18.01.21, 16:11Fot. screenshot - YouTube

,,Schroeder to człowiek Putina’’. Prof. Musiał komentuje wypowiedź byłego kanclerza

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder udzielił wywiadu tygodnikowi „Der Spiegel”, w którym bronił polityki Kremla, krytykował Stany Zjednoczone i oskarżał Polskę oraz Węgry o autorytaryzm. Wypowiedź byłego kanclerza nie dziwi prof. Bogdana Musiała. W rozmowie z portalem wPolityce.pl historyk wyjaśnia, że jest ona podyktowana faktem, iż Schroeder to po prostu człowiek Putina.

- „Proszę popatrzeć na Polskę i Węgry. Czy to są jeszcze demokracje, czy raczej coraz bardziej państwa autorytarne? Gdzie podziały się wartości w polityce zagranicznej? CDU i CSU nie są nawet w stanie pożegnać się z partią premiera Węgier Viktora Orbana, lecz kooperują z nią w Parlamencie Europejskim” – mówił w rozmowie z niemieckim tygodnikiem Gerhard Schroeder.

Wypowiadał się przy tym pochlebnie o Rosji i przekonywał, że Europa musi stworzyć jedną, silną armię, aby „stawić czoło USA i Chinom”.

Wywiad z niemieckim politykiem skomentował w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Bogdan Musiał.

- „Nazwanie Gerharda Schroedera lobbystą, to za mało. To współpracownik Putina. Jego działania można nazwać polityczną korupcją. Jest to polityk cyniczny” – ocenia historyk.

- „Sieć wpływów Schroedera wspiera Putina i przymyka oczy na jego agresywne działania. U Schroedera widzimy zaślepienie, arogancję i polityczną korupcję. Jako człowiek Putina będzie atakował Polskę, dlatego nie dziwię się jego słowom o państwach autorytarnych. Jego zadaniem jest takie urabianie opinii publicznej, by sojusz geopolityczny niemiecko-kremlowski jak najsprawniej funkcjonował” – dodał.

kak/wPoliyce.pl

Komentarze

Aldona2021.01.24 18:13
Sankcje na Schredera Putinowskiego zausznika jeszcze w tym kwartale. Zajmą mu konta i zakaza wjazdu do USA
Konrad Józef Turzyński2021.01.20 21:07
Owego Schrödera wyprorokował amerykański pisarz Larry Bond w powieści "Cauldron", która (podobnie jak jej polski przekład pt. "Kocioł") ukazała się w 1993 r. Powieściowy kanclerz Heinz Schräder i rzeczywisty Gerhard Schröder sprawowali swoje urzędy mniej więcej w tym samym czasie, łączyło ich także współdziałanie z Francją i Rosją na niekorzyść Polski i pozostałych 3 krajów Czworokąta Wyszehradzkiego (ten powieściowy różnił się od prawdziwego tym, że był podporządkowany panującemu we Francji generałowi Desaix, no i także tym, że razem z Desaix wszczął przeciwko Polsce wojnę, którą Polska wygrała dzięki USA).
color2021.01.18 20:59
czy dalej nie farbuje włosów na łbie
kapral FSB2021.01.18 16:59
Ale go putin rozpił, taka morda jak lawrowa. Musza chlać od rana.
ryszard2021.01.18 16:47
Zawracanie d. To jest człowiek narodu niemieckiego, tak jak niektórzy z Warszawy też są narodu niemieckiego.
Paweł2021.01.18 16:31
Jurowa cicho siedzi bez głosu
senator2021.01.18 16:58
Boi się praskiej wiosny i bolszewików.