozytywnie tę weryfikację, pracowali dla wolnej Polski, wychowywali następne pokolenia w służbach mundurowych. Dzisiaj ci ludzie są krzywdzeni przez niesprawiedliwe prawo – powiedział Schetyna.

Ustawa dezubekizacyjna zaczęła działać w październiku 2017 r., dzięki czemu prawie 39 tys. b. funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL ma obniżone emerytury i renty.

 

bz/TVP INFO/PAP

Komentarze

ALE TO JUZ BYLO I NIE WROCI WIECEJ2019.10.9 19:41
zydzi bronia ubekow bo to byl fundament ich wladzy o 45 r do 2015r
oficer LWP2019.10.9 18:45
Partia Interesy Syjonu (PIS) w 2015 roku podczas kampanii wyborczej mówiła, że ukarze tych eSBeków, którzy dopuścili się czynów przestępczych, oczywiście jak przystało na PIS w ciągu 4 lat nie skierowali do sądu ANI JEDNEGO POZWU przeciwko tym bandytom eSBekom, w zamian zastosowali obniżenie emerytur wszystkim stosując odpowiedzialność zbiorową, taką odpowiedzialność zbiorową stosowało NKWD, SS, Gestapo, każdy kto pracował choć jeden dzień dla SB ma zmniejszoną emeryturę, czy to sprzątaczka czy kucharz, oczywiście lekarze, prawnicy, którzy pracowali dla SB nie maja obniżonych emerytur, ciekawostka jest, że wielu funkcjonariuszy SB to żydzi, którzy obecnie żyją w Izraelu i pobierają emeryturę z Polski też nie mają obniżonych emerytur, żydowski PIS obniżył emerytury Polakom ale nie obniżył ani jednemu żydowi, gdy żydowski pachoł Błaszczak ogłaszał obniżenie emerytur SB to żydowski PIS wysłał do Izraela Szydło aby zapewnić żydów , że im nic się nie stanie, wylot Szydło do Izraela był ukrywany przed Polakami i gdyby nie wypadek w Izraelu nikt by o tym nie wiedział, podobnie żydostwo z PIS negocjuje z żydami z USA jak polski głupi goj zapłaci żydom 300 miliardów które już raz Niemcy żydom zapłacili w latach 50-tych ubiegłego wieku
kalinka2019.10.9 18:29
czyli broni aparatczyka pisowskiego prokuratora Piotrowicza, broni aparatczyka pisowskiego tajnego współpracownika SB kapusia TW Wolfgang ambasadora polski w Berlinie, broni aparatczyka PZPR sędziego Kryże, broni Kaczyńskich, którzy do 12 spali w dniu ogłoszenia stanu wojennego bo Jaruzelski z Kiszczakiem bali się największych opozycjonistów w PRL internować więc o co chodzi?
Foster2019.10.9 17:43
Jeden z reporterów pyta Sketynę, aby wymienił w 3 lub 4 punktach co zrobiła PO dobrego dla Polski i Polaków w czasie ich 8 lat rządów ? Sketyna zamilkł, a potem długo się zastanawiał, ale nic nie wymyślił ! A przecież to takie łatwe panie Sketyna: - podwyższenie wieku emerytalnego wszystkim do 67 lat, -tylko w ciągu 3 dni ukradli Polakom 153 MLD zł z OFE beszczeszcząc Konstytucję, - pozwolili mafiom watowskim wykraść 260 MLD zł z budżetu państwa, - ok. 42 afery korupcyjne i złodziejskie na wiele MLD zł. Podnoszenie podatków, wyrzucanie Polaków z mieszkań (złodziejska reprywatyzacja), ograbianie Polaków z ich oszczędności (Amber Gold, GetBack), itd, itp, itd. https://dorzeczy.pl/kraj/62353/Schetyna-uslyszal-pytanie-o-sukcesy-rzadow-PO-i-zaniemowil-To-nagranie-podbija-siec.html To zbrodnia na narodzie polskim !!! Ci, którzy nadal popierają tą antypolską partię są, według Tuska, nienormalni !!!
Olo1232019.10.9 18:31
- lista zasług PO jest olbrzymia. Przeczytaj Mariana Waldemara Kuczyńskiego na FB. Tam jest lista osiągnięć PO - 67 lat. Przy 65 latach mało kto wyżyje z emerytury -135 mld - nieprawda - 260 mld - nieprawda. Jakoś komisja nie znalazła ani winnych, ani tych pieniędzy - 42 afer. PiS ma 216 ( w sieci krąży lista) - Amber, GetBack to były firmy prywatne. - zbrodnia na narodzie polskim to zacznie się w 2 kadencji PiS.
Nowak2019.10.9 17:43
Sketyna: Dzięki ci Panie za tych idiotów, którzy nas jeszcze popierają ! Podnieśliśmy im wiek emerytalny, podatki, ukradliśmy ich pieniądze z OFE i z WAT, a oni i tak wolą nas od PIS-u. Bolek mówił na konwencji PO: stan wojenny, atakują nas z każdej strony – raz przywożą wódkę (289 but.), raz wino (158 but.) z drugiej strony szampan (239 but.) lub piwo (1115 but.), oglądamy TV i czytamy GW, a ten szczoch Sketyna poszedł do Solidarności Walczącej – to co to było ? ZDRADA – ZDRAJCA ! Za to bede głosować na PSL ! Gzesiu jest prorokiem ! Ten żulik przepowiedział, że Wojciechowski nie nadaje się na komisarza i w drugiej turze przesłuchań spakuje swoje rzeczy i wypad. Ludzie, ten fircyk potrafi nawet przepowiadać ! Mimo to Grzesiu jest sprytny. Wyasygnował Kidawę na kandydatkę na premiera, ta baba kłapie sztuczną szczęką i czyta zawzięcie z promptera, a nie wie jeszcze tego, że Grzesiu robi sobie ciepłe gniazdko na tylnym siedzieniu, skąd będzie kierował pracami przyszłej premiery. Ja pie-rdolę, ale patologia !
Max Fiend2019.10.9 16:20
Tu akurat ma rację. Odpowiedzialność zbiorowa to czysty i nikczemny bolszewizm. Sądy przyznają rację skarżącym tę zbójecką ustawę i przywracają należne emerytury z odsetkami. Następna będzie wypłata odszkodowań.
Raca Prawdy2019.10.9 16:14
Schetyno, czemu nie wspomnisz, że wielu weryfikowanych miało teczki na weryfikatorów? Jak zatem weryfikatorzy mieli zrobić to rzetelnie skoro bali się ew. publikacji np. materiałów ze współpracy z SB? To tak np., jakby siedząc w komisji weryfikacyjnej "Bolek" miał zweryfikować Kiszczaka do ew. dalszej służby. Tobie Schetyno po drodze z Mazgułą itp. kompanią. Brawo, samozaorania ciąg dalszy. Nie wiem, czy jest gdzieś w Europie, a nawet na świecie podobne państwo, w którym opozycja w kampanii wyborczej wyręcza obecną partię rządzącą z potrzeby prowadzenia jakichkolwiek działań, tylko sama dokonuje autodestrukcji. Brawo ty!
Wies2019.10.9 15:08
Spokojnie, to tylko 39 tysięcy wyborców. Po drugiej stronie jest kilka milionów pokrzywdzonych przez to zbrojne ramie partii PZPR.